Sari la conținut
Forum Roportal
diutzu

Prietenii partenerilor nostri!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cind iubesti cu adevarat faci tot posibilul sa petreci cit mai mult timp cu persoana iubita. Faptul ca a preferat compania verisoarei la mare si nu a ta era deja un semn negativ in ce priveste raportul vostru. Iar amicul de pe net a fost picatura care a umplut paharul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum in momentu asta i-mi lasa mesaje pe messenger si amenintari :doh:(((((((

ca daca eu nu-i raspund nu voi mai da niciodata de ea... Doamne in ce m-am bagat... daca eram copii de 16 ani cred ca ne-am fi comportat mai matur decat atat... cred ca si la 16 ani am avut relatii in care am dat dovada de mai multa maturitate ca si acum...

 

Las-o in pacea ei :flowers:

Ti-am spus,anticipez de pe acum o eventuala incercare de impacare.Hmmmm atat de familiar imi suna tot ceea ce scrii :flowers: Stii care e faza: te vroia,te vrea solutia de rezerva :flowers: In cazul in care nu ar fi mers cu amicul,sa poata sa se intoarca la tine.Simplu ca buna ziua.Nu-i raspunde,las-o vreo trei patru zile sa fiarba :good:

Astept noutati :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cind iubesti cu adevarat faci tot posibilul sa petreci cit mai mult timp cu persoana iubita. Faptul ca a preferat compania verisoarei la mare si nu a ta era deja un semn negativ in ce priveste raportul vostru. Iar amicul de pe net a fost picatura care a umplut paharul.

Da asa e ai dreptate... dar am trecut peste... cand iubesti treci cam peste orice....

inchizi in suflet,in minte si tot ce poti spera e sa fie bine....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Las-o-n lumea ei. !!

NUUUUUU.....lumea nu-i a ei sa-si bata joc de ea....las-o singura baiatule...acum fi sigur ca are cativa pretendenti si o lista mare de distractii in asteptare...dar mai gtarziu va regreta.

daca ai vreun club in oras[nu am fost pe acolo inca] ...iesi si exorcizeaza-te de aceasta relatie...scoate-o din mine...descarca-te de furie si a doua zi mergi zambind....caci ai dreptul asta :flowers:

fi sigur ca va dori sa se intoarca la tine...inarmeaza-te cu mult calm....caci vei avea nevoie...vei fi provocat,jignit,va incerca totul sa te scoata din calmul tau...sa NU-I DAI SATISFACTIA ASTA...si fi sigur ca exista fete care ar face aproape orice ptr ca un baiat sa le ofere o relatie de genul pe care i-ai oferit tu ei...asa ca stai calm ''are balta peste''

oricum...respectele mele ptr cum ai reactionat si ptr faptul ca desi fierbi de durere si furie nu ai jignit :flowers: felicitari si esti pe drumul cel bun,si asa cum spunea si tristan....ramai si ii vei ajuta si tu pe altii cu experienta ta:) bine ai venit pe roportal :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Las-o in pacea ei :flowers:

Ti-am spus,anticipez de pe acum o eventuala incercare de impacare.Hmmmm atat de familiar imi suna tot ceea ce scrii :flowers: Stii care e faza: te vroia,te vrea solutia de rezerva :flowers: In cazul in care nu ar fi mers cu amicul,sa poata sa se intoarca la tine.Simplu ca buna ziua.Nu-i raspunde,las-o vreo trei patru zile sa fiarba :good:

Astept noutati :flowers:

Tristane cand ajung la Cluj dupa sarbatori te cinstesc pana poti duce...:doh: am tras niste chefuri in trecut acolo ca ajungeam sa dorm pe scaun in Karma cu femeie langa mine... atunci nu prea conta femeia in viata mea... era distractia mai presus...

Iar in legatura cu ea... supriza!! tipul nu mai exista mi-a zis ca nu reprezinta nimic pentru ea,si nici nu a reprezentat vreodata!!! dupa atatea zile de chin la pus si pe ignore si mi-a promis ca daca o mai suna ai spune sa nu o mai deranjeze si nu ai mai rapsunde la telefoane, iar legat de ceea ce vreau eu... cu familia mi-a zis ca inainte de a pleca in state daca voi reusi ne putem logodi pentru linistea mea sufleteasca si ca eu am inteles gresit totul!!! ca ma iubeste si ca sunt viata ei, si a spus si parintilor ce avem de gand iar tatal ei o tot intreaba mai nou cand o sa o cer... eu nici nu stiam ca a zis tatalui ei care e genu de om dur,sever, care daca urla odata la ea si maica-sa amandoua tac ca musca....

Eu nu stiu ce sa intamplat in astea 3 zile in care nu am vorbit... dar acum sunt in bezna... si nu stiu ce sa fac

sa schimbat radical,am o bucurie in suflet nespus de mare... dar si o frica sa nu fie ceva doar temporar! sa fie oare frica ca ma pierde si decurge la gesturi disperate....?in fine eu o iubesc am fost foarte clar cu ea vreau o familieeee,vreau o casa a meaaaaaaaa,vreau dragostea care ti-o poate oferi familia, vreau fericire liniste in suflet si dragoste multa...

Va multumesc tuturor pentru posturi... daca nu era forumu asta zilele astea cred ca cedam nervos...

noroc ca mai sunt si oameni care i-si spun parerea obiectiv si macar invatam fiecare din greselile care le fac ceilalti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tristane cand ajung la Cluj dupa sarbatori te cinstesc pana poti duce...;) am tras niste chefuri in trecut acolo ca ajungeam sa dorm pe scaun in Karma cu femeie langa mine... atunci nu prea conta femeia in viata mea... era distractia mai presus...

Iar in legatura cu ea... supriza!! tipul nu mai exista mi-a zis ca nu reprezinta nimic pentru ea,si nici nu a reprezentat vreodata!!! dupa atatea zile de chin la pus si pe ignore si mi-a promis ca daca o mai suna ai spune sa nu o mai deranjeze si nu ai mai rapsunde la telefoane, iar legat de ceea ce vreau eu... cu familia mi-a zis ca inainte de a pleca in state daca voi reusi ne putem logodi pentru linistea mea sufleteasca si ca eu am inteles gresit totul!!! ca ma iubeste si ca sunt viata ei, si a spus si parintilor ce avem de gand iar tatal ei o tot intreaba mai nou cand o sa o cer... eu nici nu stiam ca a zis tatalui ei care e genu de om dur,sever, care daca urla odata la ea si maica-sa amandoua tac ca musca....

Eu nu stiu ce sa intamplat in astea 3 zile in care nu am vorbit... dar acum sunt in bezna... si nu stiu ce sa fac

sa schimbat radical,am o bucurie in suflet nespus de mare... dar si o frica sa nu fie ceva doar temporar! sa fie oare frica ca ma pierde si decurge la gesturi disperate....?in fine eu o iubesc am fost foarte clar cu ea vreau o familieeee,vreau o casa a meaaaaaaaa,vreau dragostea care ti-o poate oferi familia, vreau fericire liniste in suflet si dragoste multa...

Va multumesc tuturor pentru posturi... daca nu era forumu asta zilele astea cred ca cedam nervos...

noroc ca mai sunt si oameni care i-si spun parerea obiectiv si macar invatam fiecare din greselile care le fac ceilalti...

No' bine ca io venit mintea la cap :doh: Eu am catalogat-o ca "proasta" :flowers: Nu m-am putut abtine :flowers:

Auzi, eu sincer ma bucur pentru tine,si bucuria e cu atat mai mare pentru ca am ajutat.Si cu o opinie obiectiva.Eu am invata chestiile pe care ti le-am scris foarte tarziu ;) Nu-mi pare rau de asta,poate stiam si eu atunci,cu tot ce stiu acum, sa pun altfel problema.Cu fetele din ziua de azi,trebuie sa fii sa zicem putin drastic ;) arogant, si putina distanta in mintea si sufletul tau nu ar strica.E aceea portita,pe care evadezi in caz de pericol :ok:

Acum tu trebuie sa conduci jocul...... :flowers: :flowers: De iti mai face o scena de genul, sa-i dai tu viteza.Ca prea mult stres strica.....

Multa sanatate la amandoi si sa va iubiti :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sincer, eu as mai lasa-o sa fiarba un pic si cand incepe sa renunte, ii zic ca ce-ar fi sa mai incercam... cu toate conditiile....ca la prima discutie dintre ea si amicul de pe net, sau orice situatie asemanatoare... :flowers: drum bun si cale batuta..... acum depinde de tine daca ai curajul sa risti.... daca crezi ca se merita....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tristane cand ajung la Cluj dupa sarbatori te cinstesc pana poti duce...:good: am tras niste chefuri in trecut acolo ca ajungeam sa dorm pe scaun in Karma cu femeie langa mine... atunci nu prea conta femeia in viata mea... era distractia mai presus...

si pe mine nu ma chemi? :flowers:

mai..oamenii nu se schimba de la o zi la alta...dar vezi tu...ea este foarte rationala si perfect coerenta :doh:

tu vei pleca..deci ea poate face orice isi doreste...si daca mai primeste cateva sute de euro si cate un cadou....ce-i rau in asta,atat timp cat oricum tu nu esti aici sa-i incurci planurile :ok:

nu fi naiv....fata este rationala,spera sa cedezi si acum constata ca s-a petrecut ceva neasteptat...i-ai spus nu..stupoare,baiatul prostutz s-a desteptat ;) fi calm si stai departe de calculator...nu mai8 comunica deloc cu ea..si iesi si distreaza-te,incearca sa dansezi mult,face bine la stres..gandeste-te asa...cu fiecare zi ce va trece vei fi mai aproape de adevarata relatie ce te asteapta undeva ;) iar de faptul ca vrea un ''legamant''...daca nu te poti abtine sa nu-i raspunzi spune-i ca nu are rost acum din moment ce n-ai ce sa-i oferi si din moment ce oricum pleci....asa ca daca vrea...daca te iubeste[rad cand scriu cuvantul asta]...daca te vrea...TE POATE ASTEPTA ;) :flowers:

 

sincer, eu as mai lasa-o sa fiarba un pic si cand incepe sa renunte, ii zic ca ce-ar fi sa mai incercam... cu toate conditiile....ca la prima discutie dintre ea si amicul de pe net, sau orice situatie asemanatoare... :flowers: drum bun si cale batuta..... acum depinde de tine daca ai curajul sa risti.... daca crezi ca se merita....

ramona...vrei bataie? ce sfat e asta??? :flowers:

Editat de blackkkarma_83

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sincer, eu as mai lasa-o sa fiarba un pic si cand incepe sa renunte, ii zic ca ce-ar fi sa mai incercam... cu toate conditiile....ca la prima discutie dintre ea si amicul de pe net, sau orice situatie asemanatoare... :flowers: drum bun si cale batuta..... acum depinde de tine daca ai curajul sa risti.... daca crezi ca se merita....

Pai daca eu am fiert 3 zile pana sa decis ea ce si cum cu viata si relatia ei

o sa fiarba si ea macar doua zile, voi vorbi cu ea dar ai voi aminti ca trebuie sa ne gandim amandoi inainte

de a lua o decizie care sa ne distruga viata si cel mai important sa nu mai ajungem aici... voi filozofa putin cu ea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sincer, eu as mai lasa-o sa fiarba un pic si cand incepe sa renunte, ii zic ca ce-ar fi sa mai incercam... cu toate conditiile....ca la prima discutie dintre ea si amicul de pe net, sau orice situatie asemanatoare... :flowers: drum bun si cale batuta..... acum depinde de tine daca ai curajul sa risti.... daca crezi ca se merita....

Ramona, te dai cu concurenta? Vrei sa-i traga spaca peste ochi? :flowers:

Hmmm Black are dreptate.Adoarme vigilenta paznicului........

Recunosc la ora asta sunt complet confuz,sunt depasit de problema si situatie :flowers:

Ma duc sa fumez o tigare :flowers:

Ma intorc,mai meditez la problema :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×