Sari la conținut
Forum Roportal
MissHyde

Revelion virtual 2019

Postări Recomandate

Happy New Year Terra 2022!!!

Am ajuns asa departe cu numararea anilor, dar ma bucur ca m-am nascut in epoca in care am trait desi a trecut deja o mare parte si nu prea cred ca va fi asa de linistit si fara multe griji precum am trait pan-acum.   Stiu ca gresesc cu predictiile mele, dar nu dau multa considerare vremurilor ce vin ca si ghicitul este o lotarie, va fi ce va fi.  

N-am avut nimic consistent la TV care sa-mi atraga atentia,  Miley Cyrus aproape goala se invartea acolo si acele petice minime au cazut de pe ea si ne-a si spus ca in viata ei are cele mai multe haine pe ea pe o scena, era o jacheta rosie al cuiva.  Era chiar dezgustatoare cu inca una, dar repertoriul lor s-a terminat rapid pentru mine, pe un alt canal se vorbea despre NIMIC cu Katy Perry si intre doua vorba 15 minute de reclame despre aiureli de asigurari si adrese de avocati in caz de accidente, dopuri de urechi cand se pierde auzul.    Platim degeaba si acolo abonamentul lunar ca pe alte canale era program ca altadata Vineri spre Sambata.  

Nici n-am mancat aproape nimic, ca nu ma fortez doar ca e noaptea asta speciala, am ajuns doar sa arunc toate alea intr-un mare container sa am o salata de cartofi si cu 5 mg de peste de ieri am si terminat cina festiva.   Mai mult a fost de pus inapoi la loc totul ca incalzim casa.   

Afara ploua, a tunat inainte, galagie care era usor de confundat cu artificii si pisicile s-au ascuns undeva, sint inca de negasit.    N-am avut nici cu vecinii o mica discutie macar, doar cu niste missionari mormoni mult mai devreme, dupa amiaza, doi tineri sub 20 de ani.   Le-am dat fructe cate un rucsac, au cules ei de pe pom si am mai dat si mere si altele din debara.  La atat s-a intins doar petrecerea de azi dupa ce am stat la rand la farmacie vreo 90 de minute sa ridic ceva ca m-au sunat.   

Toata ziua a fost cerul acoperit si trist, asa va fi inca cateva zile.    Prima oara in viata mea americana s-a intamplat sa nu gasesc Avocado intr-un magazin cu produse pentru latinos.   Ei cumpara cu 50 de bucati deodata cateodata, dar era un location foarte cautat si aveau multe rafturi goale.   Azi este inchis totul, asa ne-au spus, eu n-am nevoie de nimic de niciunde. 

Sint gata de un somn bun, omu' se uita la filme western din care eu nu servesc.    Urmeaza un alt an pe orizontala, fara mari diferente decat valuri cate face o ratusca de plastic intr-un lighean.     Ho-ho-ho!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani! 

Va doresc un an cel putin de 100000 de ori mai bun decat cel care tocmai s-a incheiat.

  • Like 5
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum ajunsei și io. Observ că nu s-a prea dansat pe aci. :laugh:

Un 22 plin de toate cele bune vă doresc!

S-aveți multă viață,

Țuică, bere

Și mult vin la gheață! 

 

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, Rodica` a spus:

La Mulți Ani! Sa fiți sănătoși și bucuroși! 

Enki, foarte faina poza de la balcon. Merci. 

Aia a fost cea mai faina care mi-a iesit. Si anul asta au facut bucurestenii show de artificii au inceput cu cel putin un sfert de ora inainte de 12. Fata de anul trecut, a fost ceva ceață de data asta si nu s-a vazut pana la marginea orasului.

La multi ani, s-a trezit toata lumea?

20220101_000502.jpg

20220101_000527.jpg

20220101_000529.jpg

Editat de Enki
  • Like 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, Stu' a spus:

La multi ani! 

Va doresc un an cel putin de 100000 de ori mai bun decat cel care tocmai s-a incheiat.

Daca tot folosești matematica in urări, mai bine utilizează adunarea in loc de înmulțire. E mai eficace.

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un an 2022 excelent si sanatate neatinsa! La multi ani tuturor! :happy:

Editat de King1
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×