Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru ca administratorul acestui forum sa nu cada sub povara influentei oficiale,  o sa pastrez o decenta sinonima cu misticismul in exprimare.

Formele administrative ale statului, legal constituite, care lupta pentru prevenirea şi combaterea traficului şi consumului ilicit de droguri,

nu au nicio putere atunci cand este adus in discutie un vaccin, oricare ar fi el ! 

Ciudat nu ?

In urma cu ceva postari, am adus in discutie termenul  MITA si SANTAJ  !

Dupa atatia mici si bere oferiti pentru vaccinare, termenul MITA capata o noua semnificatie, la fel de oficiala = RECOMPENSA 

respectiv LIBERA CIRCULATIE pentru cei care au mancat mici in spiritul unei lupte pentru prevenirea si combaterea...bla bla bla !

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca nu au fost chiar atâția mici și nici bere destulă. Dar faptul ca primesc liber de la job ca se vaccinează.... Și eu care am fost la Mociu la prima doza și am cerut concediu a doua zi ca mi-a fost rău... Fie pierderea mea, ce sa spun? 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 21 minute, Rayn a spus:

LIBERA CIRCULATIE pentru cei care au mancat mici in spiritul unei lupte pentru prevenirea si combaterea...bla bla bla !

Nimeni nu te obligă să te vaccinezi. Poți să circuli liber la tine în casă, în grădină, în ce deții matale. Dar dacă ieși în spațiul public, unde riști să mă molipsești de holeră, ciumă bubonică sau flatulență morbidă, atunci am dreptul să nu-mi convină și să te rog să mergi înapoi la matale în curte.

Dar pun pariu că bat tastele degeaba, pentru că persoanele cu idei conspiraționiste nu caută să afle adevărul prin argumente și prin logica bunului-simț, ci încearcă să se convingă pe sine și să convingă pe alții că teoriile lor sunt corecte, chiar dacă sunt argumentate pueril și cu fracturi de logică evidente.

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este nevoie si de fiinte care fac NEWS-ul interesant precum unu de 65 de ani a cazut de pe blocul cu 10-12 etaje, una sau mai multe au intrat in trenul in miscare din lateral  si din astea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rodica mama, draga mea,, iti dai seama ce-ar insemna ca administratorul acestui forum s a recunoasca faptul ca a fost nevoit / ca i s-a impus ? !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

OMS îi urechează pe oficialii statelor europene: „Este inacceptabil că milioane de oameni sunt încă nevaccinați”. Rata medie de acoperire în Europa este de doar 24% (doctorulzilei.ro)

Cu asta se va dovedi cati erau bolnavi de plamani pe planeta si traiau netratati, imprastiau/contaminau pe altii.   Religiile predomina in opozitie, sper ca se vor dizolva cu aceasta ocazie si Institutiile astea Inutile definitiv, si se va inlocui cu altceva de care poate profita neamurile ca se extinde peste tot influenta ca si COVIDu.      Prin America se cam darama biserici!!!  lumea nu mai crede, tineretul mai ales, si cei care au luptat pe diferite fronturi in conflicte armate.    

Stiu ei de cine vor sa scape :derisive: 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cei care au impus regulile acestea, pe motiv de de pandemie,  isi vor da singuri peste nas !

Nu se prea poate sa existe un caz , singular, in contextul unei pandemii !

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 57 minute, Rayn a spus:

Rodica mama, draga mea,, iti dai seama ce-ar insemna ca administratorul acestui forum s a recunoasca faptul ca a fost nevoit / ca i s-a impus ? !

Nu are a face administratorul forumului. E și el un om... din câte putem aprecia. Un membru al societății care s-a vaccinat, asa am citit, parca. Nu înțeleg ce mare brânză ar fi dacă ar declara ca a fost nevoit de anumite împrejurări. Nu mi se pare vreo grozăvie. Asta e regula jocului. 

Sunt sigura ca exista persoane care au fost constrânse de împrejurări sa se vaccineze, e o realitate. 

Face parte din strategia pentru vaccinare pe scara larga. Ca nu e alta soluție de a scăpa de pandemie. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×