Sari la conținut
Forum Roportal
mayama34

PREMIERA - Consultatii energetice

Postări Recomandate

Ca suntem sanatosi.
;) Au sa ramina "someri" terapeutii!
Bre Baghera ... concluzia ti-a fost data si printr-un link. Abia astept sa apara cartea in librarii ...
:o: Care,link... bre? Unde-i?Si ce carte?Moooama! :o: Nu-mi spune ca scrieti si carti dupa experienta asta!Bune... :o: aduc si ele,cartile... un ban gramada!Si nu numai...Dar cu topicul asta...o cam zbircirati... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:) Motto-ul tau e tare agresiv...

:P Nu suntem miopi,bre!Nu tre' sa tipi ca sa fii auzit...

On topic:ce se mai aude cu imunitatea? :P La ce concluzie a ajuns "echipa luminoasa"?

 

Nu tip, insa unii chiar daca li se arata nu vad iar altii chiar daca li se vorbeste nu aud. M-am gandit ca scriind mare unii vor vedea iar altii vor auzi. Cat despre echipa luminoasa nu cred ca stiu la ce concluzie a ajuns. Parca iti mai spusesem ca eu nu fac parte din ea.

In orice caz si la orice concluzie s-ar fi ajuns tu faci sarea si piperul acestui topic. 8)

Editat de scorpionhunter

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda, dar ACUM ai fost si ieri si Acum vei fi si maine daca ne mai da Dumnezeu zile. Intr-adevar, dimensiunea la care faci tu referire nu are deca azi, adica PREZENT dar acolo nu exista varsta iar spatiul se dilata si se comprima instantaneu.

Si acum referitor la ceea ce m-ai intrebat. Este bine sa fi lucid dar numai pana la un punct. Dincolo de acel punct luciditatea se transforma in obsesie iar obsesia in alunecare spre intuneric. Cel mai bine este sa ti drumul de mijloc si sa te bucuri in fiecare clipa de faptul ca traiesti, ca existi. Ce poate fi mai minunat decat asta. Viata vine ca un tavalug peste noi cu bune si cu rele, suntem intelesi sau nu, dar important este sa traim findca altfel mori cate putin dar nu mai invie ceea ce a murit. Si pentru ca veni vorba, nu te mai pedepsi atata. Tu nu ai nici o vina. Este numai destin. Si...SCOALA.

Daca ai sa citesti cu atentie moto-ul meu ai sa intelegi ce vreau sa spun.

Numai bine

 

 

E de bun simt ceea ce zici tu, multam pt raspuns, da' totu-i mult prea terestru.

Eu caut si vreau altceva, am gasit, am pierdut, am regasit pana voi pierde iarasi......

 

Motoul tau nu e atat de alambicat, stai linistit, omar khayyam o zicea cu vinu-n barbie mereu.

Da' cum tu nazuiesti spre a-ti trai clipa, asa si eu sau altul tintim spre alte zari.

 

Fiecare are o filozofie de viata diferita, ce e scris in cer pt tine, pt mine-i o tampenie.

Asta nu vrea nimeni sa simta cu rinichiul, sa vada cu mana, sa inteleaga prin pori si sa culeaga din stele.

 

Seara faina!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E de bun simt ceea ce zici tu, multam pt raspuns, da' totu-i mult prea terestru.

Eu caut si vreau altceva, am gasit, am pierdut, am regasit pana voi pierde iarasi......

 

Motoul tau nu e atat de alambicat, stai linistit, omar khayyam o zicea cu vinu-n barbie mereu.

Da' cum tu nazuiesti spre a-ti trai clipa, asa si eu sau altul tintim spre alte zari.

 

Fiecare are o filozofie de viata diferita, ce e scris in cer pt tine, pt mine-i o tampenie.

Asta nu vrea nimeni sa simta cu rinichiul, sa vada cu mana, sa inteleaga prin pori si sa culeaga din stele.

 

Seara faina!

ce e scris in cer pentru tine, pt mine e o timpenie- oare? :) e scris in cer sau in inima fiecaruia? si mai e vorba atunci de "timpenie"?

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce e scris in cer pentru tine, pt mine e o timpenie- oare? :) e scris in cer sau in inima fiecaruia? si mai e vorba atunci de "timpenie"?

multa iubire

 

 

Nu stiu altii cum sunt, da' eu tind spre absolut.

In schimb sunt capabila sa-nteleg ca absolutu' din mine, pt celalalt poate fi un mare hău sau nici macar atat.

 

Daca tu vrei sa-ti fie crestat in inima, foarte bine, e crezul tau si ti-l respect.

 

Ca-ntr-un mare organism, fiecare organ are functia lui.

Daca noi toti am indeplini acelasi rol, organismul n-ar mai putea functiona.

Atunci cand rinichiul pulseaza sange sau cordul are functie excretoare, totul se da peste cap, survine moartea.

 

Asa si la oameni, toti avem ALTCEVA de dus la bun sfarsit, pt ca MARETUL ORGANISM sa functioneze la parametrii optimi.

 

Asadar, da, e o tampenie sa ne amalgamam crezurile, functiile, rolurile, tintele, inimile si destinele.

 

Ce mi-e mie sa traiesc, nu trebuie sa-i fie dat si celuilalt!

 

Matematic putem chiar calcula spre ce ne indreptam, totul e trasat cu o acuratete desavarsita.

De ce sa facem haos imaginand macar ca gandul tau, motoul inimii tale este bun si pt mine sau pt altcineva??!?!

 

Respectandu-ti functia, o respecti si pe-a celui de langa tine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu altii cum sunt, da' eu tind spre absolut.

In schimb sunt capabila sa-nteleg ca absolutu' din mine, pt celalalt poate fi un mare hău sau nici macar atat.

 

Daca tu vrei sa-ti fie crestat in inima, foarte bine, e crezul tau si ti-l respect.

 

Ca-ntr-un mare organism, fiecare organ are functia lui.

Daca noi toti am indeplini acelasi rol, organismul n-ar mai putea functiona.

Atunci cand rinichiul pulseaza sange sau cordul are functie excretoare, totul se da peste cap, survine moartea.

 

Asa si la oameni, toti avem ALTCEVA de dus la bun sfarsit, pt ca MARETUL ORGANISM sa functioneze la parametrii optimi.

 

Asadar, da, e o tampenie sa ne amalgamam crezurile, functiile, rolurile, tintele, inimile si destinele.

 

Ce mi-e mie sa traiesc, nu trebuie sa-i fie dat si celuilalt!

 

Matematic putem chiar calcula spre ce ne indreptam, totul e trasat cu o acuratete desavarsita.

De ce sa facem haos imaginand macar ca gandul tau, motoul inimii tale este bun si pt mine sau pt altcineva??!?!

 

Respectandu-ti functia, o respecti si pe-a celui de langa tine!

vorbesti de absolut si ma intrebi daca "sa fiu" crestat in inima? hmmmm :)

fiecare organ are functia lui? :P hmmmm si ce le coordoneaza? :P

ce ti-e iti e dat sa traiesti? hmmmmm 8) oricare din "ceilalti" are si trece prin "sentimentele inimii" asa ca lasa exteriorul si "divizarea" :band:

multe "cuvinte" pe care le spui- filozofie........vorbesti mult si spui putin :D

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vorbesti de absolut si ma intrebi daca "sa fiu" crestat in inima? hmmmm :)

fiecare organ are functia lui? :P hmmmm si ce le coordoneaza? :P

ce ti-e iti e dat sa traiesti? hmmmmm 8) oricare din "ceilalti" are si trece prin "sentimentele inimii" asa ca lasa exteriorul si "divizarea" :band:

multe "cuvinte" pe care le spui- filozofie........vorbesti mult si spui putin :D

multa iubire

 

 

Vorbesc mult, spun putin, asta-s eu!

Ma iubesc, ma ador, ma sarut pe fiecare bucă a inimii mele si mi se rupe daca ceilalti inteleg o iota din ceea ce spun eu au ba.

 

Imi place sa filozofez pe margine de suflet pt ca asa-s construita, daca mi se taie aripa dorului, a visarii, ma-mbolnavesc, ma usuc, cad din dumnezeu-copacul si crap.

 

Asta vrei, domnule Multa Iubire?

Sa moara un user roportalian spanzurandu-se cu vorba matale de gatu-i firav?

 

Nu-ti face funii din cuvinte, lis.

 

Sau fa-ti, da' intinde-le inecatilor, nu celor care-s pe campii intinse.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vorbesc mult, spun putin, asta-s eu!Ma iubesc, ma ador, ma sarut pe fiecare bucă a inimii mele si mi se rupe daca ceilalti inteleg o iota din ceea ce spun eu au ba.Imi place sa filozofez pe margine de suflet pt ca asa-s construita, daca mi se taie aripa dorului, a visarii, ma-mbolnavesc, ma usuc, cad din dumnezeu-copacul si crap.Asta vrei, domnule Multa Iubire?Sa moara un user roportalian spanzurandu-se cu vorba matale de gatu-i firav?Nu-ti face funii din cuvinte, lis.Sau fa-ti, da' intinde-le inecatilor, nu celor care-s pe campii intinse.
ma acuzi pe baza a ce? :) a faptului ca a "filozofa" e doar ratiune si nu ajuta sufletului?ce frumos te "ascunzi" de asa sunt construita asta ai inteles din ce am spus eu? sa te spinzuri? oare cind nu intelegi ceva inainte "sa judeci" nu e mai bine sa intrebi? :P multa iubirepsnu imi atribui cuvinte pe care nu le-am afirmat niciodata ca sa "fugi" de tinemulta iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma acuzi pe baza a ce? :) a faptului ca a "filozofa" e doar ratiune si nu ajuta sufletului?ce frumos te "ascunzi" de asa sunt construita asta ai inteles din ce am spus eu? sa te spinzuri? oare cind nu intelegi ceva inainte "sa judeci" nu e mai bine sa intrebi? :P

multa iubire

 

 

Buhuhu si iha-ha, cum ne batem joc de-o stea!

 

Suntem pitici, domnule Multa iubire, daca am ajuns sa credem ca filozofia incestuos de fada provine doar din lobi, axoni, circumvolutiuni tasate si conexiuni arse!

 

Hai sa sarim capra, Lis, sa ne jucam de-a baba oarba, sa aruncam cu vorbele-n vanatori si sa ucidem literele C si V!

Vrei? Sau crezi c-a innebunit lupu'? :P

 

Destinde-te, omuleeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

Fa-ti un masaj la talpi cu limba, fii mai maleabil!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buhuhu si iha-ha, cum ne batem joc de-o stea!Suntem pitici, domnule Multa iubire, daca am ajuns sa credem ca filozofia incestuos de fada provine doar din lobi, axoni, circumvolutiuni tasate si conexiuni arse!Hai sa sarim capra, Lis, sa ne jucam de-a baba oarba, sa aruncam cu vorbele-n vanatori si sa ucidem literele C si V!Vrei? Sau crezi c-a innebunit lupu'? :DDestinde-te, omuleeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!Fa-ti un masaj la talpi cu limba, fii mai maleabil!
suntem pitici ? poti spune atita timp cit "filozofia" ramine doar "cuvint" :) nu sunt maleabil? :P adica vrei sa iti raspund cu da si nu? :P o pot face....... dar crezi ca te ajuta? 8) cit despre masaj = face bine in multe situatii :band: multa iubirepsvrei sa te "joci" sau sa intelegi? :D multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×