Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

Lectii de viata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 5 minute, Fiero a spus:

Mie cerinta asta a lui observant nu mi se pare o provocare (sau nu una in sensul rau al cuvantului) Lucia, de ce o vezi asa? Ar fi interesant sa combatem doar pareri, nu oameni si sa sprijinim cu argumente tot ceea ce sustinem, sa uitam de simpatii si antipatii. De multe ori inveti lucruri mai interesante de la cei care nu iti sunt simpatici, sa stii.

Scuzati interventia!

Este "lectia ta de viata" si probabil ca de-aceea esti in rezonanta cu cei cu care eu nu am nicio treaba, nefiind deloc in rezonanta cu ei. Oricum, va doresc toate cele bune! si succes in "dezbaterile voastre impreuna!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Enki a spus:

Eh, Fiero, pentru Lucia orice invitatie la argumentare e o provocare pe care o evita. :lol2: Am aflat asta din experienta. :lol2: Dar oricum, ramane funny rau de tot, cum spune ea intotdeauna: nu iti permit sa...., si am decis sa nu dau curs provocarii...., every time, la fix ca ceasul elvetian, fara gres. Se vede ca a repetat si s-a antrenat.

:biggrin: La cate jigniri mi-ai adus de-a lungul timpului, chiar nu mai conteaza pentru mine! Succes in dezbateri!

Editat de Lucia N
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Lucia N a spus:

:biggrin: La cate jigniri mi-ai adus de-a lungul timpului, chiar nu mai conteaza pentru mine!

Numeste UNA. Una singura, o singura data cand te-am facut in vreun fel, sau te-am injurat.

Am uitat sa mentionez in mesajul anterior, dar mersi ca mi-ai reamintit, acuzatiile de jigniri ca pretext sa NU raspunzi cand ti se cer argumente sunt cea de-a doua mare tehnica pe care o stapanesti la perfectiune.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Enki a spus:

Numeste UNA. Una singura, o singura data cand te-am facut in vreun fel, sau te-am injurat.

Am uitat sa mentionez in mesajul anterior, dar mersi ca mi-ai reamintit, acuzatiile de jigniri ca pretext sa NU raspunzi cand ti se cer argumente sunt cea de-a doua mare tehnica pe care o stapanesti la perfectiune.

enki, ce ai fata? te-ai molipsit de la obserblabla:smile:.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-am nimic, Adal, doar spuneam lucrurilor pe nume, si anume de ce nu se poate purta o conversatie pe acest forum plecand de la anumite idei pe care le posteaza Lucia. Acum, a fost doar aia cu corpul uman poate sa traiasca vesnic. Iti dai seama, stateam toti cu sufletul la gura sa aflam secretul, si Lucia ne da cu flit, vrea sa tina secretul doar pentru ea.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, Enki a spus:

Eh, Fiero, pentru Lucia orice invitatie la argumentare e o provocare pe care o evita. :lol2: Am aflat asta din experienta. :lol2: Dar oricum, ramane funny rau de tot, cum spune ea intotdeauna: nu iti permit sa...., si am decis sa nu dau curs provocarii...., every time, la fix ca ceasul elvetian, fara gres. Se vede ca a repetat si s-a antrenat.

Nu stiu, poate ca ea chiar asa e, mai flower power, poate ca nu e nimic fortat la ea.

Eu nu inteleg, nu am inteles niciodata de ce discutiile intre oameni maturi degenereaza  adesea si de ce majoritatea sunt atat de orgoliosi, desi lor li se pare ca-s  taman pe dos, si de ce sunt atat inflexibili, de ce nu încearcă sa se pun si in pielea interlocutorilor, sa fie ingaduitori unii cu altii, intelegatori, de ce se aprind de la glume nevinovate, insa li se pare ok sa-si arunce invective grosolane. La ce ii ajuta toate astea? Cred ca sunt eu de pe alta planeta, ca nici la varsta pe care o am tot nu ma obisnuiesc cu toate astea.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 minute, Enki a spus:

N-am nimic, Adal, doar spuneam lucrurilor pe nume, si anume de ce nu se poate purta o conversatie pe acest forum plecand de la anumite idei pe care le posteaza Lucia. Acum, a fost doar aia cu corpul uman poate sa traiasca vesnic. Iti dai seama, stateam toti cu sufletul la gura sa aflam secretul, si Lucia ne da cu flit, vrea sa tina secretul doar pentru ea.

tu ai intervenit doar pentru obserblabla acum. asta deranjeaza, dar te faci ca nu intelegi.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, adal* a spus:

tu ai intervenit doar pentru obserblabla acum. asta deranjeaza, dar te faci ca nu intelegi.

Eu intervin de fiecare data cand sunt lansate idei si lasate in aer, insistand pentru raspunsuri si argumentare. Credeam ca ai invatat asta deja, Adal, ca vad ca ma urmaresti cu mare interes pe unde postez pe forum.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Enki a spus:

vad ca ma urmaresti cu mare interes pe unde postez pe forum. 

what? probably. deloc.

Eu nu am inteles chestia asta cu lamuriri peste lamuriri si pretentii de argumentare si taiatu firului in paispe. multumeste-te si tu cu mai putin, nimeni nu spune tot.

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×