Sari la conținut
Forum Roportal
Avalon73

Va fi sau nu război în Israel? (este deja dar vorba vine...)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

5 hours ago, The Unknown said:

Al Planetei Terra, daca auzi bine.   Raman la parerea mea!!! 

Am spus-o si-o repet, Israelul nu poate fi distrus cu nici un fel de racheta, impreuna cu SUA, intre 2007 - 2015 au dezvoltat un scut antirachete hispersonice (alea cu care se tot lauda rusii).

Terenul (pentru cine a fost in Israel, eu am fost) este de tip marțian, cum sunt pozele de pe planeta Marte, nu poti mege cu tancuri pe acolo, afara de partile de campie (si ghici care e cea mai mare câmpie a Israelului - Armeghedonul - valea orasului antic Meghido).

Alt motiv pentru care nu poate fi invadat este faptul ca sub desertul Neghev au buncare cu rachete cu focoase nucleare (estimativ aproximativ 80, dar numarul exact nu este cunoscut si sunt facute in colaborare cu Franta inca din anii 60).

Cu sau fara interventie divina, invazia Israelului este sinucigasa pentru orice țară / neam / gloată etc.

Dar rușii nu mai sunt in deplinătatea facultarilor mintale, la fel cum nici Trump nu este si nici sustinatorii lui Trump. Mai are rost sa postez poze cu aia care au invadat capitoliul in ianuarie 2020?

Se stie ca republicanii lui Trump sunt red necks, țărănoi fără școală, locatari de cocioabe și rulote.

As putea sa postez multe poze șocante cu degradarea SUA, cu drogații, cu homosexualii, dar daca-mi aduc aminte am facut-o deja pe forumul asta, așa ca nu mai repet.

Iar cu Trump și și pocăiții multimilionari din SUA, aia care fac teleevanghelizare si scot dracii prin tv daca dai mia de dolari (unii au cate 4 avioane private) este ceva ce iarasi am postat.

Cu adevarat america este pe pragul prapastiei. Iar Trump nu o va salva, ci o va preda lui Putin impreuna cu intreg Occidentul iadaic-creștin.

p.s. am uitat sa zic de buncărele de protecție civilă, descrise de profetul Isaia ca "locuințe fără ziduri și fără zăvoare"

 

 

Editat de Avalon73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Invazia Ierusalimului - aceasta profetie nu s-a implinit inca dar vremea e iminentă

Zaharia 12

  • 1. Prorocia, cuvântul Domnului despre Israel. Aşa vorbeşte Domnul care a întins cerurile şi a întemeiat pământul, şi a întocmit duhul omului din el:
  • 2. "Iată, voi preface Ierusalimul într-un potir de ameţire pentru toate popoarele dimprejur şi chiar pentru Iuda, la împresurarea Ierusalimului.
  • 3. În ziua aceea, voi face din Ierusalim o piatră grea pentru toate popoarele. Toţi cei ce o vor ridica, vor fi vătămaţi, şi toate neamurile pământului se vor strânge împotriva lui.
  • 4. În ziua aceea, zice Domnul, voi lovi cu ameţeală pe toţi caii şi cu turbare pe cei ce vor călări pe ei; dar voi avea ochii deschişi asupra casei lui Iuda şi voi orbi toţi caii popoarelor.
  • 5. Căpeteniile lui Iuda vor zice în inima lor: "Locuitorii Ierusalimului sunt tăria noastră, prin Domnul oştirilor, Dumnezeul lor."
  • 6. În ziua aceea, voi face pe căpeteniile lui Iuda ca o vatră de foc sub lemn, ca o făclie aprinsă sub snopi; vor mistui în dreapta şi în stânga pe toate popoarele de jur împrejur, iar Ierusalimul va fi locuit iarăşi la locul lui cel vechi.
  • 7. Domnul va mântui mai întâi corturile lui Iuda, pentru ca slava casei lui David şi fala locuitorilor Ierusalimului să nu se înalţe peste Iuda.
  • 8. În ziua aceea, Domnul va ocroti pe locuitorii Ierusalimului, aşa că cel mai slab dintre ei va fi în ziua aceea ca David; şi casa lui David va fi ca Dumnezeu, ca Îngerul Domnului înaintea lor.
  • 9. În ziua aceea, voi căuta să nimicesc toate neamurile care vor veni împotriva Ierusalimului.
  • 10. Atunci voi turna peste casa lui David şi peste locuitorii Ierusalimului un duh de îndurare şi de rugăciune, şi îşi vor întoarce privirile spre Mine, pe care L-au străpuns. Îl vor plânge cum plânge cineva pe singurul lui fiu, şi-L vor plânge amarnic cum plânge cineva pe un întâi născut.
  • 11. În ziua aceea, va fi jale mare în Ierusalim, ca jalea din Hadadrimon, în valea Meghidonului.
  • 12. Ţara se va jeli, fiecare familie deosebit: familia casei lui David deosebit, şi femeile ei, deosebit; familia casei lui Natan, deosebit, şi femeile ei, deosebit;
  • 13. familia casei lui Levi, deosebit, şi femeile ei, deosebit; familia lui Şimei, deosebit, şi femeile ei, deosebit;
  • 14. toate celelalte familii, fiecare familie, deosebit, şi femeile ei, deosebit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, Avalon73 a spus:

Am spus-o si-o repet, Israelul nu poate fi distrus cu nici un fel de racheta, impreuna cu SUA, intre 2007 - 2015 au dezvoltat un scut antirachete hispersonice (alea cu care se tot lauda rusii).

Absolut TOTUL se poate distruge cu mai putina energie decat contin rachetele alea!!!

Terenul (pentru cine a fost in Israel, eu am fost) este de tip marțian, cum sunt pozele de pe planeta Marte, nu poti mege cu tancuri pe acolo, afara de partile de campie (si ghici care e cea mai mare câmpie a Israelului - Armeghedonul - valea orasului antic Meghido).

Adica uscat, ai vazut cum arata in anumite locuri Arizona, Utah, Valea Mortii, Nevada, in Phoenix orice avion militar incarcat cu tancuri poate cobori pe PAMANT necimentat si nu se scufunda, dar asta inca nu este adaugat in BIBLIE!!! 

Alt motiv pentru care nu poate fi invadat este faptul ca sub desertul Neghev au buncare cu rachete cu focoase nucleare (estimativ aproximativ 80, dar numarul exact nu este cunoscut si sunt facute in colaborare cu Franta inca din anii 60).

Alea deja sint expirate demult, ce norocos esti ca ei comunica cu tine de strategia militara aplicata.

Cu sau fara interventie divina, invazia Israelului este sinucigasa pentru orice țară / neam / gloată etc.

Mda, asta s-a crezut cu 10000 de ani in urma de ciobanii locului!!!

Dar rușii nu mai sunt in deplinătatea facultarilor mintale, la fel cum nici Trump nu este si nici sustinatorii lui Trump. Mai are rost sa postez poze cu aia care au invadat capitoliul in ianuarie 2020?

Atat justifica doar existenta lui Trump???

Se stie ca republicanii lui Trump sunt red necks, țărănoi fără școală, locatari de cocioabe și rulote.

Cand vorbesti de Amerika ar trebui sa folosesti cuvinte amerikane nu notiuni romanesti!!!

As putea sa postez multe poze șocante cu degradarea SUA, cu drogații, cu homosexualii, dar daca-mi aduc aminte am facut-o deja pe forumul asta, așa ca nu mai repet.

Homosexuali exista decad se nasc oameni, parca n-ai vazut desene antice cu aceste activitati, nu in USA a aparut minunea intre republicani, insa democRATSii-i dadacesc

la greu ca sa fie votati amantii evreilor in joburi oficiale.

Iar cu Trump și și pocăiții multimilionari din SUA, aia care fac teleevanghelizare si scot dracii prin tv daca dai mia de dolari (unii au cate 4 avioane private) este ceva ce iarasi am postat.

Wrong, Trump nu este cu religiile alea, au fost aprobate decand CONSTITUTIA Statelor Unite, in capitolul "Libertatea Religiilor" dar tu ai ramas un mare țărănoi fără școală!!!

Cu adevarat america este pe pragul prapastiei. Iar Trump nu o va salva, ci o va preda lui Putin impreuna cu intreg Occidentul iadaic-creștin.

Te cheama pe tine America = evreii sau restul, sa salvezi ce a mai ramas din toata bucata de Pamant??? 

p.s. am uitat sa zic de buncărele de protecție civilă, descrise de profetul Isaia ca "locuințe fără ziduri și fără zăvoare"

Alea din Izrael, Romania sau Europa din Primul Razboi Mondial???  ca in Amerika nu sint din alea LOCUINTE!!!

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://www.digi24.ro/stiri/externe/conflictul-dintre-netanyahu-si-erdogan-se-ascute-israelul-anunta-ca-va-cere-aliatilor-si-companiilor-sa-nu-mai-investeasca-in-turcia-2752459

Conflictul dintre Netanyahu și Erdogan se ascute. Israelul anunță că va cere aliaților și companiilor să nu mai investească în Turcia

NTI4NTcyMWJhMGNlMDJjYTE1YWM1ZWE2MjVjYzE4Nw==.thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Evident ca nu! Ce vor americanii este imposibil! Razboiul e iminent, daca nu anu asta, la anu pana in 2026 sigur!

https://www.digi24.ro/stiri/externe/ingrijorate-de-un-atac-sua-au-cerut-ajutorul-vecinilor-iranului-pentru-a-reduce-tensiunile-cu-israelul-2754817

Îngrijorate de un atac, SUA au cerut ajutorul vecinilor Iranului pentru a reduce tensiunile cu Israelul
 

PWE4NDdiMWYyNGI4NTliYmI5NGFiNzA2Njc2NjdkNmRi.thumb.jpg

De remarcat pasajul din Zaharia 12: 9. În ziua aceea, voi căuta să nimicesc toate neamurile care vor veni împotriva Ierusalimului.

Editat de Avalon73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Treaba e nașpa acolo, din moment ce Iranul „ameninţă să lanseze un atac semnificativ împotriva Israelului”, a declarat preşedintele SUA în timpul unei conferinţe de presă de la Casa Albă, alături de premierul japonez Fumio Kishida.

Pe de altă parte, Biden a reafirmat, miercuri, că sprijinul său pentru Israel este "de neclintit" în faţa ameninţărilor iraniene de represalii, după atacul mortal împotriva consulatului iranian din Damasc, Siria, conform AFP, citat de news.ro.

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×