Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 17 minute, Stu' a spus:

trezeste-te, te rog eu. :(

Doamne, stu, puteai sa-i spui asta oricui altcineva, dar nu lui King.

Eu inteleg ca mai marii lumii vor sa ne disciplineze, si eu cred ca pentru o mare parte din populatie este necesar, dar asta nu inseamna sa ne lasam chiar asa dusi cu presu'. Tu si enki ati luat foarte in serios gripa asta inca de la inceput si inteleg ca acum va este greu sa dati macar un pas inapoi.

 

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, adal* said:

Doamne, stu, puteai sa-i spui asta oricui altcineva, dar nu lui King.

Eu inteleg ca mai marii lumii vor sa ne disciplineze, si eu cred ca pentru o mare parte din populatie este necesar, dar asta nu inseamna sa ne lasam chiar asa dusi cu presu'. Tu si enki ati luat foarte in serios gripa asta inca de la inceput si inteleg ca acum va este greu sa dati macar un pas inapoi.

 

 

Adal, tu negi că în Suedia au fost ieri 1610 de noi cazuri și 48 de morți, iar în Brazilia au fost 40 000 de noi cazuri și 1103 morți?  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adal, eu iau foarte in serios aceasta "gripa". Sunt fumatoare, mi se pare ceva efort de respiratie sa urc pe scari 7 etaje pana unde stau, n-am avut in viata mea pneumonie. Dar a avut covid o cunostinta nefumatoare, mult mai in forma fizica decat mine si cu un stil de viata mult mai sanatos decat al meu, si nu i-a fost bine deloc, deci nu vreau sa ma gandesc eu cum as fi facut fata la pneumonia aia care pe ea a daramat-o total.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As fi curios sa vad o statistica cu numarul de persoane decedate pe zi in Suedia. Daca ne dau date si vor sa faca statististici, sa dea statistici alternative ca sa observam clar diferenta.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Enki a spus:

deci nu vreau sa ma gandesc eu cum as fi facut fata la pneumonia aia care pe ea a daramat-o total.

da, gripa a fost mereu o boala mai grea, mai ales cand se lasa cu complicatii.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, Stu' a spus:

Na, Enki.

Ce ti-am spus?

E jale!

Pe mine nu ma mai intereseaza, din punctul meu de vedere e fiecare pentru el, cum crede. Eu una prefer sa imi iau toate masurile de precautie. Mai bine o masca pe față in magazin decat un tub de ala pe gât pe un pat de spital.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, adal* a spus:

da, gripa a fost mereu o boala mai grea, mai ales cand se lasa cu complicatii.

La fel si covidul.

Si pana la urma, de ce sa risti sa te imbolnavesti, cand poti sa eviti sa te imbolnavesti? De orice boala. nu doar de covid. Eu de exemplu, n-am facut nicio boala a copilariei. Si cand fi-miu a facut varicela, am luat de la el, ca probabil nu am avut vaccinul facut in copilarie, sau i s-a dus perioada de protectie. Nu iti pot explica ce placere, varicela la 34 de ani. Daca stiam ce ma asteapta si ca pot sa iau, imi faceam o noua doza de vaccin.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vriies, nu neaga nimeni numarul de morti sau faptul ca exista acest virus gripal nou. Ci altceva: cauza reala a mortii in multe dintre aceste cazuri afisate. Si de ce sunt exagerate toate acestea si se creeaza o isterie - si nu numai la noi.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×