Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Campionatul European de Fotbal 2020

Postări Recomandate

Chiar acum, Blues a spus:

Italienii sunt preferatii mei in acest CE. Nu castigand, sa fie clar, dar joaca frumos, cu suflet, nu stau la discutii, iau mingea si alearga, fac fotbal. 

Mersi, Olga. Am nevoie, nu ma simt deloc bine. 

Imi pare rau sa aud asta.   Nu te deshidrata si o sa revii, gusta si un pic de lamaie 1-2 picaturi de zeama, poate ajuta, pe mine mereu ma ajuta, incepand de la durerea de cap.  

Toate remediile naturale se pot incerca daca ti-au placut si inainte: miere, citrice, sirop de fructe, hrean, varza acra si muraturi, usturoi ... nu mai stiu, dar ceva din astea te ajuta daca simti ca ai putea sa-l gusti macar.   Ginger se reclama azi la toate alea, eu pot sa-l mananc si crud, dar prefer sa-l fierb in apa de ceai pana a colorat apa si pe urma adaug ceaiul respectiv.   De obicei prepar mai multi litri sa am pentru 3-4 zile, dar se termina mai repede. In 2019 in Septembrie muream de boala si gingerul asta m-a ajutat dar atunci pe moment nu puteam sa mananc nimic, m-am fortat sa beau apa si pe urma am ajuns sa-l schimb pe ceai.   Eu cred ca am avut COVID, dar doctorii nu aveau un nume la diagnostic, mi-au spus sa iau din tot ce altadata m-a ajutat, ca antibioticii nu ajuta ... mi-au dat medicament sa nu sar de pe munte dar mi s-a parut ca habar n-au despre ce e vorba.   Cand si farmacistul ma suna acasa sa ma intrebe cum ma simt, mi-am dat seama ca este foarte serios conditia de care o sa mor, asa de rau mi-a fost.   Nu exact de mine se interesau, voiau sa afle ce mananc, ce beau, ce ma tine in viata!!!

Sanatate!!!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mercic, alex!

Se pare că fuserăm trei care ghicirăm scorul meciului Ucraina-Macedonia. Blues cre' că și-a consultat ghiocul. :tongue:

 

Ups! Conduc danezii și se pare că joacă bine.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ups, am ghicit si scorul celui de-al doilea meci. Ma impusc daca cel mai important nu-mi iese. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 minutes ago, Blues said:

  Ma impusc daca cel mai important nu-mi iese. 

Te împuști, doar așa , ca Năstase?:lol2:

 

Editat de Vriies
  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 minutes ago, Blues said:

Ups, am ghicit si scorul celui de-al doilea meci.  

Felicitări! 

Am fost și eu aproape. Și la fel de bine se putea termina chiar 2-2.

Îmi pare rău pt danezi că au pierdut finalul.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mersi, felicitari si celorlalti care au ghicit.

Ole, Oranje! 

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

alex și Blues două boabe, King și cu mine câte una,

garg ne dedică! :smile::laugh:

 

Suedia - Slovacia

Croația-Cehia

Anglia -Scoția

Mâine ajung oleacă mai trziu, așa că pun de acum

Suedia -Slovacia 1-1

La restul mă mai gândesc.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana atunci, va dedic eu tuturor. :) 

 

 

Nu am inspiratie pentru scoruri, revin maine. 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Campionatul European de Fotbal 2020"  :eek: ... De ce nu 2021??? ... ma intreaba localnicii si nu stiu raspunsul exact.   Ma gandesc ca trebuia sa fi fost tinut anul trecut si din cauza COVID s-a amanat, s-ar putea sa fi scris despre asta deja aici pe forum dar am uitat si pe caldura de azi n-am chef sa fac prea multe, nici sa ma gandesc ... acum 06-17-2021 @ 2:25PM = 47*C la umbra care deja s-a topit.   

Am vazut a 2-a parte din meciul cu Olanda ... ma racoream cu inghetata pe canapea.   Vad ca a inceput un alt joc, omu' domina TV-ul daca nu-i meci, o sa fie un film cu Chuck Norris ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×