Sari la conținut
Forum Roportal
Brindusa

Ingrijirea parului.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu una foloseseam inainte masca cu placenta.e super buna. mai ales pentru cine vrea un par matasos.. si fin:de eu una am fost tare multumita.. acum m`am dat pe Elseve& masca.asta in ideea de par lins si cat mai drept:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai sa fie chiar ca reteta asta nu am mai auzit-o...

pun in aplicare ceaiul cu frunze de nuci ( de cand ma stiu aceasta teorie nu am mai auzit-o ), are oare vreun efect.., precizez ca am parul mai rar putin si moale

[snapbacca]45137[/snapbacca]

Inseamna ca nu te stii de prea mult timp si de aia nu ai auzit-o. :o:

 

daca ai parul saten ceaiul de frunze de nuc ii va schimba culoarea. adica se va inchide la culoare si va capata reflexe roscat-castanii. Faptul ca i parul mai rar si moale nu are importanta daca sa folosesti sau nu ceaiul de frunze de nuc.

Bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar inainte de W&G am folosit Head&soulders cu citrice, si la fel nu am avut probleme cu matreata. Obisnuiesc sa-mi schimb frecvent samponul (si in general toate cosmeticele) pentru ca ma plictisesc repede de acelasi produs si simt nevoia sa-la schimb. Faptul ca mi-am schimbat de curand samponul nu mi-a afectat deloc parul, si nu mi-a facut matreata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inseamna ca nu te stii de prea mult timp si de aia nu ai auzit-o.  :good:

 

daca ai parul saten ceaiul de frunze de nuc ii va schimba culoarea. adica se va inchide la culoare si va capata reflexe roscat-castanii. Faptul ca i parul mai rar si moale nu are importanta daca sa folosesti sau nu ceaiul de frunze de nuc.

Bafta!

[snapbacca]45406[/snapbacca]

 

Eee sunt multumit asa cum sunt, dar cand sunt in metrou, circul cred cam o ora in fiecare zi dus-intors acum cand e mai inghesuiala observ privirile celor care sunt langa mine care din plictiseala ma studiaza, sau trage aer adanc in piept sa vada ce iz am.., eee chestii de genul asta si atunci te simti asa nu stiu cum...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ieri mi-am rasfatat parul... am fost la coafor si i-am facut un tratament si mi la-am aranjat... sa-la vedeti ce fericit e! Ca si mine! :good: :good: :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut si bine v-am gasit.

Eu cred ca, chestiunea tipului de par a fost discutata atunci cand ni sa-au pus prima data bazele (in burtica mamelor noastre). Tot ce mai putem face este sa incercam...mici trucuri, dar el stie bine care-i este menirea: gras, normal, rar, des...Zic asta deoarece ma uit la mama mea care are par cat o negresa(mult, lung, des, il spala cu tot ce-i mai ieftin). Pe cand eu, inca mai sper ca intr-o dimineata cand ma voi trezi voi avea parul ca al ei. PAna una alta am incercat o groaza de tratamente -miraculoase' Ultimele 2 au mers tare ciudat. Primul a fost un mujdei de usturoi cu care am stat vre-o 2 ore. Am uitat sa va mentionez ca am un soi de par uscat dar care se ingrasa foarte repede la radacina. Si parca asta nu ar fi de ajuns, mai este si subtire, rar. AFza cu usturoiul nu stiu cat la ajutat dar cert este ca am facut rost de un parfum nemaipomenit. LA vre-o luna diferenta am recurs la un permanent la rece. Ei si aici vine SURPRIZA in tot salonul a inceput sa miroase a usturoi, mama dar mirosea de-ti lua nasul. Ttoata lumea a sarit ca arsa -vai ce miroase?' -De unde vine?'. :good:

Permanentul m-a ajutat sa scap de par gras, acum il spal la 5 zile si daca vreau pot sa zic ca inca mai merge vre-o 2. pentru. ca nu e asa gras are si un oarecare volum.

Ceea ce vreau eu este sa aflu daca cineva stie cum sa scapi de MIROSUL DE USTUROI? De fiecare data cand il ud MIROASE de ii alunga pe toti din preajma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

::good:: ::good:: ::-: Radeam de faza cu mirosulde usturoi la coafor. Salut si bine ai venit flaminggo! Imi pare rau, cred ca e foarte aiurea. Nu cred ca am un remediu impotriva mirosului de usturoi insa uite iti trimit o poza draguta poate te ajuta sa-ti mai iei gandul de la supararea pricinuita.

post-146-1117799317_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salutare, Spider multumesc de poza si de urare....intre timp cred ca mi-au mai -iesit aerele din cap-..ce sa zic il tratez cu galbenus de ou....sampon - for flat and sad hair, acum sper sa nu ma prinda vre-o ploaie... :cheer: ca iar miroase a friptura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×