Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

The Sims 2

Postări Recomandate

mia dat o prietena sims-ul instalarea dar nu mere fara CD...si nu stiu de unde sa copiez ca sa mearga fara cd k am un program special pt asta :P :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna!am si eu o problema cu sims 2 deluxe

l-am instalat...si cand vreau sa intru in el imi apare: please insert the original cd

eu am jocul de la un prieten

mi-a facut o copie pe cd

acum cateva luni a mers sa-l instalez

dar nu l-am instalat eu..ci alt prieten

va rog sa ma ajutati!! :lol: ;) :o: :hi: :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Discutiile despre utilizarea de software piratat contravin regulamentului forumului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mi doresc si eu fff mult sims:|

 

dar dupa ce il termin de instalat apare :

"Failed to find any direct X9.0c compatible graphics adapters in this system! please make sure you have a direct X9.0c compatible grapichs adapet and have installed the latest drivers provided by the manufactuer. The application will now terminate.

 

 

 

cred ca as fi ff fericita daca m.ati ajutaaa si pe mineeee;:lol:

 

astept raspunsuriii:)

 

 

va rogg mult de tot:*:* :bye:

 

Asa imi aparea si mie dar am facut rost de un trainer si acum merge :o:

 

lasa un id si ti'l trimit si tie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am instalat Sims 2 de pe CD original :P L-am instalat fara probleme, se incarca f repede pt ca inca nu am nici un add on dar in momentul in care intru intr-o casa (nu conteaza cate persoane sunt) se tot blocheaza jocul. Dureaza cateva secunde bune sa ajung la etaj, daca incerc sa ma misc prin casa imi ia o vesnicie. Intr-un cuvant este foarte stresant si strica tot fun-ul jocului.

Am setat optiunile grafice low ca sa nu ingreuneze jocul si degeaba,mi-am oprit si antivirusul inainte de a intra in joc :) si la fel.

Aveti mai jos config laptop (daca mai trebuie sa dau detalii spuneti-mi pt ca nu prea ma pricep la comp)

 

Operating system: Windows XP Professional

System Manufacturer: ASUSTek Computer

System Model A6Rp

Processor: Intel® Celeron ® M CPU 440 @ 1,86 GHZ

Memory: 1920 MB RAM

Page file: 607n MB used 1734 MB available

DirectX 9.0c

 

DISPLAY

ATI RADEON ZPRESS 200M Series

CHipType: ATI display adapter AGP (0X5a62)

DAC Type: Internal DAC (400Mhz)

Approx total memory 128 MB

Current display mode 1280 X 800 (32 bit) (60 Hz)

 

Probabil pentru voi inseamna ceva toate info de mai sus eu incerc inca sa le descifrez :yes:

Oricum va rog sa ma ajutati... ;) sa imi spuneti eventual daca am nevoie de o placa video mai buna sau cine stie ce altceva.

 

 

Multumesc muuult !!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

AJUTOR! Deci am luat de pe net sims 2 ,l-am instalat cu deamon tools,dar nu stiu unde sa pun fisierul sims2.exe din C:\Program Files\EA Games\Sims 2\TSBin\ dupa ce i-am dat copy.

 

Imi zice si mie cineva unde sa il copiez ca sa mearga jocu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o problema......instalez sims 2 pana la capat,imi scrie ca s-a instalat cu succes,insa cand intru imi zice sa introduc cd......care e problema?pls help

Editat de CrazyDea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de pe cd original ... pff, nu mi s`a mai intamplat, daca il aveai luat de pe net, iti puteam spune ca poate e prost facut, adica e de la cine l`a pus pe site`ul respectiv, pt ca in conditiile astea mi s`a intamplat si mie, dar in conditiile in care il aoriginal .. nu stiu. ma mai documentez si daca aflu, iti raspund =P~

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×