Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 3 ore, Rayn a spus:

 

Asta e chiar de râs. Nu stați  relaxați, fratilor, ascultati-i sfatul domnului , fiti speriati, panicati-va ca sa ajungeti sa dezvoltati anxietate generalizata si sa dati de lucru psihiatrilor si psihologilor, ca ar manca si gura lor o paine. Si sa cresteti si mai mult vanzarile la anxiolitice si sedative, umpleti-le buzunarele companiilor farmaceutice, ca sunt amarate. Cacati-va in izmene de frica, ce mama naiba?! Omul zice bine ce zice!:biggrin:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, Rayn a spus:

b1.thumb.PNG.00937203e8fd6fd10a57ea039919d54c.PNG

Pe mine nu trebuie sa ma convingi, eu m-am convins de mult timp de "eficacitatea" vaccinului. :)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, replica mea era la adresa ideii conform careia daca noi nu cunoastem cazuri, asta nu inseamna ca ele nu exista.

Problema consta in aceea ca autoritatile refuza sa raporteze cazurile, pe motiv ca nu exista o legatura intre vaccinare si deces, 

dubla masura din moment ce ....

dc1.thumb.PNG.4242dc40d7bbe92b940a2303cc148bc6.PNG

dar cand moare un vaccinat aceleasi autoritati o dau cotita cum ca nu s-a stabilit nicio legatura....

 

Un fals reglementat oficial, oare chiar asa de batuti in cap sunt cei ce nu observa?

 

Editat de Rayn
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In putinele dezbateri televizate pe aceasta tema s-a tot batut apa-n piua ca Romania, desi la coada in clasamentul vaccinarii, are acum printre cele mai putine cazuri, iar propagandistii vaccinarii sustineau ca in europa vaccinata nu se moare, chiar de sunt infectari

Pai mai oameni buni, de ce exista directiva sa fie declarati morti de covid printr-o PRESUPUNERE ?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Rayn, sfatul meu e sa lasi pe fiecare sa creadă și sa facă ce vrea, nu îți mai risipi energia. Pace! :)

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Contrar tuturor asteptarilor, nu am limita cand vine vorba despre energia de care dispun.

 

Readuc in discutie raportarile din vara trecuta, aproape 1 luna de zile s-au tot raportat morti covid din anul 2020 pe motiv de revizuire. 

Cineva trebuie sa investigheze!

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Totul e o mascarada. Eu nici nu ma mai uit la tv de ceva timp. Imi doresc doar sa se termine toata aceasta mizerie si sa ne vedem fiecare de viata noastra. Am ajuns sa spun ca imi este dor de anul 2019...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Enki said:

Cam așa, anti-vacciniștii „se leapădă de satana” și promit să se vaccineze când dau de greu! :laugh:

 

Dar altă treabă cel puțin haioasă...

 

Poza pe care amicul nostru forumistic a pus-o mai sus, este de pe saitul https://www.cdc.gov/vaccines/acip/meetings/downloads/slides-2021-11-19/04-COVID-Shimabukuro-508.pdf

Este vorba de un sondaj VAERS făcut în perioada 22 septembrie - 15 noiembrie 2021, cu privire la sintetizarea raportărilor făcute cu privire la efectele vaccinului. Bun, în acea perioadă, în care au fost făcute aproximativ 26,3 de vaccinuri (rapeluri), au fost raportate 82 de cazuri de decese, posibil din cauza vaccinării. Spunem posibil, dar nu sigur, pentru că dacă e să o luăm la bani mărunți observăm că poate fi vorba de o serie întreagă de comorbidități:

Preliminary impression of cause of death when sufficient information available*  • Myocardial infarction • COVID-19 disease • Stroke • Pulmonary embolism • Pneumonia and sepsis • Cardiomyopathy • Congestive heart failure 20 26.3 million booster doses administered in the United States * Based on CDC physician review of initial VAERS report and available documentation, including death certificates • Acute leukemia • Glioblastoma • Renal failure, end stage renal disease • General decompensation, end stage disease • Respiratory and/or cardiac arrest

Bun, reținem 82 de decese  (posibil din cauza vaccinării)din 26 milioane de rapeliști, adică un procent foarte, foarte mic , de 0,0...%!

Mai departe, după investigația ulterioară cu privire la „seriozitatea raportărilor”, ni se spune negru pe alb că: 

Summary of VAERS findings  During Sep 22–Nov 5, 2021, 25.9 million mRNA and 334 thousand Janssen vaccine booster doses administered • Most reports (≥93%) were non-serious (similar to primary series) • Almost half of reports among persons ≥65 years of age; two thirds in females • Most frequently reported non-serious AEs were known and well characterized AEs associated with COVID-19 vaccination • No unusual or unexpected patterns observed with respect to reports of deaths following COVID-19 booster vaccination • 54 preliminary reports of myocarditis and myopericarditis ‒ 12 reports met CDC case definition, 38 reports under review, 4 ruled out  Characteristics of reports appear to reflect population for booster dose recommendations (i.e., older adults)*

Adică, mai mult de 93% dintre raportări sunt îndoielnice! :laugh:

Cam asta era esența studiului, care a fost trântit colea precum nuca în perete. Și de care bineînțeles că se găsesc unii să se minuneze și să-l interpreteze cum vor ei! :laugh:

 

 

Editat de Vriies
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma lasi cu vaers? Poate sa intre si sa raporteze oricine orice acolo, poti si tu sa intri maine si sa povestesti cum ti-au crescut tie solzi de pește dupa vaccin. Cam asta e cu vaers, e o carte de povesti. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×