Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Am urmarit si eu primele doua episoade. Meh. Sa vedem mai departe. Deocamdata nu mi se pare ca personajele au aceeasi autenticitate si forta ca la Vikings.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am treaba de facut si nu orice fel de munca ma asteapta. 

Ma intreaba fiul si nora separat, daca vreau un aragaz cu gaz???  

Nu se poate refuza asa un cadou, dar am intrebat daca si functioneaza ca de multe ori doar cineva vrea sa scape de marfa din garaj la o curatenie anuala.

M-au asigurat ca este nefolosit dar nu se poate duce inapoi in magazin, nu stiu din ce cauza, dar este foarte frumos aparatul.  

Acum am de facut loc liber in bucatarie sa lucreze specilistul ca nu oricine are voie sa intrerupa gazul, doar unu cu LICENTA si Aprobare de la Firma care ne "supply" gazul.

Mai am si sa ascund lucrurile mele care de obicei stau la vedere, sa nu incurce pe nimeni in timpul lucrarii.   Insa cel mai problematic mereu este sa intre in bucatarie ca este intre 4 pereti inghesuit si are 2 usi care doar aluneca in perete, din 2 parti unu din living room si altul spre terasa, afara din casa in curte din spatele casei. 

Nu am primit instiintare cand vin, azi nu cred ca e Duminica seara deja, dar nu ma culc pana nu este gata casa/locul de primit marfa noua.  Dar cand l-au scos pe cel vechi, o sa am de curatat foarte rapid locul, ca altfel eu nu ajung acolo cu nimic.   Este si asta o prostie cum se construieste pe aici dar si forma aragazelor ca ajunge la podea ca o cutie mare.  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si noi parte de o ploaie buna seara, nu se vedea mai departe de 100 de metri sau nici atat, dar turna puternic din cer.  La prima ora dimineata vreau sa vad daca pe sub pomi s-a umezit macar ca n-a durat foarte mult, eram la telefon cu cineva care-mi povestea ceva si nu voiam sa ies ca era si foarte frig cu vant.   Abia am revenit din nu se stie ce alergie si n-am chef sa iau de la inceput.    Imi convine sa ploua seara decat peste zi!!!   Si asa doar sirenele pompierilor s-a auzit, ca-s accidente sau arde casa, sau altceva.   Asteptam sa mai vina ca tare uscat a fost pamantul dar fructele au un gust asa de bun ca si Grepefruit mancam cu placere.  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 14.01.2023 la 22:01, Amarena a spus:

Am auzit că e mai slab decât Vikings sì că nu merită. Îl mai las... mi-e să nu-l anuleze.

Este mai slab, dar asta este.

Acum 5 ore, Amarena a spus:

La noi a nins și azi e cu minus. Vreau primăvară. :eek:

Te invit la mine. Sunt 13 grade celasius. Ce zici?:smile:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si eu la sezonul 2 episodul 4. Daca era la fel de misto ca Vikings, il terminam demult, dar la Valhalla parca nu am aceeasi tragere de inima sa vad cate 10 episoade pe zi.:o:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma uit la Vikings Walhalla. :)

 

si mi-am facut o prietena ucrainianca in statia de autobuz. Nu fac discriminari. Asta avem de invatat din istorie. Uitati, ca exemplu: filmul "Dictatorul" cu Chaplin.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

11*C la mine cu soare si cer albastru la orele 10:50 AM Miercuri.    La munte in Nord AZ a nins ce nu s-a mai vazut demult si toata saptamana sintem piftie ca tremuram de frig.

Bearizona keepers report that the park has received more than 28 inches of snow at the wildlife park!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi noapte a fost un lejer inghet si la noi, se vedea pe iarba dimineata dar fructele n-au patit nimic pe pomi ca u coji groase. 

- 4*C a fost temperatura la ora 8 inca, acum s-a mai incalzit dar nu cred ca sint 12*C cum imi indica computerul.   

Mai sufla si un vant rece, si nici cu masina n-am chef sa merg niciunde.   O sa merg la alimentara totusi ca mi-au trimis instiintre ca Cireseii se dau la ieftinit in 3 zile de weekend,  de la $ 9,99/lb = 0,454 grame doar la $ 3,47 cred ca e marfa din Australia, acolo este sfarsit de vara parca.

Am pus o poza cu o cireasa si nu am voie, l-am sters!!! 

 

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×