Sari la conținut
Forum Roportal
OacOac

De ce anume au nevoie barbatii din partea femeilor sa fie multumiti de casnicie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

e adevarat ca n'am copii...dar stai sa inteleg....daca ai ...gata?! Viata ta e doar....copilul?? Ar trebui sa fie doar o completare a vietii tale....sau inteleg eu gresit?!

 

 

 

Exclusiv !!! De obicei taticii nu se obosesc sa se deranjeze noaptea cand plange pruncul sai pruncii si aici viata se inclina in alta directie !!! Tu ca mama trebuie sa ai grija de mititelul ca e neputincios !!! iar al mare trage perna pe cap sa n-auda nimic . . . . ca el lucreaza maine !!! Tu ca mama nu mai ai o noapte linistita!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doamna Olga, aicea parca m-ati uns pe inima. Exact asa am patit si eu, si aveam doi prichindei, ca am gemeni. Abia de vreo cateva luni, nu este un an, au inceput sa doarma si ei noaptea intreaga. Am acumulat o oboseala crancena.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doamna Olga, aicea parca m-ati uns pe inima. Exact asa am patit si eu, si aveam doi prichindei, ca am gemeni. Abia de vreo cateva luni, nu este un an, au inceput sa doarma si ei noaptea intreaga. Am acumulat o oboseala crancena.

 

Amarena, acum .... nu stiu cum sa ma exprim sa nu jignesc pe cineva.... aici vorbeam de ce are nevoie un barbat ca sa fie fericit... asta in cazul in care si el DA TOTUL. Cat timp te'ai ocupat singura de copii.... si tu si Olga.... acum, ma rog, sa nu intram in viata privata a fiecaruia. Eu consider ca e si copilul lui, sa se ocupe si el de copil. Nu poate in timpul saptamanaii pt ca lucreaza, ok, weekendurile are timp. In timpul ala ma odihnesc eu. Am invatat sa fiu mai egoista in ultima vreme. Intr'adevar, iti schimba viata, e cea mai mare prioritate a ta , dar totusi... Daca eu nu ma voi putea baza pe sotul meu, si invers, bag divort.... scurt si la obiect...

In viata asta sunt atatea griji si probleme...incat NU VREAU sa mai am una, adica sotul, sa car in spate inca o problema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu cred ca ii deranjeaza un pic de sunculita si nici ridurile de pe frunte,

 

 

Ridurile si altele apar in atentia sotului doar cand vii de la salonul de cosmetica !!!

 

- Cat ai cheltuit ??? Mie-mi placi si asa cum esti, draga !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..........bag divort.... scurt si la obiect...

In viata asta sunt atatea griji si probleme...incat NU VREAU sa mai am una, adica sotul, sa car in spate inca o problema

anca....tot respectul.....dar total incorect.....

adica tu cu un bebe de o luna...bagi divort fiindca te lasa cu copilul????

in timpul asta el munceste,e....la fel de parca prea multe nu s-ar fi schimbat...deci situatia nici nu a degenerat :bataita:

anca.....asta crezi acum :crazy: ...si ai gresi daca ai face-o :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
anca....tot respectul.....dar total incorect.....

adica tu cu un bebe de o luna...bagi divort fiindca te lasa cu copilul????

in timpul asta el munceste,e....la fel de parca prea multe nu s-ar fi schimbat...deci situatia nici nu a degenerat :bataita:

anca.....asta crezi acum :crazy: ...si ai gresi daca ai face-o :)

 

nu black, vorbeam in general... si daca ai citit tot postul ai fi vazut ca la randul meu sunt intelegatoare pentru ca munceste. Avem NOI un copil. nu numai EU. ci NOI. Si munca acasa e tot munca... spala, fa curat, fa mancare, ai grija de copil... cum numai el munceste?? si da, as baga divort. Si unt convinsa ca nu imi voi schimba gandirea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cat timp te'ai ocupat singura de copii.... si tu si Olga.... acum, ma rog, sa nu intram in viata privata a fiecaruia.

 

 

 

Ai auzit de sacrificiul de a fi mama ??? De a renunta la tot din jur doar sa-ti cresti copii ??? In asta esti singura !!! in a schimba scutece dupa miezul noptii la 3 dimineata ca al mic are diaree ca-i vin dintisorii si este si in dureri iar cum se crapa de zi il duci la doctor, de acolo la cresa si mergi la munca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai auzit de sacrificiul de a fi mama ??? De a renunta la tot din jur doar sa-ti cresti copii ??? In asta esti singura !!! in a schimba scutece dupa miezul noptii la 3 dimineata ca al mic are diaree ca-i vin dintisorii si este si in dureri iar cum se crapa de zi il duci la doctor, de acolo la cresa si mergi la munca.

 

Da, corect, ori cu SOTUL, ori SINGURA. Nu concep si cu sot, si singura

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, corect, ori cu SOTUL, ori SINGURA. Nu concep si cu sot, si singura

anca...sunt oameni care pur si simplu sunt incapabili de-a fi parinti...le lipseste acel dar :crazy: stiu ce vorbesc...daca nu poate sa schimbe scutece sau sa se trezeasca la miezul moptii...ii poti cere sa faca restuil treburilor.tu urmand sa te ocupi doar de copil...iar el de restul treburilor...divortul ibn situatia ipotetica descrisa de tine ar fi absurda si fara un rezultat benefic...in viata trebuie sa stim cand sa fim rationali :bataita:

 

Ai auzit de sacrificiul de a fi mama ??? De a renunta la tot din jur doar sa-ti cresti copii ??? In asta esti singura !!! in a schimba scutece dupa miezul noptii la 3 dimineata ca al mic are diaree ca-i vin dintisorii si este si in dureri iar cum se crapa de zi il duci la doctor, de acolo la cresa si mergi la munca.

ma plictisesti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×