Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Chiar acum, The Unknown a spus:

Ar trebui fortat pe multi sa invete in scoala ce inseamna bani!!!  

Se tot discuta sa se introduca educatia financiara in scoli.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

12 ani dă permis și primul incident. Am frânat ca să nu intru în mașinile din față, în spatele meu a oprit o Dacie Dokker, iar din spatele ei, un bombardier cu volanu' la perete, a aruncat Dacia pe mine :eek:

Când m-am dat jos, bombardieru' îmi propunea să îi dau eu asigurarea :lol2:

Vineri 13, nu credeam în superstiții :pardon:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 12.01.2023 la 10:22, Enki a spus:

@adal*

tu ziceai ca ai contract cu Hidroelectrica, ai primit vreo factura de la ei in ultimele 2 luni? Ca ziceau ca actualizeaza sistemul de facturare, bla bla, acum zic ca e gata, dar nu am primit nimic pe mail si nici pe site nu mai am optiunea sa bag cnp si sa imi vad factura.

Ce spui tu aici pare a fi pregătit terenul pentru o schemă tip exit-scam. Dar sper să nu.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Motorină a spus:

12 ani dă permis și primul incident. Am frânat ca să nu intru în mașinile din față, în spatele meu a oprit o Dacie Dokker, iar din spatele ei, un bombardier cu volanu' la perete, a aruncat Dacia pe mine :eek:        Când m-am dat jos, bombardieru' îmi propunea să îi dau eu asigurarea :lol2:     Vineri 13, nu credeam în superstiții :pardon:

Esti bine???  Ai un avocat bun sa te apere din acest caz ca Vineri 13, nu ajunge??? 

Am fost si eu devreme afara din casa cu masina si la dus aproape nu erau masini pe acea strada.    Insa la intoarcere, la o intersectie mare in mijloc era o groapa adanca dupa 1 ora ce am trecut pe acolo!!!   S-a surpat pamantul ... dar eram deja in trafic, nu era scapare, ne dirijeau dar mergea foarte incet.   Canalizarea cea veche de pe vremea lui  Wyatt Earp ... nu era destul de mare sa cada o masina dar nu se putea trece la viteza normala de altadata.    La 1 km in toate directiile se circula doar pe banda de langa trotoar si doar pentru cei care au treaba acolo!!!    In weekend-ul asta e gata daca nu ploua Duminica, dar o sa-l acopere cu un cort militar ramas din razboiul cu Koreea,  asa cum ne-au spus la stiri, si nu mai trec pe acolo pe acel drum, voi ocoli locul blestemat   :derisive:   

Asta-mi atrage atentia ca se mai poate intampla, ca pe vremuri acolo era centrul orasului, noroc pe mine ca nu prea am treaba acolo!   Langa mine au refacut toate canalizarile din nou ca si firele electrice, apa si de toate alea cabluri, nu demult.  In ochii mei deja nu prea valoreaza nimic prea mult acolo in orasul vechi, inclusiv cladirile Zgarie Norii cu zeci de etaje.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, sunt bine, la mine abia s-a clintit mașina. Ăla din spatele meu a încasat-o mai tare. 

De avocat n-am nevoie, am chemat poliția și au sancționat direct vinovatul, de acum mai trebuie doar să contactez asigurările, să-mi evalueze "epava" :pardon:

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mno, bine ca nu ai pățit nimic și ești bine. În rest fiarele se repara. Mai repede sau mai târziu, mai bine sau mai prost, asta depinde de stăpânii universului, mecanicii. :notworthy:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Motorină a spus:

De avocat n-am nevoie, am chemat poliția și au sancționat direct vinovatul, de acum mai trebuie doar să contactez asigurările, să-mi evalueze "epava" :pardon:

Vinovatul n-are de plata pagubele produse sau sint sponsorii/Asigurarea, care se ocupa mai departe.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

90 de episoade in mai putin de 10 zile

Si ce fac de acum incolo? I'm lost. :o:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×