Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si eu net de la RDS(fiberlink) dar nu ma pot lauda cu viteze iesite din comun cum fac altii pe diverse forumuri in ultimul timp...doar cele specificate in contract: la 35 Ron -download 3 Mb/sec si upload in jur de 80 -100. Problema este alta:chiar si la valorile normale (in sensul celor contractate) am deseori probleme cu navigarea pe net. Pagini atat externe cat si interne nu se incarca decat dupa repetate refresh-uri. Am citit pe forum ceva mai demult ca mai multi au patit treaba asta. Au fost unele raspunsuri in sensul ca trebuie umblat la setarile calculatorului pt ca la vitezele specificate mai sus ar trebui sa mearga normal. Altii zic ca ar fi vina furnizorului de net. Eu nu sunt un expert f mare in calculatoare asa ca nu m-as atinge de setari daca nu ar fi neaparat nevoie dar totusi aceasta problema ma intriga si ma si enerveaza uneori. Nu stiu cat conteaza dar radiourile de pe net merg fara intrerupere. Ar fi foarte bine daca cei care aveti asemenea probleme sa dati un semn si eventual sa scrieti cum s-a rezolvat daca s-a rezolvat.Sunt de la Satu Mare. Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la ora actuala rds-ul ofera cele mai ieftine servicii de net. am avut net de la upc si rds. si dupa toate astea am ramas cu un gust amar. platim prea mult pt ce ne ofera ei. rds-ul ofera net ieftin si calitatea e la fel, in schimb la upc calitatea e foarte ieftina si tarifele sunt f scumpe. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu va bagati frate net la rds mere de kkat is niste ratati oameni fara cuvant sunt abonat la ei de 1 an jumate si zice ca se rezolva si nu se mai rezolva nik :| cade netu din jumate in jumate de ora >:P is ratati domne !

Editat de Passu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pt cei care injura RDS-ul am o veste mare.....toate firmele de net ca e Czone ca e Ilink ca e UPC etc. foloses net de la RDS.....deoarece RDS este principalul furnizor de internet in tara asta....restul de probleme sau lipsa acestora depinde de infrastructura retelei....acum si cei de la RDS pe langa furnizarea de banda pt firme de net se ocupa si cu utilizatori simpli.....e adevarat ca in aceasta situatie nu sunt deloc impresionat de ceea ce ofera....adica am avut multi provideri de net in ultimii doi ani dat fiind faptul ca m-am mutat destul de des (Iink, Czone, NorahHip, AltfelNet) si am fost destul de multumit de serviciile oferite....si inca nu am auzit o singura persoana sa zica "Mai eu sunt multumit de rds) totusi prefer sa privesc obiectiv problema....si pt cei cu dare de mana daca vreti net foarte bun de la RDS exista abonamente de 200 de euro si o sa aveti net cum nu ati visat (aceste abonamente sunt pt firme si au banda destula pt cateva PC-uri)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pt cei care injura RDS-ul am o veste mare.....toate firmele de net ca e Czone ca e Ilink ca e UPC etc. foloses net de la RDS.....deoarece RDS este principalul furnizor de internet in tara asta....restul de probleme sau lipsa acestora depinde de infrastructura retelei....acum si cei de la RDS pe langa furnizarea de banda pt firme de net se ocupa si cu utilizatori simpli.....e adevarat ca in aceasta situatie nu sunt deloc impresionat de ceea ce ofera....adica am avut multi provideri de net in ultimii doi ani dat fiind faptul ca m-am mutat destul de des (Iink, Czone, NorahHip, AltfelNet) si am fost destul de multumit de serviciile oferite....si inca nu am auzit o singura persoana sa zica "Mai eu sunt multumit de rds) totusi prefer sa privesc obiectiv problema....si pt cei cu dare de mana daca vreti net foarte bun de la RDS exista abonamente de 200 de euro si o sa aveti net cum nu ati visat (aceste abonamente sunt pt firme si au banda destula pt cateva PC-uri)

Ar fi fost si mai putini nemultumiti daca am fi fost pusi in tema despre calitatea sericiilor oferite de dansii. Nu mai pun in discutie nemultumirea pe care o am in legatura cu calitatea serviciului de internet, dar in contractul incheiat in luna Decembrie, era vorba si de telefonia fixa si mobila, telefon mobil pe care nu l-am primit nici in luna Aprilie, luna curenta... de stik, nu mai vorbim... Dupa spusele lor, nu pot renunta la contract, dar pot renunta la serviciul de telefonie - insa de la plata nu se face nici o reducere fiindca telefonia era inclusa in pachet si nu schimba nimic... Ca la noi... Timp pierdut pe la usile lor...Probabil ca se extind repede si nu fac fata, daca se intind mai mult decat ai tine plapuma... Oricum, astept sa se incheie perioada contractuala de 1 an, apoi renunt la contract. Poate sunt eu ghinionista ... Numai bine tuturor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ar fi fost si mai putini nemultumiti daca am fi fost pusi in tema despre calitatea sericiilor oferite de dansii. Nu mai pun in discutie nemultumirea pe care o am in legatura cu calitatea serviciului de internet, dar in contractul incheiat in luna Decembrie, era vorba si de telefonia fixa si mobila, telefon mobil pe care nu l-am primit nici in luna Aprilie, luna curenta... de stik, nu mai vorbim... Dupa spusele lor, nu pot renunta la contract, dar pot renunta la serviciul de telefonie - insa de la plata nu se face nici o reducere fiindca telefonia era inclusa in pachet si nu schimba nimic... Ca la noi... Timp pierdut pe la usile lor...Probabil ca se extind repede si nu fac fata, daca se intind mai mult decat ai tine plapuma... Oricum, astept sa se incheie perioada contractuala de 1 an, apoi renunt la contract. Poate sunt eu ghinionista ... Numai bine tuturor.
pregateste-te de taxa de mentenanta...... ! scartaie sandramaua deja?? colosul cu picioar de lut

...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-am net RDS de luni 14.iunie!!!

Bucuresti, Crangasi, la bloc (nu casa la marginea orasului sau in vreun sat).

Sunt chitit sa merg la OPC si apoi sa dau in judecata RDS :giggle:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

intr-adevar rds-ul este foarte raspindit. si mie se pare unul dintre cei mai buni provideri cand vorbim de viteza netului raportata la pretul abonamentului, dar daca ai vreo problema, ai incurcat`o. vin foarte greu sa`ti rezolve

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×