Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

nu inteleg dc strategia unei firme se traduce prin niste cuvinte pompoase, fanteziste, lipsite de esenta si nu se pastreaza lucrurile simple si pe intelesul angajatilor, desi in esenta ei se definesc ca fiind promoteri ai simplitatii....... bulllllshhhttt

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 59 minute, Enki a spus:

Dar cand pica pe mine si ma omoara, cum se numeste procesul oare??? Crima sau accident.  Nici eu nu stiu dar nu suna bine deloc un fier sa atarne din cer si nu se stie pe ce va cadea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am scos a treia masea de minte (si ultima). Rezolvat si cu astea :)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, King1 a spus:

Mi-am scos a treia masea de minte (si ultima). Rezolvat si cu astea :)

Cum a fost la scosul maselei de minte de jos?

Pe alea de sus mi le-am scos si eu, dar la alea de jos a zis dentistul sa nu ma bag, ca e operatiune complicata, mult mai grea decat la cele de sus si stau cateva zile numai pe ketonal.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
20 minutes ago, Enki said:

Cum a fost la scosul maselei de minte de jos?

Pe alea de sus mi le-am scos si eu, dar la alea de jos a zis dentistul sa nu ma bag, ca e operatiune complicata, mult mai grea decat la cele de sus si stau cateva zile numai pe ketonal.

Eu am avut trei masele de minte din patru. Doua sus si una in stanga jos. Cele de sus erau iesite, putin erupte in lateral, ma mai muscam uneori cu ele, dar in general nu ma deranjau si erau destul de ok.

La cea de jos am avut probleme pentru ca era inclusa, si doar un coltisor avea loc sa iasa. Prin februarie mi s-a infectat, am facut punga de puroi, am luat augmentin si ketonal 3 zile, apoi mi-a scos-o prin operatie. Mi-a luat si sange, l-a centrifugat si mi-a pus acolo pentru vindecare super rapida. Asa a si fost, in maximum o saptamana s-a vindecat cu os cu tot, mi-a scos firele, si aia a fost.

Si fiindca incepusem, am zis sa le scot si pe astea de sus, ca sa scap de viitoare infectii. Inainte de Pasti una, azi, pe ultima. Pe astea de sus mi le-a scos in 2-3 minute, cu clesti si fieratanii de se pun la radacina. Au iesit rapid, fara complicatii, nu simt nimic acum, si nu iau nicio pastila, ca n-am nevoie.

Sunt bucuros ca am scapat, aveam si maxilarul destul de aglomerat, acum va rasufla usurat :o:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
22 hours ago, The Unknown said:

Dar cand pica pe mine si ma omoara, cum se numeste procesul oare??? Crima sau accident.  Nici eu nu stiu dar nu suna bine deloc un fier sa atarne din cer si nu se stie pe ce va cadea.

În acest caz, procesul se numește: Pagube colaterale! :laugh:

Am reținut expresia sau sintagma, de pe vremea în care americanii au bombardat Serbia. 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Vriies a spus:

Am reținut expresia sau sintagma, de pe vremea în care americanii au bombardat Serbia. 

Democratii au facut asta, Khillary era initiatoarea sa se dea mai rotunda si puternica cu ideile ei, credea ca asta o sa-i aduca presedintia Americana!!!  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×