Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 3 minute, Enki a spus:

Pe mine nu ma mai intereseaza, din punctul meu de vedere e fiecare pentru el, cum crede. Eu una prefer sa imi iau toate masurile de precautie. Mai bine o masca pe față in magazin decat un tub de ala pe gât pe un pat de spital.

dar nu e vb numai de tine.

aici e problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
7 minutes ago, adal* said:

As fi curios sa vad o statistica cu numarul de persoane decedate pe zi in Suedia. Daca ne dau date si vor sa faca statististici, sa dea statistici alternative ca sa observam clar diferenta.

Există deja.

https://www.statista.com/statistics/525353/sweden-number-of-deaths/

The number of deaths in Sweden in 2020 amounted to 47,969 as of June 12. Several of the deaths in 2020 were related to the coronavirus epidemic. The highest number of coronavirus deaths were among individuals age 70 and older. Sweden was the Nordic country that reported the highest number of COVID-19 deaths in 2020 so far.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, Enki a spus:

Si pana la urma, de ce sa risti sa te imbolnavesti, cand poti sa eviti sa te imbolnavesti?

Enki, voi nu observati ca de fapt nu mai este vorba de un virus? El s-a transformat in psihoza. Observi ca discursul incepe sa se schimbe? Nu mai este targetat pe individ ca persoana ci pe grup? Pana acum a fost o propaganda desantata care propovaduia individul, care era in prim plan, dar s-a observat ca egoismul a crescut exponential si acum se incearca sa se dreaga ce s-a stricat? Observati, observati, observati.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Vriies a spus:

Există deja.

si unde este numarul de morti in aceeasi perioada din 2019?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, adal* a spus:

Enki, voi nu observati ca de fapt nu mai este vorba de un virus? El s-a transformat in psihoza. Observi ca discursul incepe sa se schimbe? Nu mai este targetat pe individ ca persoana ci pe grup? Pana acum a fost o propaganda desantata care propovaduia individul, care era in prim plan, dar s-a observat ca egoismul a crescut exponential si acum se incearca sa se dreaga ce s-a stricat? Observati, observati, observati.

Serios? E psihoza sa nu vrei sa te imbolnavesti de ceva nasol, de orice? Nu stiam.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Enki a spus:

Serios? E psihoza sa nu vrei sa te imbolnavesti de ceva nasol, de orice? Nu stiam.

Enki, la tine am pretentii. Asta este tot ce ai inteles din postul meu? Te faci ca nu intelegi, sau am pretentii prea mari de la tine? Imi cer scuze, in cazul asta.

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, adal* said:

si unde este numarul de morti in aceeasi perioada din 2019?

Poi, îl ai acolo. Doar că în 2020 este până pe 12 iunie sau cam așa ceva.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
48 minutes ago, Stu' said:

King, vorbeste cu medicii.

Am vorbit, Stu. Chiar mai devreme. Am o prietena buna asistenta la Elias, noi ne stim din alte cercuri, dar am vorbit si despre asta.

Nu sunt genul care sa se repeada cu afirmatii, daca spun ca se exagereaza la greu, inseamna ca ceva e :sad:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Vriies a spus:

Poi, îl ai acolo. Doar că în 2020 este până pe 12 iunie sau cam așa ceva.

Asa, si? care este diferenta? Ah, exact 2-3000, care nu au mai fost tratati de bolile lor. Ma refer la 2-3000 estimat pe tot anul asta, dar este posibil ca in suedia sa moara mai multi in primele 6 luni ane anului, si atunci nu vad nici o diferenta.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, King1 said:

Am vorbit, Stu. Chiar mai devreme. Am o prietena buna asistenta la Elias, noi ne stim din alte cercuri, dar am vorbit si despre asta.

Nu sunt genul care sa se repeada cu afirmatii, daca spun ca se exagereaza la greu, inseamna ca ceva e :sad:

Nu neapărat că se exagerează, ci faptul că situația a fost și încă este gestionată prost. Au fost mari confuzii cu privire la comunicare, testare, punerea diagnosticului etc. Dar asta nu însemnă că nu există coronavirus, așa cum vedem acum că e tendința pe facebook-ul românesc. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×