Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Din cate stiu, se recupereaza de la operatia din Julie anul trecut.   Ii doresc multa sanatate ca merita mai mult decat atat.

Aici nu scrie nimic de el sau de altii din muzica.   Doar de printesa aialata care vrea sa fie regina UK-ului, sint pline ziarele.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi vine rau ... eram afara in curte, cautam ceva in frigider si deodata am auzit o explozie, parca atacau chinezii sau rusii, taiwanezii.   Intru in casa sa ma imbrac mai bine ca este foarte frig acum seara, ca aveam de mers un pic pe jos sa vad pe drumul mare daca acolo s-a intamplat ceva, ca putea sa fie si de la gazele din bucatarie dar lumea din vecini fugeau toti.  

3 masini s-au ciocnit unu dupa altu iar timpul era o milisecunda intre ele de asta era foarte puternic sunetul.   Nu puteam sa vad multe ca erau pe partea cealata al strazii cu 7 benzi de circulatie intensa si noapte.   Am auzit copiii plangand si era sa mor in acel moment, dar vecina mi-a spus ca ea deja a fost acolo ca este asistenta medicala si asteapta sa vina pompierii si politia care au intarziat cateva minute, dar pe urma au sosit in numar mare.   Voiam sa dau ceva la copiii dar nu am voie, au fost dusi la spital la control si pana se rezolva cazul mai clar.

Emotii din asta vad ca ma afecteaza negativ, dar deja-mi trece.   De maine pregatesc si eu pungi cu de toate in caz ca mai vad ceva sa pot ajuta asa am ramas intre vecini si vom stii cine ce are in punga: - haine uscate, paturi, prosoape, jucarii, dulciuri, sucuri, apa si unde pastram sa fie mai usor de ajutat.          

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 06.01.2023 la 2:08, Amarena a spus:

Frate, ce amețeală cu vacanțele, ca la nebuni :surrender:

Gata, am aflat intr-un final. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am aflat perioada. Locul inca il dezbatem cu prietenii noatri.

Acum 1 oră, The Unknown a spus:

Oare ce ai aflat???   Precis un loc bun de vacanta cat mai departe de la razboi!!!    

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Urmareste stirile atenta sa nu scape de sub control si acolo, dar nu cred ca produce pagini din biblie.   Daca era langa munte cu zapada, era alta poveste.   

Iti spun o poveste ... in 1969 la Odorhei toata luna Mai a plouat,  dupa cateva zilede la inceputul lunii s-a vazut ca Tarnava s-a umflat si era sub trotoar apa pe pod iar in apa era un urs mort, claie de fan, colibe, pomi cu radacini, mobilier de copil, patut, carucior, oi multe, pasari de tot feluri care stie sa zboare dar erau inecate bucati de gheata si toti cascau gura fara sa faca nimic.   Politia si conducerea era romana nu locali.   A inundat ce a atins si se credea ca pana dimineata va intra in pamant apa.   Peste noapte a inundat Sighisoara cu 4-6 metri de apa in case, morti foarte multi dar ne-numarati si tot ce mai venea in calea aperi  nu aveau scapare.    Cred ca si acum se vede pe case pana unde au fost sub ape.   Erau si foarte multi nemti in Odorhei si comunicau cu Germania, asa au aflat West-ul ca este un dezastru mare in zona germana/sas in Ardeal.   Au venit ajutoare dare nu le-a dat drumul intara TIR-urile sa nu afle ce s-a intamplat dar erau TIR-uri cre mergeau spre Germania si au transmis multe informatii.   Apa curegea spre Ungaria si umplea raurile respective care se revarsau in Tisa si Dunare, care a inundat sud-ul romaniei ca deja se pregateau bucurestenii sa fuga undeva, dar nu era unde.   Toata recolta a fost spalat de ape la Sud, fabricile pe locurile uscate munceau zi si noapte fara bani pentru sinistrati, dupa cateva luni in Farmacii se vindea Aspirina BAYERN si alte obiecte in alte magazine din ajutoarele primite ca le-a dat drumul dupa ce au crezut ca nu se mai vede urma de potop.   Fortau pe elevi sa dea haine si caiete, rechizite scolare toate noi nu folosite dar si bani pe langa ca parintii lucrau gratuit, care au mers inapoi in magazine spre vanzare ca urma vacanta de vara.   Mare dezastru a fost dar foarte putin s-a vorbit despre ca era in zona maghiara.            

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e tragic aici, doar ploua si e urat, si e pacat de vantul asta care șuieră la geam ca nu are ce zapada sa viscoleasca.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×