Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

ok, daca tot nu stie nimeni cum pot ajunge pe Thassos din Hanioti, a fost cineva la hotelul Paradise Bay din Hanioti, Halkidiki?? :) Eu ma duc cam pe 10 iunie acolo prin agentia Mareea si as vrea sa aflu mai multe informatii legate de starea hotelului (adica daca e totul cum spun cei de la agentie), ce poti face pe acolo, distractii, preturi etc. Multumesc! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Possidi paradise Hotelsau Phillipion beach hotel! Stie cineva ceva despre ele? A stat cineva intr-unul dintre ele? Ca trebuie sa aleg unul... Multumesc

nu stiu daca iti mai foloseste dar eu pot sa-ti dau ceva infomatii despre Possidi.Am fost acolo in 2005 si a fost super si mincarea si camerele tot doar ca-ti trebuie masina altfel esti intr-o mmm..ica insula. linste la greu(eu am fost la sfirsitul lui august) Daca te mai intereseaza mai pot sa-ti dau amanunte.

Pa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
[buna,

te inteleg ca vrei amanunte si eu duc anul asta un grup si sper sa se simta bine, sa nu-mi sara in cap cum zici tu :jester: . In primul rand dc mergi tot prin giulia stii ca este destul de ieftin fata de alte hoteluri de 3 stele ( crede-ma m-am interesat si dc e vreunul mai ieftin are el o "buba"), eu dau 270 in sezon firma... Cat despre excursii, neaparat sa mergi in croaziera la Golful toroneos ( cand am fost eu era prima excursie din program). eu am mai mers si la muntele Athos si mi-a placut. Poze am vreo 300 :cheer: incerc cand ajung acasa sa-ti trimit cateva. Oricum eu plec vinerea viitoare, cand ma intorc iti povestesc noutati. Daca mai ai intrebari iti stau la dispozitie.

irina

 

pana acuma totul e miere si lapte...ai semnat irina...

domnisoara de la ce agentie esti?macar daca incerci sa ne spui lucruri frumoase,incearca si tu ceva mai aproape de realitate....sa o faci cum trebuie...

cum poti sa spui tu ca ai fost la muntele athos cand stie pana si pacala ca acolo nu calca picior de femeie?

Editat de Desert_Rose

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum poti sa spui tu ca ai fost la muntele athos cand stie pana si pacala ca acolo nu calca picior de femeie?

si in plus de asta, cu exceptia pisicilor si gainilor, nici un alt animal femela nu este 'admis' pe insula.

o fi mers cu un tur virtual :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si in plus de asta, cu exceptia pisicilor si gainilor, nici un alt animal femela nu este 'admis' pe insula.

o fi mers cu un tur virtual :jester:

 

 

poate ofera pe langa bilet si o operatie gratis de schimbare a secsului ... :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Abia am ajuns acasa din Grecia... :o:

 

Impresiile si amintirile au fost foarte bune. Am fost pe bratul Sithonia, la hotelul Simeon din Metamorfosis. Este hotel de 2+ stele, insa mi s-a parut foarte ok. Am avut mic dejun si cina incluse, o alegere foarte inspirata deoarece o masa la restaurant costa in jur de 10-15 euro. Meniu variat in fiecare seara (bufet suedez) . Mancarea a fost din belsug atat la hotel cat si la restaurante. Camerele sunt ok, cu AC, TV, grup sanitar, zilnic se face curat. Lasam banii si telefoanele in camere si le gaseam tot acolo, neatinse. Hotelul este aproape de mare, maxim 100 de metri, e inutil sa spun ca apa marii a fost fantastica, desi dupa ora 3-4 dupa-amiaza incepeau valurile si apa nu mai era clara ca dimineata. In prima zi am ajuns pe la 10 si la 12 s-a facut cazarea iar la ora 5 a venit ghidul local (Dan Spataru :roll: ) sa ne prezinte ofertele la excursiile optionale. Nu am mers decat in Toroneos si Meteora (din pacate nu am ales si Salonicul crezand ca il vom vedea cum ne-a promis agentia). Recomand tuturor Toroneos, este de vis, si desi e un pic obositor este ceva ce nu poate fi ratat. Am plecat la 8.30 dupa micul dejun, pranzul l-am luat pe vapor pregatit de capitan :o: ,seara pe la 6 am ajuns la hotel. Excursia la Meteora a fost un pic neinspirata. S-a plecat din statiune la 5.30 AM, si am mers pana la ora 11 AM cu mici pauze. Foarte obositor. 380 de km dus, 380 intors :hi: . Practic, un drum dus-intors a fost cat o Romanie. Dimineata nu am reusit sa luam micul-dejun insa ne-au dat seara pachetel cu sandwich si un suc de persoana pt a doua zi. :o: .

Statiunea este foarte linistita, cea mai apropiata discoteca este la 5 km, romani nu sunt multi, grecii mi s-au parut extrem de amabili contrar altor pareri auzite.

 

Celor care ajung aici si nu sunt decisi unde sa ia pranzul, recomand restaurantul Golden Beach. Mancarea este foarte buna. Daca ajungeti acolo, nu ezitati sa luati Eggplant Special sau Paprika Special. Sunt niste salate la 3 euro (aperitive la ei) cu vinete sau ardei copti, branza feta usturoi si patrunjel. Sunt fantastice! Ghidul va va recomanda restaurantul Vasilis, probabil acolo are firma contract, insa mancarea nu este foarte buna si este si un picut mai scumpa ca la Golden Beach.

 

Am calatorit cu Europa Travel si in pret era inclusa si o oprire la Salonic in ziua plecarii insa asta nu a avut loc deoarece plecarea nu s-a facut la ora 12 PM cum era stabilit, si seara la 11 PM. Am eliberat camerele dimineata la 9 AM si pana seara am stat degeaba cu bagajele la receptie deoaree autocarul nostru era plecat in Thassos sa duca 8 persoane. Agentia nu a mai platit un autocar/microbuz pt. treaba asta, ci s-a decis sa lase 30 de oameni sa astepte mai bine de 12 ore pentru a economisi cativa euro. Asta ar fi singura plangere.

 

In rest, totul OK. 8)

post-54438-1216056719_thumb.jpg

post-54438-1216056783_thumb.jpg

post-54438-1216056852_thumb.jpg

post-54438-1216056886_thumb.jpg

post-54438-1216056987_thumb.jpg

post-54438-1216057057_thumb.jpg

post-54438-1216057118_thumb.jpg

post-54438-1216057256_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Plecam in Grecia,Halkidiki-hotel Possidi Paradise,Kassandra,in perioada 4-10 septembrie.Mai merge cineva acolo?A mai fost cineva sa ne dea si nou ceva detalii.Am mai fost in Grecia ,dar in Paralia si Atena.Multumim!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu daca iti mai foloseste dar eu pot sa-ti dau ceva infomatii despre Possidi.Am fost acolo in 2005 si a fost super si mincarea si camerele tot doar ca-ti trebuie masina altfel esti intr-o mmm..ica insula. linste la greu(eu am fost la sfirsitul lui august) Daca te mai intereseaza mai pot sa-ti dau amanunte.

Pa

Buna,

Ma intereseaza si pe mine mai multe amanunte despre Possidi Paradise,Plecam si noi in septembrie.Eventual si ceva despre drum.Noi plecam cu masina din Craiova.

Multumim!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum poti sa spui tu ca ai fost la muntele athos cand stie pana si pacala ca acolo nu calca picior de femeie?

 

 

si femeile pot merge la muntele athos, insa nu pot vizita manastirile. ele raman intr-un satuc pescaresc la poalele muntelui. si oricum nu e cine stie ce, merita vizitat doar daca va place plimbarea cu vaporul...(vorbind din punctul de vedere al unei femei, sunt sigura ca un barbat m-ar contrazice)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

pleaca cineva in grecia pe 3 sept noaptea pe la bechet?

a fost cineva la hotel possidi paradise ,in possidi,kassandra?puteti impartasi ceva impresii de acolo?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×