Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Nu stiu de ce m-am trezit la ora 5 si ceva, eram destul de obosita si acum n-am chef de dormit desi ma simt aiurea.   E rece in casa ... nu-mi amintesc de ce m-a trezit ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aproape am ajuns la target-ul de greutate. Am slabit 10kg in 3 luni.

M-am intors in tara, misto experienta. Nu cred ca mai merg vreodata in Olanda, nu e nimic interesant. Nici iarba nu e interesanta, cand e la tot coltul.

Am mers pe roti de data asta, am vazut multe. Cehia pare foarte tentanta dpdv turistic, dar trebuie un anturaj ok; sunt multi dubiosi prin ea.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa se aduna succesele in viata, doar nu trebuie sa pierzi mult timp de gandire intre experiente.   Timpul trece, stai tu asta!!!

Germania nu-ti place sau Franta???   Despre Ungaria doar asa intreb ca o parere, ca n-o sa te duci acolo altfel decat de traversat spre West.

Cu meseria ta ai castiga super bine si in Statele Unite, dar tu-ti hotaresti soarta.   Am cunoscut vreo 4 tineri din Ungaria care au venit neinsotiti cu un contract de 10 ani si 

Green Card = Permanent Resident la terminarea acelor ani.   N-au treaba, si-au deschis afacerile lor, si-au cumparat case sa-si investeasca banii primiti si acum sint LORZI.

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A inceput vantul cu 26 km/h sa sufle dar inca sint 26*C afara.   Deja face probleme ca vecinul are un palmier inalt de tot si de pe au cazut o mare gramada de scoarta de vreo 2 metri inaltime tocmai la intrare.  El nu-i acasa, daca vantul se face mai tare, totul ajunge in poarta mea si n-am chef sa-l curat.   Avem mereu aceste inconveniente ca unii nu-si curata pomii la timp, este mai ieftin de asteptat vantul sa faca treaba.

OMU' l-a filmat sa-i arete pe la ce ora a aparut gramada de scoarta pe jos, imediat dupa ce el a plecat de acasa. 

A crescut si iarba inalt de tot doar in cateva zile.    Mi-e si foame ca o supa nu tine toata ziua indiferent cat este de bun :chef:      

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 19 ore, Fiero a spus:

 Prin urmare, se pare că nu sunt pierdută pentru umanitate definitiv, există 4 persoane cu care pot spune că am conexiunile pe care mi le-am dorit întotdeauna de la oameni și sunt suficiente, mai multe nu îmi doresc, nu-mi place aglomerația :) . Pe de altă parte, singurătatea nu e o opțiune care să mă sperie, mă simt extraordinar de bine când fac lucruri singură, iar când spun singură o spun la modul absolut, nu îmi trebuie niciun fel de însoțitor ca să călătoresc, să plec într-o altă țară unde să petrec timp de calitate, îmi sunt suficientă eu însămi. 

Sociabilo! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 ore, Motorină a spus:

Aproape am ajuns la target-ul de greutate. Am slabit 10kg in 3 luni.

E putin avand in vedere ca primele 10 kile in minus sunt cele mai usoare. Pun pariu ca iti plac mult clatitele, placintele si gogosile. :derisive:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 ore, The Unknown a spus:

Germania nu-ti place sau Franta???   

Cu meseria ta ai castiga super bine si in Statele Unite, dar tu-ti hotaresti soarta.   Am cunoscut vreo 4 tineri din Ungaria care au venit neinsotiti cu un contract de 10 ani si 

Green Card = Permanent Resident la terminarea acelor ani.   N-au treaba, si-au deschis afacerile lor, si-au cumparat case sa-si investeasca banii primiti si acum sint LORZI.

 

Doar prin Germania am trecut, nu am stat, îmi place infrastructura dar nu cred că mi-ar plăcea oamenii. 

În America e prea departe și ar trebui să-mi convertesc tot domeniul în inch, galoane și alte invenții imperiale, ceea ce ar fi extrem de enervant. 

Nu prea mai am chef de străinătate, trebuie să insist în țară. 

 

Acum 1 oră, Rodica` a spus:

E putin avand in vedere ca primele 10 kile in minus sunt cele mai usoare. Pun pariu ca iti plac mult clatitele, placintele si gogosile. :derisive:

 

Cu fasting și sport, pot să le mănânc liniștit :derisive:

Trebuie doar programate. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 44 minute, Motorină a spus:

Doar prin Germania am trecut, nu am stat, îmi place infrastructura dar nu cred că mi-ar plăcea oamenii.  În America e prea departe și ar trebui să-mi convertesc tot domeniul în inch, galoane și alte invenții imperiale, ceea ce ar fi extrem de enervant.   Nu prea mai am chef de străinătate, trebuie să insist în țară. 

Tocmai de America te legi, unde pe toate alea este scris si in sistemul metric echivalentul, doar in alimentari la masurat ceapa si slanina nu sint afisate preturile pe kg, doar pe libre.   

milk-jug-png-hd-download-1791.pngimage.png.60eedcf118435a33919f71f848fb5c78.png

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 ore, The Unknown a spus:

Tocmai de America te legi, unde pe toate alea este scris si in sistemul metric echivalentul, doar in alimentari la masurat ceapa si slanina nu sint afisate preturile pe kg, doar pe libre. 

 

Urmaresc ceva garajisti din state, si nu vorbesc niciodata de mililitri/litri, ci fractii de doua randuri, ca sa imparta un galon la cateva sute de ml 

La dimensiunile de chei, din fericire au cam adoptat sistemul metric, pentru ca imperialul n-ar fi incaput ca notatie, pe un fier de cativa milimetri :lol2:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Avem cunostinte de mecanici in garaje: - maghiari, francezi, germani, mexicani, americani insa niciodata eu n-am avut intrebari de genu'.   Unu era din Timisoara si atat mi-a spus cat de mult costa un Tool Box si un altu din Romania mi-a adus sa pastrez un Tool Box  pana-si gaseste o locuinta unde poate sa-l puna in garaj.   Pentru a masura ml din orice sint pahare gradate!!!

Un alt prieten al sotului acum si-a vandut Garajul pe Roate ca merge in pensie in Italia pe vreme lunga, sotia fiind de acolo.  Discutia mea este scurta cu mecanici, le intreb doar ce vor sa manance???  Pana-i gata mancarea, e gata si masina!!!  :meeting:  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×