Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Crezi ca n-am mai vazut morti???    Am vazut pe verisoara mea cum s-a desfigurat cand a ajuns in acea faza din procesul mortii.   Medicul Internist, un chinez ne-a tinut o introducere in MOARTE ca multi nu voiau sa auda de asa ceva in Hospice, locul unde se moare in America bolnavii TERMINALI care deja-si pierd toate functiile vitale, nu li se mai poate da injectie ca pielea se face ca o piele iar din vene, ca era instalat acul pentru a lua sange pentru analize, nu mai curgea sange, doar un praf rosu putin, toate organele oprite, etc.    Jur ca nu arata ca tine!!!  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eeei, na, Olguta, laaasaaa ca am avut "pe mana" morti, daca stii ce vreau sa spun. 

Am glumit, in postarea cu pozele, pen' ca sa intervina cineva, sa ma ia in serios, sa ma contrazica. Cu toate ca, in capu' meu, chiar mi se pare ca arat de parca mai am putin pana la deces (deci nu arat a moarta, doar ca nu mai am mult, asta imi zice mintea asta haotica, zici ca-s Kafka, Doamne nu, nu imi place Kafka!!!). Ma "ajuta" cu tristetea faptul ca sunt la menstruatie, iar eu la menstruatie devin in gandire cam...sinistra. Dar e okay, e chimie, E hormoni, asta e, E ovare polichistice, e boala psihica.

Editat de Melania

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La o boala si eu si oricine de multe ori se simte deja pe lumea aialalta.   Am avut si eu momente cu temperatura mare in Europa, cand nu-mi simteam deloc corpul, sau nu simteam ca ating pamantul cu picioarele.    Cand nici mancare nu mai vrea o fiinta, si nu stie ca are nevoie de ceva in corp, de atunci apare si hranirea artificiala pana revine.   

Deloc nu arati rau pe dinafara!!!  Vad celebritati care arata de 1000 de ori mai ciudate ca tine. Doresc sa te refaci cat mai repede, dar nu se poate trage de asta sa se intample repede.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×