Sari la conținut
Forum Roportal
R

Gripa aviara: Manipulare grosolana!

Postări Recomandate

L-am auzit si eu pe Calinescu ca unu isi baga 100 mil de dolari in vaccin si logic trebuie sa si-i scoata cumva. Is prostii oameni buni. Nu pe asta se bazeaza economia de piata. Adica bagi bani intr-un produs si dupa aia te chinui sa-i gasesti utilizarea. Gripa aviara chiar vine din mlastinile chinei(mai precis dintr-una). Care infecteaza de 4000 de ani pasarile migratoare. A fost de mult un film la discovery pe tema asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
L-am auzit si eu pe Calinescu ca unu isi baga 100 mil de dolari in vaccin si logic trebuie sa si-i scoata cumva. Is prostii oameni buni. Nu pe asta se bazeaza economia de piata. Adica bagi bani intr-un produs si dupa aia te chinui sa-i gasesti utilizarea. Gripa aviara chiar vine din mlastinile chinei(mai precis dintr-una). Care infecteaza de 4000 de ani pasarile migratoare. A fost de mult un film la discovery pe tema asta.

 

Deci daca tu ai inventa sa zicem...o solutie care face parul sa creasca...si eu as putea raspandi un virus care provoaca pierderea podoabei capilare...nu crezi ca am face bani? O data ce scoti tu produsul tau pe market? Virusul meu e usor de raspnadit! Nu ne costa nimic...Oh, sa n-o facem din datorie morala...sau s-o punem in mod legal $ ching-ching $

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vrei s-o pui cu mine? Am inteles ca esti in canada. On topic. Vezi, asa merge treaba. Eu inventez un produs pt a rezolva o problema existenta. Nu provoc problema si dupa aia ma chinui sa vand produsul. Intelegi, cam asta vreau sa zic. Adica eu daca am o mie de dolari nu mi-i bag intr-un produs ( farmaceutic) care vindeca o boala inexistenta , de exemplu. Sa nu-mi zici ca pot crea boala si alea alea ca astea sant deja discutii puerile. Pt ca eu iar o sa-ti spun ca marile economii mondiale nu s-au creat asa. Ford a facut masini nu service-uri de masini(pe care daca el nu le facea nu existau). Sper ca intelegi ce vcreau sa zic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noutati despre gripa aviara: القصف قصة و عبرة مفاجأة الطواف بالسباحة قصص جريمة هزت السعودية كلوديا سفينة نوح برمودا يقتل الطفل مجاعة الشيعة و عاشورا مسابقة الموت العلاج بالماء فرعون قطار نفرات تهبب فيهم إيـه حدث عامينزعون حجابها كولجيت احذروها أب للبيع جبل جليدي يستاهل في كلية البنات عجائب و غرائب أكرهك دعني الله أعلم شباب آخر زمن ثعبان يبلع رجل فيراري كم/س حكمة الرسول عدد من‎

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lasa ca aflu eu ce ai scris :flowers:

sa-mi zici si mie

 

Mai cine stie ce-ai scris pe araba acolo si ne inchide CIA forumul..

siii....aaaa....e grav ? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vrei s-o pui cu mine? Am inteles ca esti in canada. On topic. Vezi, asa merge treaba. Eu inventez un produs pt a rezolva o problema existenta. Nu provoc problema si dupa aia ma chinui sa vand produsul. Intelegi, cam asta vreau sa zic. Adica eu daca am o mie de dolari nu mi-i bag intr-un produs ( farmaceutic) care vindeca o boala inexistenta , de exemplu. Sa nu-mi zici ca pot crea boala si alea alea ca astea sant deja discutii puerile. Pt ca eu iar o sa-ti spun ca marile economii mondiale nu s-au creat asa. Ford a facut masini nu service-uri de masini(pe care daca el nu le facea nu existau). Sper ca intelegi ce vcreau sa zic.

 

Mda...dupa cum am mentionat mai devreme si sa ma scuzi ca nu am timp sa stau sa browse sa-ti aduc argumente...dar dupa cum eu am zis, se stipuleaza ca virusurile sunt creeate pentru a pute vinde un medicament care fara acel virus, nu ar fi necesar. Fiind creatorii virusului, vor fi singurii care vor avea drogul de cura, pantru ca stiu cum sa.

Pana alte companii stau si se chinuie si pierd timp si bani sa inventeze un produs similar, astia si-au umplut buzunaru'. Pentru informatia ta, Ford, de exemplu, a inceput cu masini de foarte buna calitate, in ordine de a stabili o clientela fidela si increzatoare. Acum, masinile u sunt nici pe jumate la fel de bune, si oe langa cat platesti, mereu te-ntorci inapoi sa cumperi parti noi la masina...si asa continua sa faca bani de pe tine, chiar si dupa ce ai cumparat masina. numai ei iti pot vinde ce ai nevoie, motiuv pentru care fiecare stil de masina vine cu macar o parte care va trebui inlocuita in primii 2 ani. De exemplu, unele, se stie, li se strica usor aerul conditionat, care costa macar 2k sa repari. Altele, nu le merge geamul in sus si-n jos, si tre sa inlocuiesti motorasul dupa cativa ani...alti parai, de-i de nu-i ai. Altele nu le mai merge incuietoarea, si asa mai departe, ca nu ma pricep la parti de masini ca n-am avut masina in Rom...dar sper ca intelegi ce vreau sa spun, si daca nu, pacat! Toate imperiile din lume s-au ridicat pe coruptie, altfel, ar pastra un ritm mediu, la fel ca si restul popoarelor. Ce crezi, ca americanii sunt nascuti cu stea in frunte, de aia si-au permis sa nege dreptul Veto? Si-au permis din punct de vedere financiar. Mai tineti minte filmul Dallas si cum JR facea numai afaceri ilegale cu guvernatori si politicieni sa poata lua petrol de unde voia el chiar daca nu respecta legea, santaje, si asa mai departe? Asta se intampla in ziua de azi. Majoritatea membilor de guvern in USA sunt din Texas si au macar cate o companie de petrol....motorul are nevoie de combustibil ca sa mearga..$$ching ching$$ Asa se fac bani sa poti investi peste $800 mil intr-un proiect numit "razboi impotriva terorismului"!

Editat de Ramona_l_h

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pt informatia mea stiu merci: ford a inceput cu masini ieftine, nu de calitate, de aia a fabricat si vandut mai mult ca orice comp in anii aia. Coruptie o fi nu zic. Mai vb.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×