Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ba' inventezi, dacă ai cui să livrezi.

 

De un an o controlezi și în fund, corect? Cand d-zeu se întâlnea ea cu amantul? Inteleg să nu crezi in tine, dar nici in tehnologie? Păi GPS, pai aplicații, pai înregistrări audio! Păi citit și scormonim cu minuțele si ochișorii tăi! A?

 

După părerea mea, sunt două variante. As vrea sa ti le spun, dar fără să te superi.

Fie esti foarte prost și ea face ce vrea din tine,

Fie esti paranoia. Iar ea, ca o formă de protest, iti arunca chestii care iti hrănesc acest defect.

 

Dpmdv, cale de mijloc... Nu există.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

După părerea mea, sunt două variante. As vrea sa ti le spun, dar fără să te superi.

Fie esti foarte prost și ea face ce vrea din tine,

Fie esti paranoia. Iar ea, ca o formă de protest, iti arunca chestii care iti hrănesc acest defect.

Mno ... mersi ca m-ai facut prost ;) apoi ..paranoia...mersi again ;)

Cam am lasat dupa ea, adevarat si uite rasplata pentru ca asa sunt eu...mai calm, mai impaciuitor, mai fara curaj sa fii luat taurul de coarne si dat cu el de pamant la momentu potrivit. It is not my style ! Si ea probabil a profitat din plin.

Iar la punctul doi iti spun eu ce cred ca e ...nu ca imi hranea curizitatile sau urmaririle mele ci din dorinta de a face pe dos, imi interzici aia, naa lasa ca iti arat eu ..fix aia fac ! Dorinta de putere, din nou de orgoliu, daaa de ce sa fac eu cum zici tu,.... ma rog in viata noastra de zi cu zi nu facem mereu doar ce dorim si cum ne dorim noi ci mai si ne modelam sau chiar mai facem si ce nu vrem, nuu ?!?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Suntem femei și suntem rele. Na.

Unele. :D

8) In timp optim, unii barbati constientizeaza faptul ca, de fapt, "suntem bune" (din toate punctele de vedere) si chiar regreta ca s-au lasat dusi in eroare de catre "prietenele" care i-au sfatuit :lol:  sa asculte de ele, in sensul ca le este foarte bine daca asculta de "indrumarea lor"(cunosc cazuri si chiar au gresit enorm ca a ascultat de sfaturile lor si li s-a dovedit...)...!

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mno ... mersi ca m-ai facut prost ;) apoi ..paranoia...mersi again ;)

Cam am lasat dupa ea, adevarat si uite rasplata pentru ca asa sunt eu...mai calm, mai impaciuitor, mai fara curaj sa fii luat taurul de coarne si dat cu el de pamant la momentu potrivit. It is not my style ! Si ea probabil a profitat din plin.

Iar la punctul doi iti spun eu ce cred ca e ...nu ca imi hranea curizitatile sau urmaririle mele ci din dorinta de a face pe dos, imi interzici aia, naa lasa ca iti arat eu ..fix aia fac ! Dorinta de putere, din nou de orgoliu, daaa de ce sa fac eu cum zici tu,.... ma rog in viata noastra de zi cu zi nu facem mereu doar ce dorim si cum ne dorim noi ci mai si ne modelam sau chiar mai facem si ce nu vrem, nuu ?!?

Scuze. Nu am vrut să te jignesc, în forma asta am hotărât să spun ceea ce gândesc.

 

Da, corect, în viața asta facem și ce trebuie, nu doar ce ne place.

 

De ce ai vrea să ai putere când o ai deja? De ce să ai orgolii cu partenerul?

De unde crezi că îi vine dorința asta de a avea putere? Ce naiba fel de relație ati avut?

Ea nu mai are 20 de ani, poate trebuia să o lasi să își asume chestii, să își traseze sarcini, să ia decizii.

Pare să nu mai vrea sa faca CA TINE. Vrea sa faca si CĂ EA, conștientă fiind că nu face bine. Dar nu contează ce face, important pentru ea pare CA FACE.

 

 

Posibil sa te fi purtat ca un tatic cicălitor?

Firește, nimic din comportamentul tau nu scuză înșelatul (in caz ca este adevărat), dar este important, cred eu, să înțelegeți amândoi de ce s-a ajuns aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce ai vrea să ai putere când o ai deja? De ce să ai orgolii cu partenerul?

Si eu mi-am pus intrebarea asta ...de ce sa ai orgolii cu mine ? sa te razboiesti cu mine ? Este ceva care o face sa lupte impotriva mea nu de partea mea ! asa am impresia ... de multe ori sunt socat de diversele si multiplele reactii unele chiar banale, uzuale transformate in adevarate bombe atintite asupra mea ! Si eu o tot intreb DE CE TE RAZBOIESTI CU MINE ? cand eu ar trebui sa iti fiu singurul aliat, singurul ajutor ..vorba aia si la bine si la rau !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Motivul numai voi îl știți, dar negreșit este un motiv.

 

Poate i-ai facut ceva in trecut și nu a putut reactiona atunci. Poate este nesigură pe ea și pe tine, din diferite motive ( gen casa pe numele soacrei...) Poate nu mai vrea ca relatia sa decurgă ca până acum, pentru că a crescut și ea și vrea să aibă un cuvânt de spus...

Poate, pur și simplu, s-a dus dragostea și a rămas doar competiția.

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cristian, cauta pe google "borderline personality disorder" si vezi daca sotia ta se incadreaza in ceea ce gasesti pe acolo. Eu zic ca da.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zici?

Pentru el unde trebuie să caute? :D

:lol2: nu m-am gandit la asta si nici nu cred ca am facut asa ceva ...

În contextul în care ea avea 20 de ani, iar tu cu 10 mai mult, posibil să fi avut ceva înclinații de genul. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×