Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut... tipi de la rds au uitat de Calea Lipovei?

sunt student si sunt din oradea (acolo chiar merge... de ce?). m-am asteptat ca in timisoara sa fie lux: netul sa curga, preturi mai mici, lapte si miere pe garduri. in ritmul asta termin facultatea si net tot prin dial-up. ei insa sunt optimisti....

acum o luna:"sigur pana in perioada sarbatorilor"

anul trecut(pe vremea asta):"pana la inceputul anului..."

acum 2 ani(pe vremea asta):"la inceputul anului viitor..."

nici nu mai-mi vine sa le dau telefon sa ii intreb. :)

 

daca e cineva de la RDS si citeste chestia asta sper sa ma lamureasca.

 

by

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acesta este traficul inclus.

In momentul in care traficul inclus este depasit latimea de banda va fi limitata automat la 128cabps.

 

http://www.rdslinca.ro/cablelinca/cable_abonamente.htm

[snapbacca]26231[/snapbacca]

 

 

Dar ce inseamna trafic de fapt?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar ce inseamna trafic de fapt?

[snapbacca]26236[/snapbacca]

 

De fiecare data cand te conectezi la internet si navighezi, scoti programe, muzica etc. consumi cate putin din acest trafic.

Cred ca cei de la RDS ofera si o solutie de monitorizare a traficului consumat. Intra acolo si dupa cateva zile o sa vezi daca e oca sau trebuie sa mai reduci.

Dar sa stii ca nici 128ca nu rau (in cazul in care merge cu atat).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare abonat cablelinca are un cont de vizualizare a traficului din cate stiu eu (vezi contractul)... care trebuie activat de catre supportul tehnic pentru ca din cate stiu eu pe contract este dat decat username.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt ff nemultumita de cei de la Rds deoarece am facut contractul la inceputul lui martie si nici acum nu merge internetul de telefonie nici nu mai zic:(Am tot sunat la ei si ..de fiecare data sunt amagita ca voi fi sunata...FFF neseriosi.Eu inainte am avut la alta firma si regret ca am renuntat la ea.In contract scrie ca in 45 de zile va fi instalat.La mine au trecut 80 si tot nimic.Mi-au facut o impresie ff proasta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce cool:)) urascrds..si la mine e valabil..deja au trecut 100 de zile si nimic...am sa renunt la ei..niste nesimtiti care cred ca daca promit marea cu sarea...din cauza lor am sa ajung la dial up..tot la romtelecom si Dumnezeu mie martor ca nu am vrut.Am renuntat la altii care erau acceptabili.Am sarit din lac in put:((Cine are net sa nu renunte la el pentru rds...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acesta este traficul inclus.

In momentul in care traficul inclus este depasit latimea de banda va fi limitata automat la 128cabps.

Povesti de Rds,sau poate e o iluzie, caci nu se prea simte diferenta de la 256 la 128 cabs

Editat de fericirea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×