Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:lol2::lol2:

Vriies, citisem mesajul tau care se vede imediat sub al meu, si ma intrebam ce naiba ai cu mine si ce legatura are cu ce am zis.

Dupa aia m-am uitat mai bine si vad ca intre mesajele noastre scrie foarte foarte palid Ai ales sa ignori continutul lui Rayn. Optiuni :lol2:

 

Dar nu parca era cu adio?

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
11 minutes ago, Enki said:

:lol2::lol2:

Vriies, citisem mesajul tau care se vede imediat sub al meu, si ma intrebam ce naiba ai cu mine si ce legatura are cu ce am zis.

Dupa aia m-am uitat mai bine si vad ca intre mesajele noastre scrie foarte foarte palid Ai ales sa ignori continutul lui Rayn. Optiuni :lol2:

 

Dar nu parca era cu adio?

Da, tocmai îți zicea Rayn: „Adio, dar rămân cu tine!” Ca-n filmul ăla, nu mai știu, pe care l-am văzut când eram copilandru. O comedie romantică, ceva de genu. :smile:

Enki, îți spun io...Rayn te iubește! 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 minutes ago, Vriies said:

Da, tocmai îți zicea Rayn: „Adio, dar rămân cu tine!”....

Ce te mai joci...Enki nu trebuia sa poata citi vreo postare pusa la ignore !

Dar chiar nu se poate ignora pozitia senatorilor SUA !

https://www.youtube-nocookie.com/embed/DU154vdUkZA?feature=oembed

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar 50 de noi cazuri pentru ultimele 24 de ore au fost comunicate în România. Ceea ce înseamnă o cantitate insignifiantă.

Cre că virusu ăsta se cam uită și el la fotbal: „Hai să ne uităm la fotbal acu și ne-om mai auzi noi după europene (he, he! :biggrin:)” :laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va veni în Europa un nou val după Europeanul de Fotbal?

Aceasta-i întrebarea.

 

Deocamdată, în ultima lună, crește constant numărul noilor cazuri zilnice și cel al cazurilor active în două țări europene, anume în UK și Rusia. În rest, pare a fi pace. 

Dacă și după Europeanul de Fotbal situația va fi sub control, adică în ciuda mișcărilor de populație dintr-un loc în altul numărul de noi cazuri zilnice de covid va continua să scadă, aș zice că, ea, covidiada s-a cam încheiat.

 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Știți care-i cea mai vaccinată țară din Europa și din UE? Ei bine, Malta. Și-a vaccinat 79,3 % din populație, cu una sau  cu două doze, dintre care 63,1 % complet vaccinați. Practic în vreo trei săptămâni care urmează, rata vaccinării va ajunge pe la 80%, adică  își va vaccina cam toată populația matură.

Sigur, Malta n-are o populație prea mare, doar vreo 442 000 de suflete pe o insulă. Dar e bine de remarcat că au ajuns la doar vreo 2-3 cazuri de noi îmbolnăviri zilnice și la doar 29 de cazuri active. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In America plang politicienii despre viitorul Planetei ca sintem inca foarte multi si nu ne va putea hrani pamantul.  Zic, sa nu ocupe pamantul arabil cu Canepa la produs droguri ci mancare, e ca si rezolvata problema!!!   Azi la pagina cu decesurile locale anuntate, ca nu prea se aude de romani desi sint foarte multi aici, apar mai multi tineri.   Una din Siberia la 30 de ani dar nu e specificat motivul doar timpul decesului de ora 4:00 AM, care mi se pare foarte curios, ca asta nu se scrie pe cruce niciunde.    Altu la 40 de ani, ba un tanar de 20 si ceva de ani a fost gasit mort pe deal munte, s-a dus sa escaledeze rocile fierbinti, sa se urce in cer pe caldura de ieri.   Nimeni nu de Covid a murit, insa nu se mai lupta pentru a se vaccina, face cine vrea ca si cu vaccinul de flu, nici masca nu mai e obligatoriu dar gardienii din usile magazinelor poarta :o:, carciumile sint pline!!!   Viva viata buna!!! 

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SUA și-a vaccinat cam 53% din populație, dintre care 44,5 % complet vaccinați (adică, cu ambele doze). SUA are o populație în momentul vorbirii de aproxim 333 000 000. Să-ți vaccinezi cam jumătate de populație , adică vreo 166 de milioane de suflete într-o perioadă de timp relativ scurtă, eu zic că-i o performanță. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La modul in care era pregatit totul, trebuia sa fie 100% toti adultii si tinerii de la 12 ani in sus DAR religiosii nu se vor numara printre cei interesati si nici negri, ca ei pregatesc gratarul de Ziua Eliberarii din Sclavagism chiar inainte de 4th of July si mai sint analfabeti destui care merg doar dupa regulile bisericesti.   Numarul mare de DEMENTI si alti diagnozati cu boli grave nu se califica din cauza medicamentelor sau cu chemotherapie, si nici ilegalii nu s-au prezentat deloc de frica sa nu fie deportati.  

Este o performanta intradevar, ca armata s-a implicat si stia toata lumea ce are de facut!!!  Ei erau cu bocancii pe pamant, nu travestitii!!!  ca nici ei nu s-au vaccinat sa nu le piara cheful de placerile vietii.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×