Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 1 oră, M1elena a spus:

Asta mi.a spus ca este arab dar crestin.Si ca nu poate sa le spuna alor lui acum de mine sau sa puna poze cu noi ca apoi i-l intreaba de mine si e inca mic sa aiba o relatie.Mi.a dat drumul de mana in mijlocul molului ca sa nu stie rudele lui si eu a trebuit sa astept deoparte.Adica am crezut la inceput dar daca are o relatie buna cu familia lui cum spune de ce nu poate spune ca avem o relatie asta nu inteleg.

Ce nu intelegi, fata? Ca nu corespunzi standardelor familiei? Nu vreau sa te jignesc, dar fa o diferenta intre tine si el. din toate punctele de vedere. Apoi, ti-am zis sa cauti, nu ce gasesti sau pica, ce-ti iese in cale  Daca nu esti mai selectiva si mai realista, mereu te vei izbi capul de pragul de sus. Ia priveste putin pe unde calci! Stiu ca am fost badaran/brutal la faza asta, dar sper sa te ajute, ca altfel nu intelegi.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, eu nu inteleg de ce unii pun tot felul de presiuni copilaresti pe celalat in loc sa se concentreze pe consolidarea relatiei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca ti s-a parut ca se comporta mai frumos la început, se comporta doar ca un om caruia nu i se ceruse nimic si nu se simtea responsabil pt nimic. Apoi, dupa ce ai inceput sa-ti expui dorințele,  a inceput sa bata in retragere si sa arate cat de mult ii pasa de tine, deloc, mai exact. 

Sunt oameni care se folosesc de alți oameni asa cum te folosesti de lucruri,  iau ce vor de la ei si apoi ii abandoneaza fara prea multe remuscari si fara sa priveasca in urma. Si sunt alții  care pun suflet in orice relatie pe care o au, fara sa realizeze ca cei carora le pun sufletul in palma sunt total diferiti de ei, desi initial nu s-ar zice. Ai grija cum iti alegi oamenii catora te hotarasti sa le daruiesti bucatele din sufletul tău,  altfel, tot daruind fara sa primesti in schimb nimic sau mai nimic,  o sa ajungi sa te simti goala pe dinauntru. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu au fost presiuni, este normal cand nu te mai simti confortabil cu anumite lucruri sa le spui.Dar nu pot sa controlez cum reactioneaza celalalt.Daca el considera ca trebuie sa avem o relatie in care eu sa stau ascunsa eu nu vad asa lucrurile.Nu am facut nimic de care sa imi fie rusine, sunt o persoana care ma atasez repede si uneori uit ca ceilalti poate nu au intentii bune ca si mine aici gresesc.

Editat de M1elena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, M1elena a spus:

sunt o persoana care ma atasez repede

E bine ca realizezi asta.

Repet, la inceputul unei relatii singura ta intentie trebuie sa fie consolidarea a ceea ce aveti.

Daca incepi prea devreme cu chestii de genul "pune pe facebook ca sintem impreuna", "vreau sa-ti cunosc parintii", "vreau sa-mi cunosti parintii" etc., sint sanse foarte mari sa-l pierzi pe omul de linga tine.

In primul rind vreau sa te cunosc pe tine si dupa aceea sa-ti cunosc parintii, si in al doilea rind vreau sa ma cunosti pe mine si dupa aceea sa-mi cunosti parintii.

Abia v-ati cunoscut, omul are 20 ani si este intr-o tara straina, iar tu sari pe el sa te duca acasa la parintii lui si apoi te miri ca da inapoi?

Nu te supara ca ti-o spun, dar 99% dintre barbati ar da inapoi in aceste conditii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma surprinde ca n-ai mai auzit de asemenea cazuri, sau n-ai citit nimic despre altii in lume, crezi ca peste tot oamenii sint la fel si in viata este deajuns sa vrei ceva, ca-l vei primi.

Doar in stirile zilnice cate se spun, ar trebui sa mai asculti si radio sau pe telefon sa dai atentie si la altceva, actualitati, politica interna-externa, nu strica sa fi updated.   

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum a inceput razboiul in Israel sunt atacati de Palestinieni deci in nici un caz nu vreau sa ma duc acolo.Si am terminat si ''relatia,,asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aveai de gand sa mergi in Israel sa traiesti cu el acolo???   Bine ca te-ai razgandit, mai aveau romanii sa fuga dupa inca una s-o scape de gloante ...   

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, M1elena a spus:

Acum a inceput razboiul in Israel sunt atacati de Palestinieni deci in nici un caz nu vreau sa ma duc acolo.Si am terminat si ''relatia,,asta.

Daca erai mai razboinica, puteai lupta alaturi de el. iti dai seama ca asta v-ar fi unit pentru totdeauna, oricat de mult sau putin ar insemna "intotdeauna" in acest caz.

Dar lasa. Mai bine cum ai hotarat.:smile:

Editat de adal*
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×