Sari la conținut
Forum Roportal
diutzu

Prietenii partenerilor nostri!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna tuturor, am citit cu mare atentie temele de pe forumuri si m-am gandit ca poate voi primi cateva sfaturi bune,critici de orice fel,sunt in ceata si cam sucarit pe situatia actuala...iata si problema mea:

Am o relatie de 2 ani jumate, o iubesc,ma iubeste,ne certam,ne impacam ca in orice relatie dealtfel...

problema mea e gelozia si vreau sa stiu daca sunt gelos pe motive intemeiate sau doar mi se pare mie...ea zice ca exagerez... ea are un amic pe care il cunoaste de 4 ani,tin legatura pe internet si comunica pe messenger,nu s-au vazut niciodata e o relatie de amicitie pe net,eu stiam de ea de la inceput si nu am avut nimic de obiectat, totul bine si frumos pana acum o saptamana cand am intrat in mail la ea si am citit un mail de la el...tin sa precizez ca ne stim parolele,ea intra la mine eu intru la ea,nu avem secrete unu fata de altu si nu e nici o problema...

Pe mine ma deranjat mailul acela deoarece in el tipu respectiv se da pe fata la iubita mea, ai propune sa se intalneasca cu el , se autoinvita la ea,si fraze de genu '' pacat ca ne stim de 4 ani de zile si nu am petrecut un weekend impreuna" sau... " avem amandoi prieteni si ar fi o oportunitate buna sa ne distram un weekend impreuna" am discutat cu ea despre mailul acesta si se rade de mine ca i-mi fac griji degeaba, ca asa e el glumeste mult,si ca de ar fi sa incerce sa ajunga in patul ei nu ar avea nici o sansa... ca ma iubeste,

sunt sanse putine sa se intalneasca dar ma dispera telefoanele lui ma dispera idea ca ar putea vorbi cu el pe messenger cand inainte nu aveam nimic de obiectat,acum am rugat-o sa il scoata din messenger pentru ca ma deranjeaza si sunt gelos,ea i-mi reproseaza ca vreau sa fac armata cu ea, eu nu consider ca fac armata cu ea din moment ce nu o tin inchisa in casa, nu ai interzic sa iasa cu prietenele ei in oras,cu colegi de facultate la diferite intruniri ... nu o sacai cu intrebari de genu : Unde ai fost? Cu cine esti? Cand vi acasa?

stiu ca nu trebuia sa citesc mailul acela dar amandoi am fost deacord de la inceput ca nu avem nimic de ascuns unul fata de altul si la fel cum intru eu la ea in mail intra si ea la mine, sunt gelos si vreau sa stiu daca am dreptate sau exagerez, dar eu nu mai suport prezenta tipului aluia iar ea continua sa se amuze,cred ca e fericita ca ma vede gelos... si nu vrea sa il scoata din lista de prieteni din messenger,e o copilarie toata povestea asta si poate dau dovada de imaturitate dar eu nu pot trece peste amicitia lor...nu pot fi deacord cu ea din moment ce el umbla dupa fusta prietenei mele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

of of ! ce mi-e si cu netu ista frate !

eu zic ca te inseala in draci cu ala si sta cu tine din interes !

:offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca nu i-ar displace o intalnire cu ala, daca vorbesc de atata timp, coace ea ceva :) Tine-o din scurt, n-o scapa din ochi!! :offtopic:

Nu te supara, am glumit. Nu e :crazy: chiar asa de negru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu zic ca nu i-ar displace o intalnire cu ala, daca vorbesc de atata timp, coace ea ceva :) Tine-o din scurt, n-o scapa din ochi!! :offtopic:

Nu te supara, am glumit. Nu e :crazy: chiar asa de negru.

 

ba este ! al naibii de negru !

 

mai, ii spui asa: daca ma iubesti si tii la mine, de dragul meu te rog intrerupe legatura cu individul. daca-ti vine cu faza: is libera sa fac ce vreau, unde-i libertatea mea, fa-ti / fa-i bagajele si la revedere !

daca iti rogi iubita ceva care pe tine te deranjeaza si ii explici de ce te deranjeaza si ea nu pricepe si mai rau, continua ... cu parere de rau NU TE IUBESTE SI NU DA DOI BANI PE TINE !

 

clar ? :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum zice oli. Asa e, daca tu-i spui ce te deranjeaza si ea nu tine cont de asta.... nasol. Asa patesc si eu si ma oftic pe faza asta.

Chiar daca nu e nimic intre ei,... ... .... Tot trebuie sa tina cont de asta. Banuiesc ca are aceleasi pretentii de la tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din experienta... expresia "te iubesc" e asa de usor de spus si atunci cand nu iubesti... mai bine simti si nu spui...

Nu vreau sa fiu rea dar din putina mea experienta am observat ca daca i se ofera cuiva oportunitatea va profita de ea... deci daca i se va oferi oportunitatea sa te insele cu persoana respectiva te va insela...

Mai incearca sa vorbesti cu ea si spune-i tot ce ai pe suflet, poate nu constientizeaza ce face...

 

Multa bafta :offtopic:

Editat de alexandra_17

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
of of ! ce mi-e si cu netu ista frate !

eu zic ca te inseala in draci cu ala si sta cu tine din interes !

:offtopic:

 

si eu zic ca bati campii si ai tendinta de a fi o femeie mult prea suspicioasa sau esti o asemenea femeie asemeni afirmatiei tale, incat nu poti percepe ca exista si altfel :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu zic ca bati campii si ai tendinta de a fi o femeie mult prea suspicioasa sau esti o asemenea femeie asemeni afirmatiei tale, incat nu poti percepe ca exista si altfel :crazy:

 

:offtopic: parca trebuia sa dam sfaturi lui diutzu nu sa ne caracterizam noi intre noi !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×