Sari la conținut
Forum Roportal
tobyking

ce sa fac daca la scoala isi bat joc de mine??

Postări Recomandate

Nu știu de ce am impresia că ești din Republica Moldova, poate pentru că ai folosit a anina și a obijdui; dacă e așa, acolo cu atât mai mult trebuie să fii stăpân pe tine și puternic.

Cum au zis și ceilalți, vorbește cu părinții tăi, nu e nicio rușine, nu-ți fie jenă, nu e vina ta, vorbește și cu învățătoarea, directorul școlii și tu în sine încearcă să fii cât mai indiferent la atacurile lor verbale. Însă cum e vorba de o agresiune fizică, adică te lovesc, trebuie să spui imediat adulților cu autoritate din jurul tău. Succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Initiator, urmareste seria asta si practica autoimputernicirea. Nu exista alta solutie. Politia nu va rezolva nimic, pentru ca se vor eschiva elegant. Trebuie sa inveti sa te aperi, printr-un sport de lupta, disciplina si curaj. Astfel le vei insufla respect, si te vor lasa in pace.

 

Editat de observant

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 ore, tobyking a spus:

dar ce sa fac trebuie sa spun si politiei despre asta??

Faptul ca accepti rautatile colegilor, dar nu spui asta parintilor sau profesorilor, ma face sa cred ca pari impacat cu gandul ca asta meriti. Nu, nu meriti.

Sa ne spui maine ca ai vorbit cu ai tai, macar.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Stu' a spus:

bine. ca postarea e o gluma, cel mai probabil. dar raspunsul e f serios.

Eu le-as spune clar ca ii dau la politie si ca am martori ca m-au batut. Chiar si filmulete. Si ca daca mai continua, fac filmuletele publice si le dau tag pe facebook. 

Si daca tot ar mai da,mi-as fac cont de facebook si as scrie un avertisment si acolo, spunandu-le intai doar pe numele mic si eventual cerand prietenia neamurilor lor.

be smart. fight back. fight smarter.

invata sa scrii corect, altfel nu vei putea fi smart in viata. 

 

aceasta nu este o gluma pe mine chiar ma obijduiesc pentru ce imi trebuie mie sa glumesc 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, tobyking a spus:

aceasta nu este o gluma pe mine chiar ma obijduiesc pentru ce imi trebuie mie sa glumesc 

tu care crezi ca este motivul pentru care fac asta? Pana nu intelegi de ce, nu o sa rezolvi problema. Hai, zi-ne ce crezi in legatura cu asta.

esti mic si urat? esti roman si aia sunt de alta etnie? chestii de genu'.

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 21 minute, adal* a spus:

tu care crezi ca este motivul pentru care fac asta? Pana nu intelegi de ce, nu o sa rezolvi problema. Hai, zi-ne ce crezi in legatura cu asta.

esti mic si urat? esti roman si aia sunt de alta etnie? chestii de genu'.

eu nu pot sa stiu care este motivul nu sunt nici mic nici urit nici de alta natie 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

adica nu aexista nici un motiv si totusi ei o fac. nu este clar deloc ceea ce spui si in felul asta nu stiu cine te-ar putea ajuta. Ai fost cumva diagnosticat cu autism, sau ceva de genu?

Pari sa nu intelegi ce ti se intampla. Daca vei ramane in stadiul acesta nu ai mari sanse.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, adal* a spus:

adica nu aexista nici un motiv si totusi ei o fac. nu este clar deloc ceea ce spui si in felul asta nu stiu cine te-ar putea ajuta. Ai fost cumva diagnosticat cu autism, sau ceva de genu?

Pari sa nu intelegi ce ti se intampla. Daca vei ramane in stadiul acesta nu ai mari sanse.

poate motivul e ca nu dau nicioada inapoi??poate oare aceasta sa fie pricina???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, adal* a spus:

adica nu aexista nici un motiv si totusi ei o fac. nu este clar deloc ceea ce spui si in felul asta nu stiu cine te-ar putea ajuta. Ai fost cumva diagnosticat cu autism, sau ceva de genu?

Pari sa nu intelegi ce ti se intampla. Daca vei ramane in stadiul acesta nu ai mari sanse.

eu caatare sunt fricos si ma tem de bataie 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×