Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Am visat azi-noapte un dulau mare, negru si speriat... Latra la ceva din spatele meu, ca la o stafie. Pe urma erau dare de sange pe coridorul casei si cainele se tot dadea in spate, iar pana la urma s-a aruncat pe fereastra, de frica. :spiteful:

 

Ploua afara, eu eram uda, tocmai ce venisem dintr-un loc ciudat unde luase foc totul mobilierul... am incercat sa-l sting, iar apoi am mers prin ploaie incet pana la casa asta, are era veche si din lemn, unde am gasit dulaul. :doh: :D

Editat de heidy_2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a spus un prieten ce a visat...haide-ti sa va povestesc.

I-sa intamplat de mai multe ori sa viseze lucruri care se vor intampla cu cateva zile sau saptamani inainte,nu la fel dar asemanator.Cateva exemple:cand era in Belgia i-a spus tatalui sau sa aiba grija deoarece visease ca i se va fura camera,acel lucru aproape ca s-a intamplat dar a reusit sa il evite.Si mai sunt si alte chestii ...chiar azi am plecat de la el de acasa pt. ca visase ca se va intampla ceva rau,iar ce facuse-m noi pana atunci el vazuse in vis.

hmmmm....weird

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ups !

 

a trecut

 

 

 

pe aici ! :good:

 

Ravl... ai visat :flowers: sau mai degraba a fost un cosmar :yes:

mai sunt si alti moderatori :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io am vise premonitorii, cu aceleasi simboluri, de ani intregi. Si niciodata nu reusesc sa mi le amintesc in intregime. Spre exemplu, am unul in care alerg de nebun, intru intr-o casa complicata, labirintica, si trebe neaparat sa ies de acolo. Intr-un final ies. De obicei, urmeaza perioade de incercari gen trial & error, evolutie, bla bla.

Ce ma enerveaza, e senzatia aia de deja-vu, grea, staruitoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io am visat odata ca eram vrajitor.Locuiam intr-o casa.Mai degraba intr-o vila.Apar la geam doua bufnite.Imediat,se stinge curentul.Se opreste gazul.Incepe ploaia.O prietena era langa mine.Deodata striga "Ajutor"Shi disparea.Am tras-o de mana dar am fost luat shi eu cu ea.Dup-aia numi mai amintesc nimic!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a visat vreo data cineva subiecte de examen?

am avut o colega la fac si inainte de un ex a visat ca a tras biletu 19.

si mai tii minte ce scria pe bilet? o intreb eu.

da, erau 3 intrebari: asta... asta... si asta...

si le-ai invatat? o intreb.

ei, prostii... un simplu vis...

pai si daca intr-adevar nimeresti biletu 19 cu intreb astea? ia si citeste pana intri in sala!

ex era oral... si chiar biletu 19 cu intrebarile aferente i-a picat... :unknw:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu intr-adevar cred ca unele vise sunt prevestitoare....de ex sora mea a visat cu o noapte anterioara mortii mamei noastre un copil mic in bratele unei rude apropiate care si luat zborul spre cer si de obicei in familia mea inainte sa sa intample ceva grav un membru visa ceva care sa prevesteasca raul...foarte ciudat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×