Sari la conținut
Forum Roportal
Ningyo14

Experienta Vietilor Anterioare

Postări Recomandate

da.. stiu asta .. aproape toate posturile mele de aici sunt editate.. acest lucru este deoarece ma contrazic pe mine.

Nu vreau sa fug, vreau sa le inteleg si sa stiu motivul pe care-l stiu deja. Dar cred ca ar fi mai bine sa nu le stiu dar totusi cred ca este bine ca le stiu. in fine, eu simt ca nu o sa dau greş in aceasta viata, pur si simplu simt acest lucru, ca nu o sa ajung nimeni, ca o sa ajung cineva, ca o sa realizez ceva in aceasta viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu suport ideea ca totul este prestabilit. Ca viitorul e programat sa fie asa. adica ce o sa fac eu peste zece minute, sau intr-un an este deja stiut de Cineva de-acolo de sus...Dar oare, de fiecare data cand gresim si repetam greseala, fara sa stim chestia asta, ce sens mai are?

 

Oare de ce ma sperii eu de emisiunile cu operatii si de multe ori am cosmaruri din cauza lor? Mai ales ca o data a fost groaznic... ma gandeam ca o sa patesc si eu la fel, mi-a fost frica, desi stiam ca asta era un caz rar. Oare de ce? Asta inseamna ca o mi se intample si mie? Sau mi s-o fi intamplat intr-o alta viata ceva asemanator????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"da.. stiu asta .. aproape toate posturile mele de aici sunt editate.. acest lucru este deoarece ma contrazic pe mine."

 

Esti simpatic rau!

 

stai linistit asa ma contrazic si eu.Nu ai idee ce lupta se da zilnic in sufletul meu.Asta e pentru ca ceva iti spune ceva de acolo din adncul tau, iar partea ta realista... exista si el.Si tocmai asta e! Sa-ti dai seama de unde vin informatiile acelea iar apoi va trebui sa le folosesti.

Nu refuza.Accepta.E greu dar e singurul lucru ce-l poti face.Si nu discuta cu oricine despre asta.ca poate risti sa fii luat peste picior,ori sa te bage la zdup. :kiss:)

In fine.Accepta si fii receptiv.Si citeste mult despre asta.Poate gasesti mai usor raspuns

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu ce sa zic. Sunt curioasa, mai ales ca am aflat ceva de curand, ceva care m-a surprins, legat de vietile anterioare.

 

Spune-ne si noua, te rugam frumos! :kiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Spune-ne si noua, te rugam frumos! :kiss:

 

Am aflat de putin timp ca am fost cu un prieten in multe vieti anterioare. Am fost impreuna in vietile anterioare, am fost amanti, iubiti, frati, i-am fost mama, mi-a fost tata. Si se pare ca sin in aceasta viata ne-am intalnit. De cand l-am cunoscut prima oara am simtit ca-l cunosc dintotdeauna.. De aceasta data se pare ca destinul nostru nu mai este comun, dar prin liber arbitru il putem face sa fie inca o data comun..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu va spun alta data ,ca este foarte mult de scris :inlove:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am aflat de putin timp ca am fost cu un prieten in multe vieti anterioare. Am fost impreuna in vietile anterioare, am fost amanti, iubiti, frati, i-am fost mama, mi-a fost tata. Si se pare ca sin in aceasta viata ne-am intalnit. De cand l-am cunoscut prima oara am simtit ca-l cunosc dintotdeauna.. De aceasta data se pare ca destinul nostru nu mai este comun, dar prin liber arbitru il putem face sa fie inca o data comun..

Cum ai aflat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci.. problema e ca nu sunt pacatos, adik golan etc. dar nu m-am spovedit niciodata, m-am impartasit cand eram mai mic, dar trebuie sa ma spovedesc dar nu am timp.. spatiu.. curaj...

 

"eu mereu ma simt vinovata si fac tot posibilul sa fac pe plac oamenilor ca si cum le-as datora ceva"

asa mi se intampla si mie.. lucrez dupa principiul "Cei care te iubesc, sa te iubeasca, iar cei care nu te iubesc, iubeste-i tu !"

 

totusi am multa ura in sufletul meu din multe motive incerc sa scap dar este greu..

 

iar in legatura cu ultima parte.. era un film "Masina Timpului" si zicea ala intr-un moment dat "M-as putea intoarce de 100 de ori inapoi, dar as vedea-o murind in 100 de feluri diferite.." el incercand sa schimbe soarte ei.. nu sunt sigur ca are o legatura cu ce vb aici, dar simt ca are.. :|

 

uitati-va la filmul asta : BBC Horizon - Parallel Universes

aici veti gasi o parte din raspunsurile la intrebarile care le aveti

 

da.. stiu asta .. aproape toate posturile mele de aici sunt editate.. acest lucru este deoarece ma contrazic pe mine.

Nu vreau sa fug, vreau sa le inteleg si sa stiu motivul pe care-l stiu deja. Dar cred ca ar fi mai bine sa nu le stiu dar totusi cred ca este bine ca le stiu. in fine, eu simt ca nu o sa dau greş in aceasta viata, pur si simplu simt acest lucru, ca nu o sa ajung nimeni, ca o sa ajung cineva, ca o sa realizez ceva in aceasta viata.

 

 

 

heheeh..asta simt si eu....ii foarte important sa crezi in puterile tale.f important sa fi optimist.crede in orice clipa ca ceea ce iti doresti sa realizezi se va realiza, iar pe viitor ti se va implini dorinta propusa;) va spun asta din proprie experienta.

 

in filmul care vi l-am recomandat in topicul de mai sus, este specificat faptul ca aceeasi persoana traieste in mai multe universe paralele in care poti fi vedeta, poti fi elvis,s.a.m.d...probabil de aici si senzatia de dejavu.

si eu am avut aceasta senzatie de multe ori, iar in ciuda faptului ca stiam ce se va intampla, nu se intampla ce credeam..

 

hmmm..crusher...nu as zice ca ai 14 ani...poate ne-ai pacalit, poate nu..ii bine ca esti destul de deschis.nu cred sa mai existe copii la 14 ani care sa fie la fel de deschisi...felicitarile mele :inlove:...si....stai linistit majoritatea celor care posetaza mesaje folosesc butonul edit;) :cry:

Editat de Cipixxx

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ohh Yea. Well, Multumesc, o sa caut filmul acela pe odc.

Da, chiar am 14 ani, ma bucur ca nu par copil, lucrez din greu sa fiu matur. :cry:

Nu stiu ce sa mai zic, doar multumesc din nou si take care :inlove: :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×