Sari la conținut
Forum Roportal
Avalon73

Va fi sau nu război în Israel? (este deja dar vorba vine...)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Iranul atacă Israelul cu drone și rachete, însă fără a provoca prea multe daune. Nah, trebuia să facă și ei ceva, după ce șapte oficiali ai Corpului Gardienilor Revoluţiei Islamice (IRGC), trupele de elită ale regimului clerical din Iran, au fost ucişi în atacul de la Damasc atribuit Israelului, inclusiv doi comandanţiiranieni de rang înalt.

 Biden l-a avertizat pe Netanyahu că SUA nu va susține un eventual contraatac al Israelului împotriva Iranului.

Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române (BOR), PF Daniel, a transmis, duminică, un mesaj Patriarhului Ierusalimului Teofil al III-lea, în contextul escaladării tensiunilor şi atacurilor armate provocate în ultimele 24 de ore de Iran: „Ne rugăm ca pacea să fie restabilită”. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
48 minutes ago, Rayn said:

 vei avea moarte in israel  asa cum ti-ai dorit

 

Dar asta îți dorești și tu? Că parcă prea o spui cu foc. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
14 hours ago, Rayn said:

doritorule de razboi si moarte, ti s-a realizat dorinta, vei avea moarte in israel asa cum ti-ai dorit

l-ai chemat pe GOG din MAGOG.....?

mai cauta stiri peste vreo 2 ore....

vom avea moarte in Iran, in Israel este imposibil dupa cum s-a vazut, iar Iranul va calca curand din nou pe bec, sau are becul sub bocanc, ma refer la arma nucleara

Pe GOG si MAGOG (rusi si islamisti) poti sa-i chemi tu ca sunteti toti antisemiti, asta daca ai vreo autoritate...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 4/14/2024 at 11:25 AM, zodiak said:

Cu limbajul asta vulgar si mizerabil iesi in lume ?!

Daca tie geografia nu iti spune nimic, atunci da, pentru tine vestul Europei este comparabil cu Ilfovul!

Mi-e greu sa cred ca te-ai nascut blond, decat asa la figurat, asta apropo de aberatiile stiintifice pe care le sustii aici pe forum. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
14 hours ago, Vriies said:

Dar asta îți dorești și tu? Că parcă prea o spui cu foc. 

Nu, el vrea ca si Negan sa salveze oamenii...pentru ca oamenii sunt o RESURSĂ! (nu un scop*, cum spuneau filozofii, Kant, Sartre, etc...)

p.s. N-am vazut oameni mai parșivi ca Zod sau Rayn, sunt o adevarata RESURSA pentru Putin aici in România

*Oamenii nu sunt doar resurse de exploatat, ci ființe cu valoare intrinsecă, demnitate și potențial de a-și trăi viața cu sens. Iar sensul vietii umane pe pamant, este BUCURIA! Bucurie care nu are sanse sa apara si sa fie traita de vreo fiiinta umana intr-o societate dictatoriala cum e Rusia sau Iran

 

Editat de Avalon73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bronzații demenți ai lui Allah Atotputernicul vor beli P..ULA!

Presa israeliană: Cabinetul de război al Israelului a decis „să lovească puternic Iranul”

https://www.digi24.ro/stiri/externe/casa-alba-amenintarile-iranului-impotriva-israelului-sunt-reale-si-credibile-2756901

Jmg9NDQwJmhhc2g9ZWEwNWZhN2Y4MjY0MmM1NTkzMTk0YjUzNTE3YWVlZmQ=.thumb.jpg

Editat de Avalon73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va fi razboi nuclear la final: 

Zaharia 14:12 Dar iată urgia cu care va lovi Domnul pe toate popoarele care vor lupta împotriva Ierusalimului. Le va putrezi carnea stând încă în picioare, le vor putrezi ochii în găurile lor şi le va putrezi limba în gură.

Luca 12:49 
Eu am venit să arunc un foc pe pământ. Și ce vreau decât să fie aprins chiar acum!

2 Petru 3:7 
Iar cerurile și pământul de acum sunt păzite și păstrate, prin același Cuvânt, pentru focul din ziua de judecată și de pieire a oamenilor nelegiuiți.

Apocalipsa 6:15-16 
Împărații pământului, domnitorii, căpitanii oștilor, cei bogați și cei puternici, toți robii și toți oamenii slobozi s-au ascuns în peșteri și în stâncile munților. Și ziceau munților și stâncilor: „Cădeți peste noi și ascundeți-ne de Fața Celui ce șade pe scaunul de domnie și de mânia Mielului."

 

Editat de Avalon73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 hours ago, Avalon73 said:

Va fi razboi nuclear la final: 

 

tot mai crezi in cacealmaua asta americano-sionista?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
9 minutes ago, Rayn said:

tot mai crezi in cacealmaua asta americano-sionista?

Cred ca pentru a avea pace, trebuie sa te pregatesti de razboi iar cea mai buna aparare este (ar fi) atacul, unul decisiv, Liban, Siria, Iran, ar fi niste tinte cu zombie numai bune dar vezi, pana si acesti zombie trebuie sa benficieze de a douăsprezecea șansa, așa de ochii lumii, deși ei daca ar avea butonul, l-ar apăsa!

Biden nu vrea sa atace Iranul de frica ca pierde voturile musulmanilor din SUA. SUA este Egiptul de pe urma. La fel si acu aproape 4 mii de ani, evreii si-au pus nadejdea in Egipt ca-i va apara si i-a lasat balta. SUA s-au umplut de golani care zac in ultima banca si dau cu pietre în premianții din prima bancă. Golanii lui Trump, printre care si dragii de pocăiți, vrăjiți de Trump ca a mutat capitala Israelului la Ierusalim. Toti golanii astia trumpisti si plini de asa zis duh sfant, nu cred in incalzirea globala, nu dau doi bani pe ecosistem, sunt un pericol public, niste escroci si curvari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×