Sari la conținut
Forum Roportal
Gregori

Task Manager

Postări Recomandate

Hi ! Please Help, Cine poate sa-mi acorde putin ajutor :roll:

Cum sa fac ca in Task manager sa nu apara procesul pe care vreau eu, de exemplu am proga VNC sau R_server.exe cum de facut ca aceste programe sa nu se vada ca sunt startate ( in special in task manager)??? :doh:

 

nimeni nimic :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faci un program care sa puna un hook pe NtQuerySystemInformation() sau subclasezi (prin code injection) lista din TaskManager in care se afiseaza procesele si cand se populeaza scoti procesul care vrei sa fie invizibil :roll:

 

Sau nu faci nici un proces, iti injectezi codul intr-un proces din windows, ceva in genul explorer.exe si gata

Editat de Argv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau nu faci nici un proces, iti injectezi codul intr-un proces din windows, ceva in genul explorer.exe si gata

Interesant insa acest lucru am incercat sa-l fac insa ..oricum se vede de cine este startat adica cu ce profil user admin sau System si inca ce e mai rau e ca poate fi oprit (kill proces).. Am incercat sa-l startez ca pe service, si mi-a reusit e deja un plus mai mult ca il poti programa sa se reincarce in cazul cand este oprit dar ... oricum nu e ceea ce vreau .

prima parte m-ar interesa mai tare program care ar pune hook pe NtQuerySystemInformation sau subclasezi (prin code injection) lista din TaskManager poti explica nitel sau un link please :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×