Sari la conținut
Forum Roportal
aramis

Reclama Forum Referendum

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1 hour ago, Gaslight said:

Am altceva mai bun de facut decit sa intru in jocul unuia cu idei putine si fixe. Poate iti dai seama la ce ma refer :smile:

imi dau seama de timpul tau pretios...pe aici. Adevarul e ca se si vad rezultate... :smile:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 minute, Teddy ''-'' a spus:

, dar noi nu avem treaba cu ei.

decat la mentalitatea medievala, aia e in comun, indiferent pe ce nume va strigati dumnezeul si indiferent de ce statut ii acordati lui Isus.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

''-Daca aveti de gand sa-mi dictati ca ar trebui sa pretind, EU AR TREBUI SA PRETIND ca femeile sunt barbati si barbatii sunt femei! NU! Raspunsul meu e, NU! Eu nu voi modifica biologia de baza, pentru ca ameninta sentimentul tau subiectiv a ceea ce esti. Boy Scout are standarde. Ca sa fi Boy Scout trebuie sa fi baiat.

-Unde scrie asta?

-In numele Boy Scout.''

Ben Shapiro. E genial baiatul.

 

Editat de Teddy ''-''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
21 minutes ago, Enki said:

decat la mentalitatea medievala, aia e in comun, indiferent pe ce nume va strigati dumnezeul si indiferent de ce statut ii acordati lui Isus.

Cred ca e tare sa ai sentimentul de maimuta avansata (pentru tine), din moment ce tii cu dintii de aceasta teorie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa-ti zic o chestie despre cercetasi. Pentru cei mai mici este denumirea castori, pentru urmatoarea grupa de varsta este lupisori. Conform lui Ben Shapiro, la cercetasi ar trebui sa fie doar pui de lup pentru grupa de varsta 7-10 ani, nu copii. Nici cei mai mici nu ar trebui sa fie la castori pana implinesc 7 ani, pentru ca sunt oameni, nu castori, nu? Daca spui boy scout, atunci ar trebui sa fie numai boys, nu si adulti, nu? De asemenea, conform aceleiasi logici, echipa Chicago Bulls ar trebui sa aibe numai tauri, iar Chicago cubs ar trebui sa aibe numai pui de animale, iar Chicago bears numai ursi, nu oameni, right? Detroit Tigers doar tigri care joaca baseball, corect? Ca doar scrie in denumire.

Apoi Shapiro face confuzie intre termenii de sex si gen si nici nu spune pe ce isi bazeaza el clasificarile? Pe cromozomi? Pai pe langa xx si xy, exista cateva milioane de oameni cu alta alcatuire cromozomiala, exista oameni cu xxy, altii 45X/46,XY, altii doar x si mai sunt cateva. Biologia de baza pe care o flutura el de doua ori pe fraza ii este o necunoscuta totala lui Shapiro. Stie Shapiro ca in afara de cromozomii x si y, exista anumite variatii genetice pe alti cromozomi care contribuie la predispozitia pentru atractie catre acelasi sex? Daca nu se bazeaza pe cromozomii xx si xy, atunci pe ce se bazeaza, pe aspectul si functia organelor genitale (asta pentru voi care la doua idei o bagati pe aia cu reproducerea)? Pai atunci o femeie cu toate la locul lor din punct de vedere al aspectului, dar infertila, nu e femeie. Ce e atunci? Un barbat infertil ce e? Dar hermafroditii unde se incadreaza? Ei pot sa isi aleaga singuri daca sunt barbat sau femeie, din moment ce le au pe amandoua?

Oricum, ce ma mira e ca acest Shapiro are puncte de vedere rasiste atat la adresa negrilor cat si la nativilor americani a caror exterminare/disparitie masiva o asociaza in mod satiric cu civilizatia .Pentru un om care provine dintr-o natie care a trecut prin Auschwitz si stie ce inseamna exterminarea in masa a unei natii, ar trebui sa isi tina gura si sa arate putin respect, dar acest Shapiro prezinta cam acelasi nivel de empatie pentru alte fiinte umane cu un psihopat. Intr-adevar, este un model pentru retrograzi.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ben Shapiro se bazeaza pe sex, nu pe iluzii. '' ''-Daca aveti de gand sa-mi dictati ca ar trebui sa pretind, EU AR TREBUI SA PRETIND ca femeile sunt barbati si barbatii sunt femei! NU! Raspunsul meu e, NU! Eu nu voi modifica biologia de baza, pentru ca ameninta sentimentul tau subiectiv a ceea ce esti. '' Si mai nou, vor sa introduca in loc de mama si tata, ''parinte 1 si parinte 2'' Aberatii sataniste.

Editat de Teddy ''-''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, Teddy ''-'' a spus:

Ben Shapiro se bazeaza pe sex, nu pe iluzii. '' ''-Daca aveti de gand sa-mi dictati ca ar trebui sa pretind, EU AR TREBUI SA PRETIND ca femeile sunt barbati si barbatii sunt femei! NU! Raspunsul meu e, NU! Eu nu voi modifica biologia de baza, pentru ca ameninta sentimentul tau subiectiv a ceea ce esti. '' Si mai nou, vor sa introduca in loc de mama si tata, ''parinte 1 si parinte 2'' Aberatii sataniste.

Vezi ca ai raspunsul la tampenia de mai sus in postarea mea anterioara. Sau nu intelegi ce citesti din moment ce nu ai raspuns la intrebarile in care solicitam sa se clarifice cum face clasificarile.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fie ce o fi, Shapiro are o minte extrem de ascuțită. 

Chiar și atunci când nu are dreptate :)

Adevărul e că Boy scouts reprezintă, conventional, o grupa de cercetași exclusiv formata din băieți. Pentru a modifica convențiile genului, este necesar sa modificam o foarte larga gama de convenții formate până acum. De fapt, cam aici e eroarea lui Shapiro, care o face intenționat - dar fără sa se simtă vinovat ( hei, nu e vină mea că ceilalți nu gândesc atât de complex problema).  

Ideea e că pentru a face loc altor genuri de oameni ( in afara de feminin și masculin) - trebuie întâi pregătit terenul și schimbate, rand pe rand, convenții și, bineînțeles - mentalități. O noua ordine mondiala, cum ar veni. Problema cu aceasta noua ordine, însă, e că s-ar putea sa ducă la dezordine - astfel că cei care militează pentru anumite schimbări în societate, nu au curajul să își asume întreaga complexitate a schimbării, vor doar sa ,,repeticieasca'' unele chestii care li se par lor anormale.

Da, e foarte interesanta mintea asta perversa a lui Shapiro.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 minutes ago, Stu' said:

Fie ce o fi, Shapiro are o minte extrem de ascuțită. 

Chiar și atunci când nu are dreptate :)

Adevărul e că Boy scouts reprezintă, conventional, o grupa de cercetași exclusiv formata din băieți. Pentru a modifica convențiile genului, este necesar sa modificam o foarte larga gama de convenții formate până acum. De fapt, cam aici e eroarea lui Shapiro, care o face intenționat - dar fără sa se simtă vinovat ( hei, nu e vină mea că ceilalți nu gândesc atât de complex problema).  

Ideea e că pentru a face loc altor genuri de oameni ( in afara de feminin și masculin) - trebuie întâi pregătit terenul și schimbate, rand pe rand, convenții și, bineînțeles - mentalități. O noua ordine mondiala, cum ar veni. Problema cu aceasta noua ordine, însă, e că s-ar putea sa ducă la dezordine - astfel că cei care militează pentru anumite schimbări în societate, nu au curajul să își asume întreaga complexitate a schimbării, vor doar sa ,,repeticieasca'' unele chestii care li se par lor anormale.

Da, e foarte interesanta mintea asta perversa a lui Shapiro.

Nu știu ce minte are Shapiro. Eu n-am treabă cu preferințele sexuale. Fiecare e liber să prefere p*zda sau curul de bărbat. Eu de exemplu, fiind , așa, mai învechit, prefer femeile, însă evident că asta n-are nicio relevanță. :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×