Sari la conținut
Forum Roportal
aramis

Reclama Forum Referendum

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Usurel tu!

Cand credeam si eu ca uite, discutam civilizat, tu vii cu de-astea. De ce te dai atacat personal cand nu ti-am facut nimic?

Citeste ce am scris, nu am scris ca tu ai zis ca multi romani sunt homofobi. Am zis

Citat

Singur ai zis ca multi sunt impotriva homosexualilor, dar nu au votat.

Ceea ce chiar ai zis

Citat

Exista si romani care nu sunt de acord cu homosexualitatea, dar asta nu insemna ca erau atat de fraier incat sa se inactuseze singuri.

Da, eu am zis ca suntem un popor homofob.  Si si habotnic. Si asa si este. E suficient sa iei pulsul retelelor sociale.

O treime ti se pare putin?! Mie mi se pare ingrijorator de mult.

Cand am zis ca ne ascundem dupa deget, ma refeream ca nu trebuie sa ne dam un popor emancipat, intelept si cu respect pentru drepturile omului doar pentru ca nu a trecut referendumul, cand motivele pentru care nu a trecut le stim deja si le-am enumerat si tu si eu. Nu te-am facut pe tine personal ipocrit si nu stiu de ce ai sarit asa, cand motivele pe care le-am spus am vazut ca le-ai sustinut si tu mai sus, aburi si fum ca sa te citez. Si am zis ca sunt constienta de asta. Te faceam ipocrit daca ziceai fix invers, ca suntem un popor civilizat cu respect pentru minoritatile de orice fel si ca de aia nu a trecut referendumul. Gizas.

Chill.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 minute, Enki a spus:

Usurel tu!

Cand credeam si eu ca uite, discutam civilizat, tu vii cu de-astea. De ce te dai atacat personal cand nu ti-am facut nimic?

Citeste ce am scris, nu am scris ca tu ai zis ca multi romani sunt homofobi. Am zis

Ceea ce chiar ai zis

Da, eu am zis ca suntem un popor homofob.  Si si habotnic. Si asa si este. E suficient sa iei pulsul retelelor sociale.

O treime ti se pare putin?! Mie mi se pare ingrijorator de mult.

Cand am zis ca ne ascundem dupa deget, ma refeream ca nu trebuie sa ne dam un popor emancipat, intelept si cu respect pentru drepturile omului doar pentru ca nu a trecut referendumul, cand motivele pentru care nu a trecut le stim deja si le-am enumerat si tu si eu. Nu te-am facut pe tine personal ipocrit si nu stiu de ce ai sarit asa, cand motivele pe care le-am spus am vazut ca le-ai sustinut si tu mai sus, aburi si fum ca sa te citez. Si am zis ca sunt constienta de asta. Te faceam ipocrit daca ziceai fix invers, ca suntem un popor civilizat cu respect pentru minoritatile de orice fel si ca de aia nu a trecut referendumul. Gizas.

Chill.

Pai discutam civilizat, doar ca tu te apuci sa faci presupuneri la persoana mea.

1. pe cine simpatizez si sustin

2. ca sunt homofob.

N-am facut nico presupunere la modul cum gandesti sau pe cine indragesti. Avantaj eu  :o:

Cre'ca ne invartim in jurul cozii aiurea, si nu e vorba de orgoliu, ci doar de cum vede fiecare dintre noi societatea romaneasca.

Gata !

Ma duc sa-mi termin treaba, apoi ma bag la baie ca ma apuca revelionul aici.

Distractie placuta si ...LA multi ani !  :smile:

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce vrei, daca nu te cunosc si nu iti urmaresc activitatea. Pana sa intram pe discutia aia de la revitalizare forum cand m-ai facut gica contra, nici nu stiam ca am mai vorbit mai demult pe topicul lui Abbie si ca te chema altfel. Nu tin o condica cu numele voastre de user pe care le schimbati, iar ideile tale personale cu atat mai putin le cunosc cu cat nu ne-am intalnit pe alte topice.

De aceea te-am si intrebat de ce nu ai fost la referendum, daca din convingere sau din motiv de fum si aburi si neclaritate a intrebarii. Pentru mine nu esti nevoit sa faci presupuneri, ca am scris clar pe aici ce gândesc.

Ma duc sa curat usturoiul pentru racitura. Sper ca se prinde pana diseara.

la multi ani!

 

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La ‎30‎.‎12‎.‎2018 la 23:22, #&@ a spus:

Stii bine ca referendumul nu a trecut din alte motive.

Prea multa ceata, aburi sau fum, spune-i cum vrei, a fost cu modificarile pe care aveau sa le faca.

Oamenii n-au avut incredere in jongleriile politicienilor, ca altfel ...referndumul trecea.

Ti-o spune unul care e de aceeasi parte a baricadei cu tine, doar ca trebuie sa vedem lucrurile un pic mai clar decat incearca unii sa le zugraveasca.

 

 

trecea la pastele cailor, ca sa ma exprim asa, mai poetic.

au vrut doua zile. de ce? pentru ca au stiut ca într-o zi nici nu se pune problema sa adune 30%.

au avut 20% în doua zile, cu toata masinaria propagandei de care au fost în stare.

nu trecea nici daca-l faceau cinci zile.

de ce?

pentru ca:

1. minciuna are picioare scurte - n-am auzit sa se-nghesuie acum homosexualii  sa înfieze copii (si, atentie, cum scria si pe blocul de locuinte din Timisoara al sefului forumului: vor înfia copiii vostri!) - ai mai auzit asa bullshit mare? nu? pai vezi? 

2. populismul si extremismul nu sunt asa de puternice cum s-ar crede

3. BOR a pariat pe minciuna si dezbinare - lucru care a scârbit

4. a avea koae în politica e lucru destul de rar, foarte putini politicieni s-au opus magariei

5. numaratoarea paralela perfecta facuta de USR - astfel ca masinaria de vot a celorlalti n-a putut falsifica nimic

6. aproape 80% din cei cu drept de vot nu au fost interesati de mascarada asta. 80%! 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 31.12.2018 la 14:36, Enki a spus:

Pai ce vrei, daca nu te cunosc si nu iti urmaresc activitatea. Pana sa intram pe discutia aia de la revitalizare forum cand m-ai facut gica contra, nici nu stiam ca am mai vorbit mai demult pe topicul lui Abbie si ca te chema altfel. Nu tin o condica cu numele voastre de user pe care le schimbati, iar ideile tale personale cu atat mai putin le cunosc cu cat nu ne-am intalnit pe alte topice.

De aceea te-am si intrebat de ce nu ai fost la referendum, daca din convingere sau din motiv de fum si aburi si neclaritate a intrebarii. Pentru mine nu esti nevoit sa faci presupuneri, ca am scris clar pe aici ce gândesc.

Ma duc sa curat usturoiul pentru racitura. Sper ca se prinde pana diseara.

la multi ani!

 

scuze, dar cred ca ti-am dat un raspuns in postarile anterioare.

Nicio problema, pot sa o repet. Nu m-am dus la vot deoarece traiesc cu ferma convingere, ca fiecare om are dreptul sa-si aleaga partenerul de viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, aramis a spus:

 

trecea la pastele cailor, ca sa ma exprim asa, mai poetic.

au vrut doua zile. de ce? pentru ca au stiut ca într-o zi nici nu se pune problema sa adune 30%.

au avut 20% în doua zile, cu toata masinaria propagandei de care au fost în stare.

nu trecea nici daca-l faceau cinci zile.

de ce?

pentru ca:

1. minciuna are picioare scurte - n-am auzit sa se-nghesuie acum homosexualii  sa înfieze copii (si, atentie, cum scria si pe blocul de locuinte din Timisoara al sefului forumului: vor înfia copiii vostri!) - ai mai auzit asa bullshit mare? nu? pai vezi? 

2. populismul si extremismul nu sunt asa de puternice cum s-ar crede

3. BOR a pariat pe minciuna si dezbinare - lucru care a scârbit

4. a avea koae în politica e lucru destul de rar, foarte putini politicieni s-au opus magariei

5. numaratoarea paralela perfecta facuta de USR - astfel ca masinaria de vot a celorlalti n-a putut falsifica nimic

6. aproape 80% din cei cu drept de vot nu au fost interesati de mascarada asta. 80%! 

nu doar cei cu sutana au pariat pedezbinare, ci si pesedeii.

ma rog, cel care are capu' pe umeri, nu-i dus de nas, si nici cu zaharelu', desi s-a incercat.

nu-mi amintesc exact cine s-a folosit de copii in reclama aia. Scarbos, ee ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 10/7/2018 at 12:44 PM, Pierre D. Vara said:

Prosti, dar multi, vorba lui Lapusneanul.

Din ce vad, nu au votat nici macar cei trei milioane care au "semnat".

Va fura homosexualii copiii, daca sunteti parinti buni, nu vi-i fura.

35 milioane de euro sa schimbam doua cuvinte in Constitutie, cata dementa! Mergeti si votati, aparatori ai neamului prost!

Preluată de la un român rezident în Canada:

"Eu am urmarit evoluţia drepturilor la homosexualii din Canada, și treaba stă cam așa:
La început au zis ca ei nu vor absolut nimic, doar să fie acceptaţi. Au fost acceptaţi.
După aia au vrut sa fie consideraţi oameni normali (nu oameni cu probleme psihologice, așa cum erau declaraţi ei în urmă cu 20 de ani).
Au fost.
Dupa aia au vrut o zi dedicată lor, Gay Parade. Au primit-o și pe asta. Dar o zi nu a fost de ajuns. Anul asta au avut o lună întreagă dedicată lor. Luna iunie. Steagurile curcubeu au fluturat timp de o lună pe toate instituțiile publice. Să nu mai zic câtă atenție li s-a oferit în mass media.
După aceea au vrut drepturi, să se căsătorească și să aibă copii. Li s-a dat și asta. După aia au vrut ca niște copii inocenţi să înveţe la școli toate mizeriile pe care le fac ei (sex anal, oral), să înveţe de identitatea de gen. S-a făcut și asta.
Anul acesta o Universitate creștină de avocaţi din Canada a fost dată în judecată de homosexuali pe motive de discriminare. Universitatea a pierdut procesul.
Tot anul ăsta statul a înființat un program prin care ajută studenții să își găsească un loc de muncă pe timpul verii. Problema e că tu, companie, nu poţi participa la acest program decât dacă semnezi o hârtie potrivit căreia ești de acord să angajezi homosexualii. Prin urmare, statul canadian a fost dat în judecată de companiile care au valori creștine.

Deci homosexualii au tratament special, încalcă toate drepturile celorlalți, și tot ei sunt victimele?
Vă sugerez la cei care staţi în România, să nu faceţi nici un compromis. Nu cedaţi absolut deloc, nimic. Sunt și ei oameni, nu-i urâţi, nu-i bateţi, nu-i înjuraţi. Dar nu acceptaţi să vă calce în picioare valorile și principiile.
E dreptul vostru să vă apărați valorile."

35 de milioane e mult? Ce parere ai de asta?

''Dacă referendumul va fi validat (minim 6 milioane de români la urne), și majoritatea va vota DA, Constituția va fi modificată în sensul definirii familiei ca fiind „uniunea dintre un bărbat și o femeie” și proiectul Ministerului nu va mai fi pus în aplicare pentru că ar încălca legea fundamentală a țării.

Astfel, statul român va face o economie de 254 milioane de euro (4 ani x 72 milioane de euro = 288 milioane euro minus 34 milioane euro (costul Referendumului) = 254 de milioane de euro ECONOMIE! Încă o dovadă că referendumul este extrem de important și util pentru societatea românească!

Potrivit Draftului de educație parentatlă, după etapa de formare a educatorilor parentali, ar fi necesară o alocare bugetară de 295.041.105 lei pentru primul an, pentru 2.553.861 de părinți participanți la cursurile de educație parentală.

Fiecare părinte participă la cursuri de educație parentală în momentul în care copilul intră într-un nou ciclu de învățământ. Începând cu al doilea an, vor participa la cursuri de educație parentală un număr mediu de 150.000 de părinți.

Costurile anuale sunt estimate la 17.329.121 lei, ceea ce înseamnă 116 lei cost per părinte.''

Mai multe detalii aici: https://www.qmagazine.ro/reusita-referendumului-va-aduce-statului-roman-o-economie-de-254-milioane-de-euro/

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 1/3/2019 at 6:17 PM, aramis said:

 

trecea la pastele cailor, ca sa ma exprim asa, mai poetic.

au vrut doua zile. de ce? pentru ca au stiut ca într-o zi nici nu se pune problema sa adune 30%.

au avut 20% în doua zile, cu toata masinaria propagandei de care au fost în stare.

nu trecea nici daca-l faceau cinci zile.

de ce?

pentru ca:

1. minciuna are picioare scurte - n-am auzit sa se-nghesuie acum homosexualii  sa înfieze copii (si, atentie, cum scria si pe blocul de locuinte din Timisoara al sefului forumului: vor înfia copiii vostri!) - ai mai auzit asa bullshit mare? nu? pai vezi? 

2. populismul si extremismul nu sunt asa de puternice cum s-ar crede

3. BOR a pariat pe minciuna si dezbinare - lucru care a scârbit

4. a avea koae în politica e lucru destul de rar, foarte putini politicieni s-au opus magariei

5. numaratoarea paralela perfecta facuta de USR - astfel ca masinaria de vot a celorlalti n-a putut falsifica nimic

6. aproape 80% din cei cu drept de vot nu au fost interesati de mascarada asta. 80%! 

aha... ignoranta distruge societatea. Datorita unora ca tine, li se da sansa de a distruge copii fizic si psihic ca in exemplul de mai jos.

Diabolic. Un homosexual și-a ucis fiica pe care o adoptase recent împreună cu partenerul lui. Calvarul trăit de micuță alături de „tatăl” său

 

 
Matthew Scully-Hicks, în vârstă de 31 de ani, este acuzat că și-a ucis copilul de doar 18 luni, o fetiță pe nume Elsie pe care o adoptase recent. 
 
Fata a murit după luni de atacuri și abuzuri la care a fost supusă de către Scully-Hicks, scrie presa din Marea Britanie. Elsie a ajuns la spital cu răni grave la cap, iar medicii au constatat existența și a unor leziuni mai vechi.
 
Cei doi homosexuali au adoptat-o pe Elsie în septembrie 2015, iar opt luni mai târziu, Matthew Scully-Hicks comitea odioasa crimă. 
 
Procesul a scos la iveală detalii terifiante. După moartea Elisiei, criminaliștii au reexaminat o radiografie a piciorului drept și au descoperit două fracturi, una la gleznă și una deasupa genunchiului. Un pediatru a spus că aceste leziuni sunt rezultat al unor traumatisme.
 
De multe ori, acesta o numea pe micuță „diavol îmbrăcat în copil”.
Autopsia a relevat că Elsie a avut sângerări de mai multe ori pe ambele părți ale creierului. Un neurolog a spus că acestea au fost cauzate de o leziune gravă a capului. Alți experți au mai spus că au existat între 3 și 5 coaste rupte înainte de moarte, dar și hemoragii oculare!.
 
Atenție, vorbim de un copilaș de doar 18 luni!
Absolut toți cei chestionați au opinat că leziunile nu sunt accidentale.
 
„Noi susținem că acțiunile sale din 25 mai au fost culmile tragice ale unui comportament violent față de un copil lipsit de apărare - un copil pe care ar fi trebuit să-l iubească și să îl protejeze, dar pe care el l-a atacat, abuzat și în cele din urmă ucis", spun acuzatorii.
 
La proces, inculpatul a încercat să găsească fel de fel de scuze, spunând că micuța a căzut pe scări sau că s-a rănit singură.
 
Procesul este în desfășurare și ar mai putea dura 2 săptămâni.
Editat de Teddy ''-''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 09.04.2019 la 0:07, Teddy ''-'' a spus:

aha... ignoranta distruge societatea. Datorita unora ca tine, li se da sansa de a distruge copii fizic si psihic ca in exemplul de mai jos

 

Ia zi Teddy, acum ca nu a trecut referendumul si gata, ne fura homosexualii copiii, cati copii ai adoptat tu personal de la orfelinat ca sa nu vina sa ii adopte homosexualii? Macar 5-6 acolo?

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca ei adopta copii si ii cresc intr-un mod nesanatos, nu ii indreptateste. Care ar fi fost starea natiunii acum daca eram toti gay? Mai era Romania pe harta? Pai ce facem? Ne autodistrugem toti ca natiune?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×