Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 1 minut, Stu' a spus:

Va rog eu sa nu perpetuati si pe aici teoria conspiratiei !

 

De ce credem mai degraba in teoriile care ne fac viata mai usoara? care ne indeamna sa nu purtam masca, sa nu pastram distanta, sa nu reducem fluxul, sa nu facem eforturi? De ce nu mergem prudent inainte, sa reducem riscul acolo unde putem, intr-o mare de imprevizibil?

Eu am renuntat demult sa ma mai bat cu conspirationistii. Bine, au si lasat-o mai moale in ultima luna, nu mai sunt atat de agresivi.

Acum 1 minut, Vriies a spus:

Hmm, io ți-aș ura o vacanță plăcută și sper să nu pățești precum Băsescu! :smile::laugh:

https://evz.ro/traian-basescu-a-ramas-cu-buza-umflata-e-o-nebunie-hotelul-mi-a-transmis-ca-s-a-anulat.html

Stiu de Base. Si are dreptate cu ce zice in articol, din populism si in urma presiunii, au renuntat putin cam repede la unele masuri.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, King1 a spus:

Exact, majoritatea din cei care fac testele ies pozitivi, indiferent ca au virusul, ca nu il au, ca au un alt tip de virus cat de mic etc. Numerele astea sunt vrajeli.

Da, sunt umflate cu pompa. Oricum, circul asta nu poate continua la infinit, mereu vor exista virusi pe lume, nu ne putem baricada in case la infinit, nici distanta pe vecie si transforma in niste handicapați emotional. Tocmai citesc despre importanta oxitocinei si despre ravagiile pe care le face lipsa acesteia. Trebuie sa ne asumăm faptul ca intr-o zi oricum vom muri si sa renuntam la a mai accepta psihoza asta. Acum veniti cu barabule si dislike-uri,  oricum nu vad de unde le iau.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 minutes ago, Enki said:

Eu am renuntat demult sa ma mai bat cu conspirationistii. Bine, au si lasat-o mai moale in ultima luna, nu mai sunt atat de agresivi.

 

Și eu la fel. După ultima mea postare pe facebook, în care discutam pe marginea subiectului, aducând în discuție datele de pe worlometers, mi-au sărit în cap până și rudele și prietenii, cu întrebarea de-acum celebră: „Care coronavirus, bă? Nu există așa ceva, e doar o invenție, o făcătură!”

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 minute, Enki a spus:

Bine, au si lasat-o mai moale in ultima luna, nu mai sunt atat de agresivi.

Ti se pare.

Unii au devenit mult mai perversi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
7 minutes ago, Fiero said:

Da, sunt umflate cu pompa.  . Acum veniti cu barabule si dislike-uri,  oricum nu vad de unde le iau.

Nici eu nu le văd de unde le iau, stai liniștită! 

Fiero, io nu-ți dau dislike-uri. Doar știi că ești olteanca mea preferată! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am observat la vinovatii din lista mea astfel de schimbari. :o:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt umflate cu pompa. Sunt mai multe pentru ca se testeaza tintit pe zonele cu potențial de focar.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Stu' a spus:

s-au mutat la comentarii.

Sa se mute si in p**** ma-sii. Eu una sunt mult mai bine cu creierii de cand nu mai raspund la toti expertii de pe youtube 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 21 minute, Vriies a spus:

Și eu la fel. După ultima mea postare pe facebook, în care discutam pe marginea subiectului, aducând în discuție datele de pe worlometers, mi-au sărit în cap până și rudele și prietenii, cu întrebarea de-acum celebră: „Care coronavirus, bă? Nu există așa ceva, e doar o invenție, o făcătură!”

Mno, asa credea si Novaxx Djokovic si nevasta-sa, care nevasta-sa mai cocheta in afara de.mișcarea antivaccinista si cu conspiratiile 5G, au facut turneu si party si acum au luat ei si toti prietenii nițel covid, inclusiv una care e însărcinată. 

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×