Sari la conținut
Forum Roportal
hellworld

Cum poti sa iti faci o prietena

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

10 minutes ago, Kleopatrah said:

De ce va mai pierdeti vremea pe topicul asta nu inteleg

Unde lipseste total flexibilitatea nu e loc de comunicare

Eh, e greu sa nu ii raspunzi la aberatii, desi intra cafeaua cu noduri.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 minute, Abbie3 a spus:

Eh, e greu sa nu ii raspunzi la aberatii, desi intra cafeaua cu noduri.

Ar suferi mai mult daca nu ar avea o scena si un public in fata caruia sa se desfasoare. 

 

Propun sa nu mai participam la solocviul lui arpad! 

Editat de Maeve.
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
35 minutes ago, arpad said:

Asta face si cel mai mare ticalos de pe planeta. Asa, si? Cu ce devine specia mai buna la modul general? Am zis ca empatizezi cu rude, apropiati. Tie treaba asta ti se pare o chestie demna de mentionat? Nu era de la sine inteles ca majoritatea oamenilor fac asa?

Vrei sa mai incerc odata? Hai ca mai incerc, pana termin cafeaua.

Nu am zis ca e careva special pentru ca e capabil sa empatizeze. Dimpotriva. Aproape oricui ii e foarte natural. Dar daca nu ai habar ce inseamna, nu am cum sa iti explic, decat cu dictionarul. Tu esti cel care ii da intruna cu mizantropia si obiectificarea; cu interactiunea de grota. Ti se pare cine stie ce grozavie, pentru ca nu intelegi un concept atat de simplu.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh, adevarul e undeva la mijloc. Eu imi sustin punctul de vedere, la fel cum si ele si-l sustin pe al lor. Ele au dreptate mereu. Cum de nu le vad oamenii adevarata lor valoare???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 minutes ago, Maeve. said:

Ar suferi mai mult daca nu ar avea o scena si un public in fata caruia sa se desfasoare. Propun sa nu mai participam la solocviul lui arpad! 

Subscriu in 5 minute :) .

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
35 minutes ago, arpad said:

Relatiile platonice sunt doar in mintea ta si le arbitrezi si conditionezi dupa bunul plac. Cand barbatul nu te incita sexual,  dar iti place sa vb. cu el, vrei relatie platonica. In schimb, cand exista si atractie sexuala, vrei relatie cu iubire si sex.  Esti egoista la faza asta, sa stii.

Si cand ai deja relatie ce faci? Renunti sa mai vorbesti cu alti barbati, pentru ca ai avea obligatia morala sa le dai sex (chiar si cand n-au nevoie de el)? Sau inseli, pentru ca de, e incorect sa ai o relatie platonica iar sexul e o obligatie doar pentru ca cineva are penis?

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 minutes ago, Abbie3 said:

Vrei sa mai incerc odata? Hai ca mai incerc, pana termin cafeaua.

Nu am zis ca e careva special pentru ca e capabil sa empatizeze. Dimpotriva. Aproape oricui ii e foarte natural. 

Pai si atunci de ce aduci in discutie ceva ce are sau face toata lumea? Doar ca sa pari interesanta?

  • Downvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
36 minutes ago, arpad said:

Doare trezirea la realitate, asa-i? Somnul ăsta al tau te transforma intr-un monstru dizgratios, sa stii de la mine!

Ia zi; cum sa fac sa nu mai fiu un monstru? Sa fac cadou partide de sex oricui vorbeste cu mine?

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, arpad said:

Pai si atunci de ce aduci in discutie ceva ce are sau face toata lumea? Doar ca sa pari interesanta?

Ca sa-ti explic ca nu suntem toti mizantropi/sociopati, cum ne portretizezi tu specia. Tu esti cel deosebit, nu restul.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 minutes ago, Abbie3 said:

Si cand ai deja relatie ce faci? Renunti sa mai vorbesti cu alti barbati, pentru ca ai avea obligatia morala sa le dai sex (chiar si cand n-au nevoie de el)? Sau inseli, pentru ca de, e incorect sa ai o relatie platonica iar sexul e o obligatie doar pentru ca cineva are penis?

Le explici ca esti in relatie si daca nu inteleg îi expediezi. Mare chestie. Aici vorbim de persoane care sunt libere de "contract". Vezi cum se cheama topicul ăsta.

  • Downvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×