Sari la conținut
Forum Roportal
OacOac

De ce anume au nevoie barbatii din partea femeilor sa fie multumiti de casnicie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

anca...sunt oameni care pur si simplu sunt incapabili de-a fi parinti...le lipseste acel dar :) stiu ce vorbesc...daca nu poate sa schimbe scutece sau sa se trezeasca la miezul moptii...ii poti cere sa faca restuil treburilor.tu urmand sa te ocupi doar de copil...iar el de restul treburilor...divortul ibn situatia ipotetica descrisa de tine ar fi absurda si fara un rezultat benefic...in viata trebuie sa stim cand sa fim rationali :yahoo:

 

da, ai dreptate...eu ma refeream in situatia in care el doar merge la lucru, eu in schimb le fac pe toate...spal, calc, gatesc, fac curat, schimb scutece .... normal ca pic de oboseala.... la situatia asta m'am referit :crazy:

Poate nu m'am exprimat clar. Cresterea unui copil nu presupune doar schimbat de scutece... am spus ca vreau sa ma pot baza pe sotul meu. deci nu poate sa schimbe scutece, poate sa faca restul treburilor.... si sotul meu sunt convinsa ca le va face, pentru ca le face si acum daca nu am eu chef :bataita:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, ai dreptate...eu ma refeream in situatia in care el doar merge la lucru, eu in schimb le fac pe toate...spal, calc, gatesc, fac curat, schimb scutece .... normal ca pic de oboseala.... la situatia asta m'am referit :bataita:

Poate nu m'am exprimat clar. Cresterea unui copil nu presupune doar schimbat de scutece... am spus ca vreau sa ma pot baza pe sotul meu. deci nu poate sa schimbe scutece, poate sa faca restul treburilor.... si sotul meu sunt convinsa ca le va face, pentru ca le face si acum daca nu am eu chef :)

ma bucur ca ai un sot bun anca...si cred ca nu stii un lucru...atunci cand spala acele vase...o face cu placere,fiindca stie ca te vei lauda la toti cu ce sot grozav ai...si vrea ca tu sa fi mandra de el :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma bucur ca ai un sot bun anca...si cred ca nu stii un lucru...atunci cand spala acele vase...o face cu placere,fiindca stie ca te vei lauda la toti cu ce sot grozav ai...si vrea ca tu sa fi mandra de el :crazy:

 

pai sunt!! si te inseli, nu ma mai laud, pentru ca majoritatea au ras de el cand le'am spus ca spala vase sau ca da cu aspiratorul... :bataita:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai sunt!! si te inseli, nu ma mai laud, pentru ca majoritatea au ras de el cand le'am spus ca spala vase sau ca da cu aspiratorul... :crazy:

majoritatea ....nu face 2 bani....cei buni vor fi tot timpul minoritari...cei foarte buni vor fi rari...iar geniile unice :)

asta-i scara valorica :bataita:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
majoritatea ....nu face 2 bani....cei buni vor fi tot timpul minoritari...cei foarte buni vor fi rari...iar geniile unice :yahoo:

asta-i scara valorica :)

 

ai dreptate :bataita: :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa bag divort? Si sa raman cu doi copii mici de crescut, cu nici un venit? Insanity. Black are dreptate, sunt barbati care nu stiu sa fie parinti, mie sotul mi-a recunoscut ca nu se simte tata. Dar orice lucru se invata.

Dar nici sa considere ca eu stau acasa si nu fac nimic, nu-mi convine. Sa ingrijesti doi copii de aceeasi varsta, sa speli la mana rufele, sa tii casa curata si sa ai si mancare calda nu-i usor. Nici nu reuseam sa le fac pe toate. La piata tot eu mergeam. El muncea. Si atat. Acuma eu muncesc. Am masina de spalat, dar restul treburilor tot eu le fac. Pai asta-i treaba!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa bag divort? Si sa raman cu doi copii mici de crescut, cu nici un venit? Insanity. Black are dreptate, sunt barbati care nu stiu sa fie parinti, mie sotul mi-a recunoscut ca nu se simte tata. Dar orice lucru se invata.

Dar nici sa considere ca eu stau acasa si nu fac nimic, nu-mi convine. Sa ingrijesti doi copii de aceeasi varsta, sa speli la mana rufele, sa tii casa curata si sa ai si mancare calda nu-i usor. Nici nu reuseam sa le fac pe toate. La piata tot eu mergeam. El muncea. Si atat. Acuma eu muncesc. Am masina de spalat, dar restul treburilor tot eu le fac. Pai asta-i treaba!

el nu mai munceste? :crazy: sa faca piata, sa spele rufe macar ... si sa ia si sa duca baietii la gradinita :bataita:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vaduva, doamne fereste, ti-ar fi mai bine?...greu de crezut

fi bucuroasa caci ai de ce. ne vom bucura si noi de bucuria ta....cu sinceritate....p

 

de ce au nevoie barbatii? de recunoastere a lor

Editat de puiu.t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
din ce punct de vedere?

 

nu vreau sa par mai misogin decat sunt, dar recunoasterea valorii lor, a importantei, a rolului lor

o femeie singura e..mai vulnerabila

am o intrebare: de ce toate fetele se voi mirese????????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×