Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 6 minute, Fiero a spus:

Ce zici, Olga?

Eu n-am treaba cu nimeni, sa cante unde vrea si ce vrea.   Vreau sa cred ca si el si-a organizat inmormantarea ca si Kobor, ca despre asta scrie azi in ziare ca voia sa fie ars si lasat sa sufle vantul cenusa pesta Balaton, cel mai pitoresc loc din Ungaria.  

Din cate stiam, planifica un concert nu moartea, dar ceea ce se vinde azi, se publica.   Daca sotia vrea celebritate prin asta o sa fie, eu nu particip si asa, chiar daca era vecin cu mine nu eram vizibila.    Fiecare traim pe cont propriu si luam decizii de care vrem, se cheama libertate!!!    Eu nu prea cer sfaturi cum sa traiesc, si inca n-am dat de un perete sa ma opreasca.

Ceea ce zic, este ca n-o sa mai merg in viata mea in locuri aglomerate cu toata lumea, evenimente sportive, muzicale sau politice, teatru, cinema, nimic din astea sau inmormantari!!!

Ma vaccinez cu de toate ca nu-mi convine sa sufar si imi aleg prietenii si cunostintele cu care voi mai avea contact, deja sintem la ZERO dar tot mai selectez ca va mai fi cineva care vrea varza acra ca la ea pute, la mine cica nu conteaza dar nici nu pute nimic,  lumea stie ca eu nu suflu in container,  asta-l face si Kosher automatique  :meeting:

Nu contribui la ultimele cheltuieli al NIMANUI, nu ma intereseaza tristetea nimanui ca avem parte cu toti de asa ceva, nu imprumut bani!!!

  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, e falsă, am verificat, sorry, am verificat, eu întotdeauna recunosc când  greșesc, nu imi cad epoleții. Păcat! Să continue mascarada! Si multe alte stirile false pe care alții tin cu tot dinadinsul sa le creadă. Si logica care funcționează după bunul plac.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unii se distreaza cu stiri false, dar redactie este de vina ca publica asa ceva!!!   Nici eu nu sar sa verific ce citesc, a devenit la moda sa se publice moartea cuiva, dacand s-au desfiintat Azilurile de Nebuni.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar altii se cred nemuritori ca sint celebri si asta le va mentine in viata pan-la sfarsitul LUMII, cum a crezut si Kóbor János al grupului OMEGA.  Trebuia sa urmeze un concert de ADIO curand dar soarta a decis altfel.   Mi-ar place sa vad pe toti muzicienii maghiari ramasi in viata, pe o scena sa fie concert pentru toti, nu doar pentru o persoana, plus ca vor mai muri pan-atunci.    

COVID in Arizona este in crestere dar nu OMICRON, ca din acel tip inca n-a aterizat nimeni din Africa avand in vedere ca acest Stat este renumit a fi rasist inca de pe vremuri!!!   De data asta pica bine si ura ca se duc la Chicago, Detroit, Atlanta, Los Angeles, etc., unde vezi africani ca acasa la ei, la noi mult mai putini.   Exceptie sportivi uriasi pensionati ca se simt excelent aici, din toate sporturile, au si aici "o casa" si locuiesc aici pe timpul iernii in alte State, ca pot.   Au colectii de masini vechi si scumpe si aici nu ruginesc de la zapada sau ploaie care exista doar teoretic, ca ploua foarte rar, acum ninge in Nord Arizona si este frig de 13*C noaptea la 1:00 AM.   Citricele trag jos crengile pomilor si trandafirii infloresc!!!   

Daca s-ar vaccina mai multi, mult mai repede am scapa de restrictii si s-ar putea curata locul la perfectie fara boli, virusuri si bacterii, gandaci, tantari care transmit cea mai mortala boala de West Nile infectie, mai severa decat Covid. Ieri ne povestea sotia unui soldat decedat in 3 zile de la o ciupitura de tantar africanizat la 51 de ani, dealtfel perfect sanatos au spus si doctorii.

Asa asteptam sa mai moara din cei necredinciosi care doar in ultima clipa ajung in portile spitalelor cand la Intensive Care pot fi contactati la aparate daca sint locuri, dar nu mai sint de o vreme paturi libere.   Curios este ca nu se duc la un spital de COVIDosi ci la cel cu alte boli dar acolo nu sint primiti.   Populatia analfabeta in directia asta contribuie la prelungirea pandemiei, numarul mortilor care ar fi putut ramane in viata, etc., de aceea nu mi-e mila de nici o victima nevaccinata.   

Port doliu dupa Kóbor ascultand melodiile lui Adriano Celentano ... sper ca sta bine cu sanatatea italianul celebru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
7 hours ago, The Unknown said:

... de aceea nu mi-e mila de nici o victima nevaccinata.   

...

nici n-au trecut 2 ani de pandemie si deja se contureaza un arhetip um...pardon, inuman.

Editat de Rayn
  • Like 1
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 07.12.2021 la 7:57, Rayn a spus:

nici n-au trecut 2 ani de pandemie si deja se contureaza un arhetip um...pardon, inuman.

Tu rotunjesti orice dupa bunul plac.  Te conturezi cu ceva otravitor sa nu ajunga la tine ceea ce nu vrei sa auzi dar asta nu te face mai deosebit sau ferit, mai imun de alti muritori.   Eu n-am asteptat sa treaca nici o secunda, nu jelesc prostia umana aplicat practic, poate sa fie oricine al oricui.   

Absolut nu ma intereseaza de soarta acelora care nu se integreaza!   Ma uit pe partea cealalta, le las sa se mangaie pe spate unii pe altii, nici nu-i observ, imi sint transparenti ca sticla.           

Sint sortiti disparitiei de pe orizont, ce mai vrei!!!  Nu este doar parerea mea personala, am vorbit ieri cu cineva care m-a sunat sa vada daca am luat boosterul si m-a "educat" ca in caz cand se va anunta ca ne mai trebuie inca un Booster, imediat sa ma prezint la acele locuri strategice si sa-l iau ca iese efectul din corp dupa cativa luni, pana se va gasi o cale de fabricat ceva mai permanent.   Deci vor mai muri destui care nici nu vor sa auda de nimic.   

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 35 minute, Enki a spus:

Ce jenant, sa se vaccineze Patriarhul Daniel inaintea lui Nicusor Dan...

Nicusor vrea slujba de inmormantare in acel Palat din Aur daca i se va satisface ultima dorinta de preotimea orthodoxa :biggrin:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si, cine o sa si-o ia peste bot ca in loc sa ia masuri de preventie mai eficiente, el ia masuri de relaxare, cand vor fi din nou peste o luna sute de morti de covid pe zi? Rafilaaa,  Certificat verde mumu, relaxari da, sa se bucure poporu. Moama ce ma bucur ca au ajuns astia la guvernare, sa ii vad cum se zvarcolesc intre masuri populiste si responsabilitatea sanatatii cetatenilor care le va cadea in cap in curand.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, The Unknown a spus:

Nicusor vrea slujba de inmormantare in acel Palat din Aur daca i se va satisface ultima dorinta de preotimea orthodoxa :biggrin:

Eh, nu cred ca vrea acolo, ca lui Nicusor nu ii place catedrala neamului prost.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×