Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Multumesc parintilor mei care nu mai sunt printre noi ...din pacate care s-au luptat cum au putut sa imi obtina o locuinta trecuta din inainte de casatorie pe numele mamei si de anul trecut de cand mama nu mai e trecuta pe numele meu prin mostenire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc parintilor mei care nu mai sunt printre noi ...din pacate care s-au luptat cum au putut sa imi obtina o locuinta trecuta din inainte de casatorie pe numele mamei si de anul trecut de cand mama nu mai e trecuta pe numele meu prin mostenire.

Aceasta locuință contează doar in masura in care esti fericit in ea.

Altfel, stii cat contează? Cat orice altceva care iti poate oferi adăpost.

 

Locuința ta era trecută pe numele mamei tale? De ce nu era pe numele tau?

Sunt doar curioasă.

Eu vreau sa ii mai dau o sansa.

Sa repet chestia cu vacanta in doi?

Nu o repet. :)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Citeam puțin din urmă... spuneai că dintr-o dată a căpătat încredere în ea, chestie care iti displace. Iti plac toantele? Esti mai sigur pe tine lângă o femeie de genul?

Eu cred ca tu esti un bărbat foarte obositor. Iti place sa detii controlul, să știi tot, și totul să fie cum vrei si cum planifici tu.

Dacă o femeie a crescut lângă tine fără încredere în ea, este vina ta, ai contribuit din plin la această neîncredere.

Sunt sigura ca te ocupi de afaceri și casă, dar nu pentru că ai fi tu un băiat bun, ci pentru că îți place să controlezi. Fără supărare.

Intr-o astfel de relație, în care te simti un nimeni, în care ai rol doar de menajeră și incubator, o iei razna. Probabil că asta s-a întâmplat și cu ea.

Este putin de adevar dar nu ai dreptate in totalitate. NU, nu imi plac toantele, chiar de aia am luat o femeie "isteata" langa mine atat de isteata incat cu tot cu masina cu GPS a putut sa se intalneasca cu amantul fara sa stiu nimic pana sa vad e-mailul lei catre el, si DA este real acest amant, mi-a confirmat, chiar si dat unele detalii unele picante, altele socante...pt mine.

Cum ati vedea urmatoarea situatie... Avem doar 400 lei in casa (naa se mai intampla) si cu acestia trebuie sa isi cumpere nu stiu ce pantofi noi ca nu poate sa mearga la ziua de nastere a unei dintre "fete", prietenele ei fara acesti pantofi.  Eu sunt mai cu capul pe umeri, gandesc de 10 ori, actionez o singur data, ea se arunca in fata fara prea multa gandire. Asa a fost si cu amantul ....ala l-a prima intalnire i-a zis vreau sa te f... si ea a zis DA, de ce nu...cand am intrebat-o de ce a zis DA si nu a zis NU a raspuns pentru ca vroia sa vada ce are de oferit.  Bam bam ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aceasta locuință contează doar in masura in care esti fericit in ea.

Altfel, stii cat contează? Cat orice altceva care iti poate oferi adăpost.

 

Locuința ta era trecută pe numele mamei tale? De ce nu era pe numele tau?

Sunt doar curioasă.

 

Sa repet chestia cu vacanta in doi?

Nu o repet. :)

:good:

 

El nu prea stie ce-si doreste si, daca lucrurile inca nu-i sunt clare, atunci va experimenta tristete, sperante desarte si deturnare clara de la "calea lui".

Este putin de adevar dar nu ai dreptate in totalitate. NU, nu imi plac toantele, chiar de aia am luat o femeie "isteata" langa mine atat de isteata incat cu tot cu masina cu GPS a putut sa se intalneasca cu amantul fara sa stiu nimic pana sa vad e-mailul lei catre el, si DA este real acest amant, mi-a confirmat, chiar si dat unele detalii unele picante, altele socante...pt mine.

Cum ati vedea urmatoarea situatie... Avem doar 400 lei in casa (naa se mai intampla) si cu acestia trebuie sa isi cumpere nu stiu ce pantofi noi ca nu poate sa mearga la ziua de nastere a unei dintre "fete", prietenele ei fara acesti pantofi.  Eu sunt mai cu capul pe umeri, gandesc de 10 ori, actionez o singur data, ea se arunca in fata fara prea multa gandire. Asa a fost si cu amantul ....ala l-a prima intalnire i-a zis vreau sa te f... si ea a zis DA, de ce nu...cand am intrebat-o de ce a zis DA si nu a zis NU a raspuns pentru ca vroia sa vada ce are de oferit.  Bam bam ...

 

Nu pot sa cred ca ai zis asa ceva! Este incredibil! Trist este ca cineva sa se ghideze dupa astfel de "aprecieri", astfel de "istetime", astfel de "valori" ! :bataita:

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este putin de adevar dar nu ai dreptate in totalitate. NU, nu imi plac toantele, chiar de aia am luat o femeie "isteata" langa mine atat de isteata incat cu tot cu masina cu GPS a putut sa se intalneasca cu amantul fara sa stiu nimic pana sa vad e-mailul lei catre el, si DA este real acest amant, mi-a confirmat, chiar si dat unele detalii unele picante, altele socante...pt mine.

 

Asta se intampla cand subestimezi pe cineva, te lovește istețimea acelei persoane... direct in freza impecabilă.

 

Mai, dacă tu credeai 100% ceea ce iti povestește ea despre "amant", ala era de mult mitraliat/sinucis plus călcat de tine cu masina. Dar cu una fără GPS. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa cred ca ai zis asa ceva! Este incredibil! Trist este ca cineva sa se ghideze dupa astfel de "aprecieri", astfel de "istetime", astfel de "valori" ! :bataita:

Ce vrei sa zici ?!? E clar ...nu are cum sa ma inteleaga NIMENI de pe acest forum. Cine naiba m-a pus sa va scriu ... :suicide:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum ati vedea urmatoarea situatie... Avem doar 400 lei in casa (naa se mai intampla) si cu acestia trebuie sa isi cumpere nu stiu ce pantofi noi ca nu poate sa mearga la ziua de nastere a unei dintre "fete", prietenele ei fara acesti pantofi.

Bărbații nu inteleg chestiile astea "de fete". :)

Dacă acei bani sunt "până maine", nu văd o problema dacă își cumpără pantofi. Însă, dacă sunt planificati pentru un termen mai lung, da, nu este ok să îi dea pe pantofi.

Eu sunt mai cu capul pe umeri, gandesc de 10 ori, actionez o singur data, ea se arunca in fata fara prea multa gandire. Asa a fost si cu amantul ....ala l-a prima intalnire i-a zis vreau sa te f... si ea a zis DA, de ce nu...cand am intrebat-o de ce a zis DA si nu a zis NU a raspuns pentru ca vroia sa vada ce are de oferit. Bam bam ...

Tu te lasi mai greu? Asta ai vrut să zici? Sau ca ești mai ascuns, mai hoț, ca să zic așa.

 

Deci! Iti răspunde cu atâta lejeritate, încât ma face să cred ca acel amant NU este real. Cred încă ca iti livrează material și atât. Cred ca vrea sa iti vadă limita, si se va opri când dai in apoplexie.

Ceva imi spune ca și tu esti constient de asta. Altfel nu acordai tu șanse, nu ești genul.

 

Ce vrei sa zici ?!? E clar ...nu are cum sa ma inteleaga NIMENI de pe acest forum. Cine naiba m-a pus sa va scriu ... :suicide:

Suntem femei și suntem rele. Na.

Unele. :D

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu glumesti si nu inventenzi chestii legate de AMANT. Nuu, nu pot sa cred sau sa concep asa ceva plus ca detaliile care le primesc sunt reale si nu numai ... si eu am primit semnale negative de la relatia mea cu sotia si nu le intelegeam. Acum DA se leaga.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×