Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tu l-ai luat ca sa te ajute in toate, nu pentru ca il cunosteai. Acum il vezi asa cum e si nu iti place de el. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 55 minute, observant a spus:

Daca nu-ti convine ca barbatul, dupa ce a muncit din greu toata ziua ca sa te intretina, bea si el doua trei beri sa se simta bine, atunci nu-l meriti, lasa-l la alta urgent! Nu intelegi barbatii, ia-ti un motan!

Lasa motanii in pace! Repede tu... Nu ne-a zis ca o intretine si daca o intretine, asta nu ii da dreptul sa fie alcoolic in devenire, asta daca nu exagereaza ea. 

 

Nu am inteles niciodata de ce unora daca dau chix in relatii, li se recomanda sa isi ia un animal. Pfoai! 

Editat de Maeve.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Relatiile la distanta nu sunt de viitor. Initial vezi persoana intr-un fel apoi descoperi ca nu e ce ti-ai dorit. 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am încercat sa-l înteleg dar nu reusesc.De cand a venit nu a existat o seara sa nu bea ceva, fie si o bere. In loc sa stea cu mine, sa vizionam un film, sa avem o conversatie placuta inainte de somn, el simte nevoia sa bea cu chef de discutii si altele la 3-4 dimineata, iar daca îl resping are o atitudine mai putin placuta. Si-a luat lucrurile si a plecat în alta camera, si mi-a spus ca nu vrea sa mai auda de mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, M1elena a spus:

... el locuieste în alt oras si si-a luat concediu sa petrecem mai mult timp împreuna, astfel motivand consumul de alcool deoarece nu lucreaza, si faptul ca în fiecare seara adoarme pe la orele 5-6 dimineata. 

Vacanta si Luna de Miere!!!   ... de ce n-ar bea omul, si ce daca miroase alcool doar langa tine a baut, nu s-a dus in carciuma.   Eu n-as zice nimic desi nu sint foarte pro alcool dar deloc impotriva in momente speciale.   Eu n-am timp niciodata sa beau ceva ca am de condus mereu si de mers undeva.  In vacanta nici nu ma intereseaza de nimeni, fac ce-mi convine!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 34 minute, M1elena a spus:

Imi este greu sa cred ca un om care bea în concediu, nu consuma decat atunci.Eu nu sunt împotriva ca el sa bea 3-4 beri pe saptamana, dar parca este prea mult azi bere, maine vin...etc..Iar faptul ca noaptea eu vreau sa dorm iar el sa bea bere sau altceva si apoi sa vina langa mine euforic nu cred ca este ok.

Ce cantitate este 1 bere?  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu ai cum sa il schimbi. Cred ca trebuie sa iti gasesti altul. Poti sa il trimiti acasa. De ce sa mai stea in alta camera? Consuma curent degeaba. Daca nu iti place de el, nu e pt tine. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am jucat si eu de-a relatiile la distanta cand eram de 20 de ani. Daca nu iti place de el, nu are rost sa faci concesii. Ce e un mizilic azi, peste sase luni va fi o corvoada. 

Editat de Maeve.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 minute, M1elena a spus:

Am încercat sa-l înteleg dar nu reusesc.De cand a venit nu a existat o seara sa nu bea ceva, fie si o bere. In loc sa stea cu mine, sa vizionam un film, sa avem o conversatie placuta inainte de somn, el simte nevoia sa bea cu chef de discutii si altele la 3-4 dimineata, iar daca îl resping are o atitudine mai putin placuta. Si-a luat lucrurile si a plecat în alta camera, si mi-a spus ca nu vrea sa mai auda de mine.

Daca nu iti place faptul ca te trezeste din somn noaptea ca are chef de vorba sau sex, (desi asta e semn bun), de ce nu faceti voi sex pe saturate inainte sa se apuce de baut, ca poate asa n-o sa mai vrea inca o data in mijlocul nopții?

 

Si inca o data, femeie: du-te sa bei si tu ceva alaturi de el, ca nu mori. Ca vad ca te plângi ca nu sta cu tine la televizor. Vreti sa aveti conversatii? Pai alcoolul dezleagă limba garantat. 

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 minute, M1elena a spus:

Am încercat sa-l înteleg dar nu reusesc.De cand a venit nu a existat o seara sa nu bea ceva, fie si o bere. In loc sa stea cu mine, sa vizionam un film, sa avem o conversatie placuta inainte de somn, el simte nevoia sa bea cu chef de discutii si altele la 3-4 dimineata, iar daca îl resping are o atitudine mai putin placuta. Si-a luat lucrurile si a plecat în alta camera, si mi-a spus ca nu vrea sa mai auda de mine.

Ce anume-ti place la el?! Sau/ poate ca esti in relatie cu el doar fiindca are BMW, VOLVO, Mercedes...!

Editat de Lucia N
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×