Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

Lectii de viata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La 21.03.2020 la 22:36, Fiero a spus:

Cateva minuni iesite din mâinile lui Ben, baiatul despre care va povesteam ca are schizofrenie. I-am cerut permisiunea. In fiecare zi ma intreaba cum sunt si imi trimite maimutoi pupaciosi. E atat de candid si de bun si de pur.:smile:

FB_IMG_1584822663426.jpg

FB_IMG_1584823123878.jpg

Foarte misto.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 54 minute, Lucia N a spus:

:laugh: Este parerea ta in ceea ce priveste a ta "lectie de viata" si ti-o respect!

Corect. Are dreptul sa aiba propria parere, dar observant mi se pare totusi prea rigid. Era o vorba cu un batz sau ceva de genu', care caracterizau o anume pozitie, nu neaparat filozofica, dar nu mai retin.:smile:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, adal* a spus:

Corect. Are dreptul sa aiba propria parere, dar observant mi se pare totusi prea rigid. Era o vorba cu un batz sau ceva de genu', care caracterizau o anume pozitie, nu neaparat filozofica, dar nu mai retin.:smile:

Un om care ataca la persoana recurge la cea mai josnica interactiune pentru ca e incapabil sa rationeze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh, Adal stie ca nu e confortabil sa stai cu un bat in fund, de aia iti zicea, e grijuliu.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 minute, Enki a spus:

Eh, Adal stie ca nu e confortabil sa stai cu un bat in fund, de aia iti zicea, e grijuliu.

Lasa-l pe el sa isi formuleze ideile, in mintea lui e ceata, vorbeste aluziv, bate apropouri, astfel il ajutam sa se clarifice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La cererea voastra, mai  postez ceva de la Ben. Mi-a spus ca nu credea ca desenele si constructiile lui vor placea cuiva. Si mi-a cerut o fotografie sa imi faca portretul. :smile:  I-am dat linkul sa vada si el ca e apreciat. S-a bucurat foarte mult cand a citit ce ati scris.

received_233466381036933.png

received_214752826265810.png

received_229095415141999.png

received_146200816730428.jpeg

received_2660211214106229.png

received_1093283794370103.png

received_2440952866154280.png

received_2604454889684300.png

  • Like 2
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmm..., rezoneaza cu "albastru si alb"..., deci "tat raul spre bine", cum este-o zicere de pe la noi, de la taranoaiasan. (lectia lui de viata este de--si intelege "spiritualul" din el si de-a se pune in acord cu acesta; opinia mea)

(daca-mi permiteti: Simbolistica avionului este de obicei legata de "zborul spiritual"...; se poate discuta despre asta si despre simbolistica aparuta, dar nu-i cazul aici...)

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, observant a spus:

Asta e perspectiva unui observator constient aflat intr-o simulare, o realitate virtuala. I se va parea ca apartine unei constiinte eterne, deoarece totul este simulat intr-o simulare, chiar si neuronii. Daca iese din perspectiva sistemului in care este inchis, atunci treburile nu mai stau la fel in lumea reala.

Nu exista simulari. Constiinta e natura realitatii. Nu simulezi natura realitatii.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×