Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 14 minute, Rodica` a spus:

Ma scuzați. Nu am fost destul la Istanbul și de aia... :resent:

Eu n-am mai fost din 1979 parca si mi-a spus cineva ca n-as mai recunoaste nimic din oras.  L-am intrebat daca s-au daramat toate constructiile vechi istorice pentru a ridica blocuri??? 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 24 minute, Rodica` a spus:

Dar oare de ce ne-a împărtășit userul Cucur acest aspect de Covid cu scenaristul ghonionist? O fi ajuns vaccinul și pe strada domniei sale? :baby:

Ce-ai fi fost daca n-as fi existat?

Nici nu-mi pot imaginaaaaa

Ma intreb daca n-as fi existat

Ce-ar fi fost viata ta?

 

E bine ca Rayn e anti covidm tu esti anti eu, macar nu va certati, fiecare cu stoluri diferite de pasari

 

Editat de Çukur Bitmesin
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Rayn a spus:

Chiar sunteti fericiti ca ati participat activ la promovarea acestei parti negre in istoria omenirii ?  Prin CENZURA, prin promovarea falselor servicii sanitare ca fiind in folosul omului ?

Cred ca esti fiinta cel mai inutil pe Planeta cu ideile tale, pocaitii de pe la mine vorbesc asa parca ar rescrie biblia pocaitilor si ar deveni Ingeri Prevestitori in editia noua  :lol2: 

Se transmite si prin relatii sexuale VIRUSUL COVID, dar nu se vrea evidentiat asta cu gandul ca s-au reclamat deja protectii in 1985 cand a aparut public boala mortala SIDA/AIDS care nici de atunci nu s-a tratat decat cu groapa dupa o vreme.     

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 minutes ago, Çukur Bitmesin said:

Ce-ai fi fost daca n-as fi existat?

Nici nu-mi pot imaginaaaaa

Ma intreb daca n-as fi existat

Ce-ar fi fost viata ta?

 

E bine ca Rayn e anti covidm tu esti anti eu, macar nu va certati, fiecare cu stoluri diferite de pasari

 

Rodi nu e numai „anti tu”, stai liniștită. Pe mine mă apreciază și mă iubește enorm! :lol2:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Și on topic.

Deși vaccinarea în România lasă de dorit - suntem pe la coada Europei cu numai vreo 23 și ceva la sută total vaccinați - în România s-a ajuns azi la numai 37 de noi cazuri zilnice. 

Ce zici, Rayn?

Să fie din cauza vaccinării?

Să fie din cauza imunizării naturale?

Să fie din cauză că a obosit covidu?

Să fie din cauză că, pur și simplu, „nu există covid!”?

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bani pentru vaccinare. Guvernul oferă 150 de euro (doctorulzilei.ro)    

Bani și internet gratis

"Cu aproximativ 33% din totalul de 11 milioane de locuitori complet vaccinați, temerile legate de variata Delta sunt în creștere, iar guvernul dorește accelerarea campaniei de vaccinare.

„Odată cu prima doză de vaccin, tinerii primesc un voucher de 150 de euro. Este o datorie față de tineri, un dar făcut din generozitate,”spune premierul Kyriakos Mitsotakis."

*Asa mai merge cu tineretul rasplatit pentru serviciul pentru tara, si vor duce mai departe traditia greaca pe planeta.*

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La noi sunt niste scartari guvernanții, n-au dat nimic, a trebuit sa vina inițiativele din mediul privat.

Oricum, grecii s-ar fi vaccinat si fara stimulente de astea, la un sondaj acum o luna doua cam 60% erau deciși sa se vaccineze.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La noi nici pentru un joint nu s-au dus cum s-a crezut dar o sa le para rau curand cand apar primele semne al sezonului de Flu.   Mai este si o prostie in picioare ca tineretul are nevoie de aprobarea parintilor pana la 18 ani am inteles, la facultati e dezastru ca vin din toata lumea si se cere libertate dar la ce pret ca sint deja bolnavi din studenti.   Eu ma vaccinez si contra Malarie si tusa de care o fi la moda, de toate virusurile ca nu risc nimic si nu vreau sa stau in spital.   Prepar si muraturi destule care ma ajuta dar multi nu cred, cica-s leacuri babesti.   Sint, dar ajuta sa raman in viata!!!    Am impartit sarmale cu varza murata si mi-aus spus ca se simt mai bine ca inainte!!!   Am puteri magice, asa m-au clasificat.   

Acum ma ocup de conservarea cireselor, fac gem vreo 4 kg dar se vor mai ieftini si am de gand mult mai multe din acest fruct, sa vedem ce voi gasi pe piata ca-s cam maruntele.    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×