Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

buna,

Anul acesta plec tot la Macedonian Sun pt ca nu prea am mai gasit oferte bune pt iulie...cum anul trecut am fost in excursii vreau si eu niste sfaturi, ce altceva as putea sa fac, cat costa de inchiriat o masina si unde as putea merge sau ce orase sunt in zona in afara de kalithea. daca te intorci pana pe 28 iulie cand plec eu, t rog zi-mi cum a fost. Merci

irina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna.

apelez si eu la ajutorul tau in legatura cu Grecia, Halkidiki.

Suntem un grup destul de mare care vom pleca pe 25 august in Halkidiki, la Macedonian Sun si ... cam eu am gasit acest hotel. Nu as vrea sa mi se urce lumea in cap, daca vor fi probleme pe acolo. Tu am inteles ca ai fost la acest hotel. Imi poti da mai multe amanunte despre cazare, masa, drum, DACA AI SI POZE DE ACOLO, ti-as fi recunoscatoare. Hotelul este departe de mare? Scuze pentru atatea intrebari, dar sunt foarte curioasa.

Multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[buna,

te inteleg ca vrei amanunte si eu duc anul asta un grup si sper sa se simta bine, sa nu-mi sara in cap cum zici tu :flowers: . In primul rand dc mergi tot prin giulia stii ca este destul de ieftin fata de alte hoteluri de 3 stele ( crede-ma m-am interesat si dc e vreunul mai ieftin are el o "buba"), eu dau 270 in sezon ( transport, cazare si demipensiune). Camerele sunt ca pe net, mari, cu terasa, curate...in fiecare zi fac curat, nu am nimic de reprosat. Gradina hotelului e superba, piscina e destul de mare, e curata. Mancarea e tip bufet sudez si ai de unde alege...nu sunt cine stie ce feluri de mancare dar e buna si multa si ce mi-a placut e ca era si carne si peste si placinte si tot felul de mancaruri ok plus salate sosuri desert...asa ca fara jena poti sa umpli farfuria d cate ori vrei..dupa pararea mea asta conteaza pt ca eu nu mai aveam nevoie sa cumpar mancare la pranz. Nu te astepta ca caracatitza pt ca e hotel de 3 stele totusi dar vei fi multumita. pe langa hotel ai baruletz, magazine de amintiri , buticuri chiar si disco. Eu am fost la sf lui septembrie si cred ca era cam pustiu dar in august o sa fie mult mai animata zona( vezi ca discotecile incep dupa 12 la ei...). La un Km este Kalithea, un orasel f dragutz cu terase, magazine, baruri, fast fooduri , restaurante...eu in sept am prin reduceri frumoase la lucruri de firma...de asemenea dc vrei amintiri mai bine cumperi de aici decat de langa hotel, ai si un parc frumos cu o priveliste super. Poate stii deja in zona hotelului mai sunt 3 hoteluri de 4 stele care sunt pe plaja, deci tu de la macedonian sun traversezi o strada si mergi prin gradinile hotelurilor...cam 5- 10 min nu e departe, mie mi-a placut la nebunie sa fac drumul asta, in fiecare zi incercam sa gasesc alta poteca spre plaja. Plaja e destul de ingusta dar cu nisip fin si apa f curata, dc nu ai all inclusive trebuie sa platesti sezlonguri. poti sa faci o groaza de spoturi de apa, iar hotelurile de 4 stele au teren de tenis etc. Cat despre excursii, neaparat sa mergi in croaziera la Golful toroneos ( cand am fost eu era prima excursie din program). eu am mai mers si la muntele Athos si mi-a placut. Poze am vreo 300 :friends: incerc cand ajung acasa sa-ti trimit cateva. Oricum eu plec vinerea viitoare, cand ma intorc iti povestesc noutati. Daca mai ai intrebari iti stau la dispozitie.

irina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna

multumesc mult de tot pentru informatii. da, dupa cum ti-am spus, noi plecam pe 25 august si suntem 8 persoane. plecam prin agentia virgin tours si am dat 270 euro de persoana (transport, cazare si demipensiune). deci tot la fel. este a doua noastra iesire din tara si speram sa iasa totul ok.

iti dau adresa mea de mail (daniela.chirila@gmail.com) daca poti sa imi trimiti si mie poze de acolo. suntem tare curiosi cum arata, in afara de ce am vazut pe net. imi poti trimite, am spatiu destul pe mail.

excursii, cu siguranta ca vom face; noi am fost in Turcia anul trecut si am luat doar croaziera si Adaland, iar anul asta vom face cu siguranta croaziera, ne mai gandim la muntele Athos, caci nu stiu cat de departe ar fi (in km), dar vom inchiria masina si vom face plimbari, poate vom merge si pe Sithonia, poate si pana in Paralia, depinde de bani si ce vom hotari toti.

Deabia astept vesti de la tine. Daca ai mai fost acolo, atunci cu siguranta ca va veti simti SUPER.

O seara placuta.

Dana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna,

eu am fost anul trecut la Macedonian si a fost de vis...am fost cu agentia giuliatours care are niste super oferte...ma gandesc sa ma duc si anul acesta tot acolo ( e 215 euro in sezon) in regim de demipensiune, 10 zile cu autocarul. Camerele sunt f curate si mari..plus o terasa , mancarea f buna si multa..,aveai de unde alege plus ca este bufet suedez asa ca 2 mese pe zi sunt mai mult decat suficiente. Pana la plaja treci prin niste gradini de maslini ale hotelurilor athos si pallini...mie una mi-a placut la nebunie sa am atata verdeata , palmieri in jur. In gradina hotelului erau si pauni!! Cat despre excursii iti recomand croaziera in golful Toroneos...a meritat banii si la Muntele Athos, eu pe astea le-am facut si au fost super; puteam merge si la Meteora dar este f departe iar la Salonic cred ca mai bine chemi un taxi decat sa mergi organizat deoarece viata de noaptea e cea care merita incercata 8). am o groaza de poze daca te intereseaza dar mai bine zic eu sa fii surprinsa. Poti merge de asemenea in oraselu Kalithea care este la vreo 2 km sau in discotecile de langa hotel. Plaja e ok, apa f limpede si poti sa-ti lasi linistita bani si aparat foto pe plaja ca nu ti le ia nimeni. In concluzie ai facut o alegere f buna si daca mai vrei detalii iti stau la dispozitie.

 

Sal , trebuie sa merg si eu tot la Macedonian ... si voiam sa te intreb daca ai vreun fel de harta a orashului sau ceva de genu asta ca sa ajung din Kalithea la el . :doh:

Editat de Cristinick
Forumul e ca sa se discute pe forum nu sa se faca schimb de adrese.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

As vrea sa merg la Aristoteles Beach, Afitos, Halkidiki in septembrie. Ar putea sa-mi dea cineva care a fost aici cateva informatii?

Din cate am inteles nu se ridica la cele 4 stele ale sale, insa nici pretul nu este mare pentru all inclusive. As dori sa stiu daca raportul calitate/pret este ok.

 

Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna.

apelez si eu la ajutorul tau in legatura cu Grecia, Halkidiki.

Suntem un grup destul de mare care vom pleca pe 25 august in Halkidiki, la Macedonian Sun si ... cam eu am gasit acest hotel. Nu as vrea sa mi se urce lumea in cap, daca vor fi probleme pe acolo. Tu am inteles ca ai fost la acest hotel. Imi poti da mai multe amanunte despre cazare, masa, drum, DACA AI SI POZE DE ACOLO, ti-as fi recunoscatoare. Hotelul este departe de mare? Scuze pentru atatea intrebari, dar sunt foarte curioasa.

Multumesc anticipat.

 

 

Buna,

 

Si pe mine ma intereseaza Macedonian Sun.

Plaja este de nisip sau pietricele?

Sunt pietre in apa?

Intrarea in apa este lina ...ceva gen Mamaia?

Merg cu doi copii mici si n-as vrea sa am probleme...cu "baia in mare" :jester:

 

Multumesc,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Possidi paradise Hotelsau Phillipion beach hotel! Stie cineva ceva despre ele? A stat cineva intr-unul dintre ele? Ca trebuie sa aleg unul... Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna,

Anul trecut am fost in grecia la hotelul Aristoteles Beach aflat intre Afitos si Kalithea.

Obisnuita cu statiunile litoralului romanesc, aglomerate si galagioase,...., etc, am fost foarte surprinsa de atmosfera linistita si calma din grecia.

Ce pot sa-ti spun este ca zona halkidiki , bratul kassandra este ......un fel de " locul unde nu s-a intamplat nimic " cum spunem noi romanii. Oraselele ( sau sate , nu stiu cum sunt catalogate de ei) sunt toate foarte linistite, cu case albe sau galbene cu cel mult un etaj, stradute inguste , curate de obicei, plaje destul de mici si de inguste.

Am inteles ca in Kalithea este plaja frumoasa ( personal nu am vazut-o). Tot aici ai de unde face cumparaturi , zona centrala fiind plina cu magazine mici , cateva terase si un ATM de unde poti scoate bani ( daca vei lua cu tine un card)

Hotelurile de obicei sunt retrase spre mare si nu-ti poti da seama in trecere (fiind pe sosea) cat de bine sau de frumos este acolo. Sunt ca un fel de "oaze " .

Cred ca cel mai bine este sa mergi cu masina personala pentru a avea " libertate de miscare " , sa te poti plimba unde vrei tu. Nu sunt autobuze.

Noi am fost cu autocarul si am fost cam izolati la hotelul nostru plin de nemti si ceva rusi. Am inchiriat o masina intr-o zi si ne-am plimbat pe tot bratul Kassandra.

Oricum , daca cauti liniste si pace ...aici o vei gasi.

Apa este incredibil de clara , sarata si calda.

Vacanta placuta. Sa-mi spui cum a fost in vacanta. Eu anul acesta al ales ca destinatie Albena.

 

cristina

Am fost anul trecut acolo pe plaja (Kalithea). Este o plaja excelenta si foarte fina. Veneam acolo in fiecare dimineata de la 20 km. Am fost cu masina. Cred ca iti iei teapa cu Albena, eu unu asi merge tot in Grecia. Vacanta placuta oricum.

 

Roberto

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×