Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

La 22.03.2024 la 19:01, The Unknown a spus:

What???   Doar Tiriac se pricepe la cheltuit bani???   

Nu numai el dar se pare ca pentru el nu e deloc stresant. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar se prepara o vreme Apocaliptica pe la noi. Dinspre NW avanseaza niste nori speritori de negri si se lasa-n jos ca o perdea, dar temperatura de afara este ca la

Joseni,  Harghita, 1*C pe moment, dar ne anunta 17*C.   Toata ziua a suflat un vant rece si ne-a adunat mizerie ca OMU' abia reuseste sa le adune.   

In ultimii 37 de ani Americani, asa o vreme n-a mai fost!!!  Dupa ce in ultimele 2 zile am avut vreme sezonala, acum iar dezastrul e pe noi.   

Maine am de mers la dentist pe vreme rea la o distanta ca intre Sighetu-Marmatiei si Baia-Mare, dar in mult mai scurt timp, vreo 20 de minute.   

O sa notez maine distanta exacta, am impresia este si mai departe de atat.   

Nici nu stiu cu ce sa ma imbrac..   Am mers la cumparaturi, dar nici pe usa n-am reusit sa intru era atata lume ca era o mare reducere dar numai la anumite 

bucati de haine.  M-am intors inainte sa lesin de mirosurile de haine noi, de vopsele de pe anumite bucati si pantofi, posete ieftine la peste 300 de dolari de

Case Mari de Moda, dar purtate si duse inapoi la magazinul Nordstrom, unde se cumpara foarte scump si se permite acest lux sa fie rambursata 100% si 

lucrurile purtare ani de zile, ca sa meraga biznizu'.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E gata Supa de Pui cu o oala mare ca mi-e foame de Lup!!!   

Nu pot sa mananc orice dar asta este foarte binevenita, se bea mai mult decat se mananca  :o: 

Este miezul noptii la noi ... sint obosita dar nu ma doare ca iau ceva sa fiu scutita macar de o durere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am aflat la stirile de seara ca a fost in jurul orasului "ploaie si zapada" Rain and Snow  = Lapovita parca in romaneste si ne-au scazut temperaturile la foarte frig.

La munte ar fi fost ulitimele zile de schiat, dar s-au extins pana la sfarsit de Aprilie, asta inseamna ca va mai ninge si frigul mai tine.

Va degera codita Iepurasului de Paste, merg maine sa cumpar cate-un trening nepotilor ca nici la Polul Nord nu va fi mai frig Duminica decat la Noi!!!

Beau zeama de Lamaie destula ca si de alte citrice sa ma tina in forma ca la corp deja m-am sculptat de la atata supa cat am baut de Sambata pana azi si mai

am 2 zile pe acest regim, ca vreau eu, sa nu patesc ceva infectie dupa extractia dentara.   Cred ca am mancat cota mea de supa pentru o vreme lunga!!!   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 23.03.2024 la 21:53, Rodica` a spus:

Nu numai el dar se pare ca pentru el nu e deloc stresant. 

Pana si jucatoarea de tenis gaseste excitant aceasta activitate.   Desigur are sfatuitori ca altfel n-ar incepe cu firme marunte.    

Serena Williams pasionată de investiții ...

„M-am gândit că ar fi foarte distractiv să vorbesc despre lucrurile pe care le fac acum, că nu mai joc tenis profesionist. Am început să investesc în multe companii, pasiune pe care o aveam de când eram jucătoare. Investesc în companii aflate la început de drum, în care cred.

evz.ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 3/22/2024 at 2:31 PM, King1 said:

As calatori continuu.

Dar as face si niste chestii sa mai multiplic banii, probabil în imobiliare.

Apoi mi-as lua si cateva case de vacanta in anumite locatii.

M-as ocupa de tot felul de proiecte artistice independente (sau nu).

De la un punct, si cu niste sponsorizari etc., cred ca as face si un film etc.

Doamne, cate s-ar putea face :sorry:

:)) Cu excepția filmelor, exact așa am zis și eu. Dar aș ajuta și copiii din familie, să meargă la ce școală vor, să facă cursuri, să-și asigure un viitor.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Veghez langa aragaz ca fierb/inrosesc 24 de oua intre coji de ceapa, apa, otet si sare pe foc mic.   Mai stau 2 ore si trec in alta incapere sa-mi intind picioarele.

Pe langa mai fierb si un alt soi de Fasole Verde, de pe ruda din aia lata si verde sint pastaii, foarte lungi si carnosi.   S-a dat la 20% din pretul normal sa atraga ceva si clientii.

Doar le dau in fiert sa fie mai repede dimineata sa-l prepar cu usturoi razuit, rosii razuite si ceapa tocat marunt si bine calit + marar si patrunjel verde.  O sa fie garnitura langa

friptura de pui si curcan la tava si mamaliga.   Maine o sa mai fac o oala mare de Sarmale de impartit ca sint 5 ani decand sora mea a murit.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acu' sunt în Olanda. Frumoasă țară. Oameni frumoși, îngrijiți, rasiști, case cochete, mașini deosebite.

Se vorbește poloneză peste tot. 

Nu știu ce caut eu aici, plec înapoi cât de repede :lol2:

Am venit la lalele, da' nu trebuia, că nu-s chiar atât de prost. Acum nu mă întorc până de Paștele nost', ca să scot vreo 3 salarii românești, să nu rămână experiența pe minus.

 

IMG_20240331_133901.jpg

IMG_20240331_133543.jpg

IMG_20240331_133617.jpg

IMG_20240331_133540.jpg

IMG_20240331_133127.jpg

IMG_20240331_133120.jpg

IMG_20240331_135148.jpg

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×