Sari la conținut
Forum Roportal
lora12hi

suferinta la despartire

Postări Recomandate

Ofer spre adoptie 3 pisoi frumosi, curati, vaccinati si deparazitati (intern si extern), asa ca aveti de unde alege! Au varsta de 2 luni, stiu sa faca nevoile la tavita cu nisip si mananca orice, inclusiv hrana uscata speciala pt pisici mici, asa ca sint usor de intretinut.

 

Ii puteti vedea si puteti afla povestea lor la:

http://www.geocities.com/pisicutu2006/index.htm

 

Oras: BUCURESTI

 

Iata cateva poze cu ei:

 

micutu.jpg

 

tigruta5.jpg

 

tigruta3.jpg

 

negruta2.jpg

 

Mai multe poze la adresa:

http://www.geocities.com/pisicutu2006/index.htm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceilalti fratiori si surioare au fost adoptati. A mai ramas frumusetea asta de pisoias:

 

micutu.jpg

 

Intre timp, alti 3 pisoiasi care sint in grija unei doamne cu suflet mare din BUCURESTI si sint deparazitati (intern si extern), asteapta sa fie adoptati.

 

Le-am facut si site, ca sa vedeti ce frumosi sint:

http://www.geocities.com/pisicutu2006/pisici_cutie/index.htm

 

Iata cateva poze:

 

totitrei5.jpg

 

alb2.jpg

 

albgalben1.jpg

 

galben7.jpg

 

Numai buni de adoptat !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara tuturor !

 

Numele meu este Sarah... si sunt in felul meu o printesa . 8) de bichonel .

Am varsta de 2 ani, impliniti in martie a.c. , sunt vaccinata, posed carnet , bucuresteanca get-beget, nu prea fitzoasa, sunt cuminte si afectoasa, etc... si am sa va spun pe scurt, povestea vietii mele .

 

M-am nascut intr-o familie fericita, cu multi fratiori in jurul meu, pana cand... intr-o buna zi , stapanii mamei mele, m-au dus in targ ! :P

Dupa mai bine de 4 ore de stat in frig, alaturi de fratiorii mei - timp in care mai mancam, mai adormeam, mai venea cate un strain si se mai juca cu noi, cand brusc - m-am trezit smulsa de langa fratiorii mei - de catre un necunoscut .

Si asa a inceput viata mea, alaturi de acei straini, care cu timpul mi-au devenit mai mult decat apropiati... .

Am avut cu siguranta zilele mele de glorie, in care eram laudata, lumea imi facea complimente, cateii dadeau pe spate - cand ieseam la plimare, eram rasfatata casei, etc...

Acum insa, de ceva vreme - lucrurile s-au schimbat ... :o: am ajuns sa stau mai mult singura,ea a plecat si se pare definitiv, iar el e mai mult plecat, sau ingandurat . As vrea sa-l ajut insa , nu pot... .

Intr-un fel sau altul , simt cumva faptul ca se apropie o schimbare si in viata mea, lucru care nu poate sa ma bucure foarte tare ;) insa, stiu ca alta solutie nu poate exista... . :doh:

M-as bucura insa , ca noii mei stapani sa ma iubeasca cel putin cat au facut-o ei ... . :o:

 

 

Daca ma acceptati... asa cum sunt, lasati pe p.m-ul lui un mesaj !

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. caut un iubitor sau mai multi.....pentru 2 pisicute(rasa comuna) ele au aproape 2 luni

 

2.CARA este o catelusa de 2 ani(ciobanesc)...vaccinata deparazitata....care are si un pui(mascul),amandoi isi cauta un nou stapan deoarece noi ne mutam de la casa si am dori sa le gasim din timp niste stapani iubitori.

 

CARA este obisnuita sa stea mai mult in lant,este f buna pentru curte si protectie!

Daca cumva va aflati printre acele persoane care isi doresc unul dintre aceste animale puteti sa ne contactati la urmatoarele numere de telefon:0256/212052 ,sau 0723746076 TIMISOARA

 

;)

As vreau eu puiul.Puiul este de rasa.?dar de la Timisoara la Ramnicu Valcea unde stau eu e cam mult.cu ce il pot aduce??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna seara tuturor !

 

Numele meu este Sarah... si sunt in felul meu o printesa . :D de bichonel .

Am varsta de 2 ani, impliniti in martie a.c. , sunt vaccinata, posed carnet , bucuresteanca get-beget, nu prea fitzoasa, sunt cuminte si afectoasa, etc... si am sa va spun pe scurt, povestea vietii mele .

 

M-am nascut intr-o familie fericita, cu multi fratiori in jurul meu, pana cand... intr-o buna zi , stapanii mamei mele, m-au dus in targ ! :)

Dupa mai bine de 4 ore de stat in frig, alaturi de fratiorii mei - timp in care mai mancam, mai adormeam, mai venea cate un strain si se mai juca cu noi, cand brusc - m-am trezit smulsa de langa fratiorii mei - de catre un necunoscut .

Si asa a inceput viata mea, alaturi de acei straini, care cu timpul mi-au devenit mai mult decat apropiati... .

Am avut cu siguranta zilele mele de glorie, in care eram laudata, lumea imi facea complimente, cateii dadeau pe spate - cand ieseam la plimare, eram rasfatata casei, etc...

Acum insa, de ceva vreme - lucrurile s-au schimbat ... :cheer: am ajuns sa stau mai mult singura,ea a plecat si se pare definitiv, iar el e mai mult plecat, sau ingandurat . As vrea sa-l ajut insa , nu pot... .

Intr-un fel sau altul , simt cumva faptul ca se apropie o schimbare si in viata mea, lucru care nu poate sa ma bucure foarte tare :) insa, stiu ca alta solutie nu poate exista... . :wub:

M-as bucura insa , ca noii mei stapani sa ma iubeasca cel putin cat au facut-o ei ... . :cheer:

Daca ma acceptati... asa cum sunt, lasati pe p.m-ul lui un mesaj !

 

 

Sunt ingandurat pentru tine! ;)

Iti doresc sa-ti gasesti binele.

Te iubesc,

BIC

post-37203-1154680350_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Donez pisicutza rasa Albastru de Rusia, afectuoasa si cuminte, in varsta de aproximativ 3 luni.

Locatie Bucuresti, dar pentru doritori suportam si deplasarea.

Puteti cere informatii si pe messenger ddxddx2002.

post-46448-1154948621_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum insa, de ceva vreme - lucrurile s-au schimbat ... am ajuns sa stau mai mult singura,ea a plecat si se pare definitiv, iar el e mai mult plecat, sau ingandurat .

 

 

O singura intrebare :

 

DE CAND a ajuns Sarah sa stea ( mai mult ) singura ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Suntem trei fratiori in varsta de 2 luni care n-am avut inca norocul sa ne bucuram de un camin al nostru. ne cheama bono, pele si iri, dar nu ne suparam daca vreti sa ne strigati altfel. tot ce vrem este sa nu ne mai mutam din casa in casa la fiecare doua saptamani, sa stim ca persoanele de care ne atasam vor fi langa noi pentru totdeauna, sa va iubim si sa fim iubiti.

 

mai multe poze aici:

http://bonopeleiri.blogspot.com

 

ne gasiti la telefon 0740-254.154

sau e-mail blazzaj222@yahoo.com

 

iri010.jpg

 

bono030.jpg

 

pele010.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gasit catel (pechinez,pui, maxim 1an,roscat) in data de 19 august in zona Rahova Sebastian. In caz ca sunteti stapanii acestuia sau pt.adoptii sunati la 0765451109. (pentru poza contactati ma pe mail).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Revin si aici cu toata "istoria" lui Gyzmo, plus niste poze, care, chiar daca nu sunt ale lui, sunt ale unor pisoi aproape identici cu el:

 

"Motanel bicolor, alb/negru, cam de 1,5 - 2 luni.

Pare sanatos, insa e f. speriat de cele 3 pisici a;e mele (care, evident, sunt isterice din momentul in care l-am adus pe pitic in casa).

Din pacate, nu am posibilitatea de a-l tine separat de ceilalti pisici, astfel incat nu-l pot gazdui decat pana luni, cand trebuie sa ma intorc la serviciu. Nu il pot lasa nici in scara blocului, deoarece, desi ar fi ferit de rautatea trecatorilor, ar plange tot timpul si...mai sunt si cele 3 pisici si un caine ale blocului.

 

Nu mai am cum sa-i fac nici poze, insa atasez una de "proba", cu un pisoi care seamana cat de cat cu el, ca sa aveti o idee.

 

va rog, ajutati-l!!!

 

 

Chiar nu-l vrea nimeni si pe el??? Intre timp, a primit si un nume, acum il cheama Gyzmo, a fost deparazitat, e sanatos tun, foarte vioi, ne urrmareste peste tot si se catara pe noi, mananca deja hrana umeda si e foarte hotarat sa deguste si crontzanele! daca nu prea reuseste inca sa le rontaie, nu-i nimic, pt ca e foarte distractiva joaca de-a aruncatul cu totul in castronul celor mari...

Haideti, va rog, ajutati-ma sa-l ajut pe pitic! Poate cineva sa-l gazduiasca macar temporar, pana ii gasim un stapan, pt ca sambata dimineata vom pleca din Bucuresti pentru o saptamana si, daca pe cei mari ma pot increde sa-i las in grija tatalui meu, pe Gyzmo nu! Pentru ca asta ar insemna sa-l las liber in casa cu ceilalti pisici, nesupravegheat, iar cei mari sunt destul de brutali cu el...

 

Motanelul este in continuare la mine, de 2 saptamani, desi imi este destul de greu sa-l tin pe langa celelalte 3 pisici ale mele, este foarte simpatic, jucaus si plin de personalitate, va fi, foarte probabil, atunci cand va creste, un motan cu par semi-lung si cu ochii verzi-cenusii si... continua sa ma intrebe de ce nu vrea nimeni sa-i ofere o casa si iubire numai pentru .

Chiar nu vrea nimeni, din tot Bucurestiul, un sufletel curajos?!"

post-51223-1156942918_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×