Sari la conținut
Forum Roportal
mayama34

PREMIERA - Consultatii energetice

Postări Recomandate

Seara buna, oameni Buni! :o: ...Astept si eu cu voi? Ce? Vesti. Vesti bune, vorbe de incurajare si ...de ce nu, poate ca ar fi cazul sa ne mai povestim si ce se mai intampla cu sufletele noastre...de cand nu ne-am povestit :doh: Promit ca o sa intru mai des, mai am putin de "munca"... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fetelor pe pamant absolut totul este intr-o continua schimbare.

 

asta stiu dar voiam sa discutam concret :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fetelor pe pamant absolut totul este intr-o continua schimbare.

Diclona nu fi posomorata. Viata trebuie privita din partea ei frumoasa. Viata este o scoala pentru noi toti. Cat traim invatam. Lasa-te in voia vietii si TRAIESTE. Si vezi ca orgoliul nu face bine la ten. :lol2:

Numai bine

 

 

Tenului meu ii prinde de minune orgoliul! :lol2:

 

Sorpi, cuvintele-s daru' cel mai de pret de la dumnezeu, simte-le, pipaie-le, alinta-le si ma vei intelege, poate, si pe mine.

Cu ce ne deosebim de suratele patrupede, scorpi?

Tu crezi ca ele n-au judecata, n-au simtire, n-au depresii, bucurii?

Au! Iar noi ne diferentiem de ele prin CUVANT!

 

Cand imi zici sa ma las in voia vietii si sa traiesc, esti sigur de ceea ce zici?

Crezi ca-n fiecare clipa mor putin cate putin, ca ma reincarnez zilnic, paradoxal definitiei, cu suflete diferite in acelasi corp?

 

De ce-ti zic toate astea?

O sa-ti raspunzi singur!

Si, de ce nu, o sa imi raspunzi si mie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se schimba, se schimba, da' schimbarile trec prin foc si sabie, nu prin mladite de maslini si dumnezei.Eu am invatat multe bune, da' nu de la oameni, insa in loc sa ma fac mai calda, am devenit orgolioasa si ponosita sufleteste.No, sper ca la tine toate-s cu drag si voie buna, ca m-am saturat s-aud numa' prapastii.
buei ma eneervezi, cum s-o iei pe calea aia :D ... esti mai puternica decat egoul ;)...ignora egoul cu tot orgoliul lui si detaseaza-te de lumea fenomenala... ca altfel TE BAT la cur de nu te vezi! sa nu te mai rpind in vartejul egou-lui!...schimba atitudinea interioara in una de pace si noblete...in exterior fii "normala. Si lasa filosifia ca nu faci decat sa te scuzi ca nu aplici ... si dac nu aplici iei bataie de la mine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt de parere ca ego-ul nu ajuta la nimik...judeca cu inima..si va fi mai bine ..daca pe moment nu vezi ca e bine ...in viitor da..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buei ma eneervezi, cum s-o iei pe calea aia :D ... esti mai puternica decat egoul ;)...ignora egoul cu tot orgoliul lui si detaseaza-te de lumea fenomenala... ca altfel TE BAT la cur de nu te vezi! sa nu te mai rpind in vartejul egou-lui!...schimba atitudinea interioara in una de pace si noblete...in exterior fii "normala. Si lasa filosifia ca nu faci decat sa te scuzi ca nu aplici ... si dac nu aplici iei bataie de la mine!

 

 

;) Uite de asta-mi esti draga! :lol2:

O sa-ncep prin a explica notiunea de ORGOLIU asa cum o vad eu.

Atunci cand te descatusezi de convingerile patologic-negative si ajungi sa-ti accepti PERFECTIUNEA, AVANTUL CREATOR DIVIN si INTELEPCIUNEA.

Aceste lucruri stau in fiecare dintre noi-toti si ne ajuta sa ne modificam perceptia despre noi insine.

 

Pt a simti "pace si noblete" interioara (dupa cum spui tu) trebuie sa-ti fii mai intai credincios tie insuti si sa renunti la sentimentele de ratare, autosuspiciune, teama etc.

Ai dreptate, ego-ul nu face decat sa ne indeparteze de la sursa de lumina, este o stare de spirit total irationala pt ca ne mentine in credinte false despre noi insine (teama de esec, ratare, sentiment de imperfectiune etc).

 

Daca pt mine orgoliu inseamna Sine Superior, inseamna Namaste, atunci sa fie orgoliu! :cry:

 

I honor the Spirit in you which is also in me!

 

 

 

si eu sunt de parere ca ego-ul nu ajuta la nimik...judeca cu inima..si va fi mai bine ..daca pe moment nu vezi ca e bine ...in viitor da..

 

 

Ai alaturat niste termeni anapoda. :doh:

Inima anuleaza judecata!

 

Si nu uita ca nu avem viitor si nu avem trecut, suntem ceea ce suntem ACUM, prin forta PREZENTULUI!

Singura realitate este faptul ca ESTI! ACUM!

Editat de diclona

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:o: Uite de asta-mi esti draga! ;)

O sa-ncep prin a explica notiunea de ORGOLIU asa cum o vad eu.

Atunci cand te descatusezi de convingerile patologic-negative si ajungi sa-ti accepti PERFECTIUNEA, AVANTUL CREATOR DIVIN si INTELEPCIUNEA.

Aceste lucruri stau in fiecare dintre noi-toti si ne ajuta sa ne modificam perceptia despre noi insine.

 

Pt a simti "pace si noblete" interioara (dupa cum spui tu) trebuie sa-ti fii mai intai credincios tie insuti si sa renunti la sentimentele de ratare, autosuspiciune, teama etc.

Ai dreptate, ego-ul nu face decat sa ne indeparteze de la sursa de lumina, este o stare de spirit total irationala pt ca ne mentine in credinte false despre noi insine (teama de esec, ratare, sentiment de imperfectiune etc).

 

Daca pt mine orgoliu inseamna Sine Superior, inseamna Namaste, atunci sa fie orgoliu! :o:

 

I honor the Spirit in you which is also in me!

Ai alaturat niste termeni anapoda. :o:

Inima anuleaza judecata!

 

Si nu uita ca nu avem viitor si nu avem trecut, suntem ceea ce suntem ACUM, prin forta PREZENTULUI!

Singura realitate este faptul ca ESTI! ACUM!

 

Mda, dar ACUM ai fost si ieri si Acum vei fi si maine daca ne mai da Dumnezeu zile. Intr-adevar, dimensiunea la care faci tu referire nu are deca azi, adica PREZENT dar acolo nu exista varsta iar spatiul se dilata si se comprima instantaneu.

Si acum referitor la ceea ce m-ai intrebat. Este bine sa fi lucid dar numai pana la un punct. Dincolo de acel punct luciditatea se transforma in obsesie iar obsesia in alunecare spre intuneric. Cel mai bine este sa ti drumul de mijloc si sa te bucuri in fiecare clipa de faptul ca traiesti, ca existi. Ce poate fi mai minunat decat asta. Viata vine ca un tavalug peste noi cu bune si cu rele, suntem intelesi sau nu, dar important este sa traim findca altfel mori cate putin dar nu mai invie ceea ce a murit. Si pentru ca veni vorba, nu te mai pedepsi atata. Tu nu ai nici o vina. Este numai destin. Si...SCOALA.

Daca ai sa citesti cu atentie moto-ul meu ai sa intelegi ce vreau sa spun.

Numai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:o: Motto-ul tau e tare agresiv...

:o: Nu suntem miopi,bre!Nu tre' sa tipi ca sa fii auzit...

On topic:ce se mai aude cu imunitatea? ;) La ce concluzie a ajuns "echipa luminoasa"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:o: Motto-ul tau e tare agresiv...

:o: Nu suntem miopi,bre!Nu tre' sa tipi ca sa fii auzit...

On topic:ce se mai aude cu imunitatea? ;) La ce concluzie a ajuns "echipa luminoasa"?

 

Bre Baghera ... concluzia ti-a fost data si printr-un link. Abia astept sa apara cartea in librarii ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×