Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cristian, cauta pe google "borderline personality disorder" si vezi daca sotia ta se incadreaza in ceea ce gasesti pe acolo. Eu zic ca da.

UPS, e cam grav ce scrie pe aici ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zici?

Pentru el unde trebuie să caute? :D

Vine si rindul lui, dar il iau mai usor sa nu se sperie :P

 

Da, Cristian, e cam grav ce scrie pe acolo.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred că subiectul este o glumă.

 

El o urmărește, înregistrează, ea ii povestește cum și ce a facut cu altul. El vrea să îi mai dea o șansă dar așteaptă de la ea sa faca un pas... ea vrea pantofi de 80 de euro... Ma rog, 90. :)

Nu stiu, e prea mult.

 

 

Nu mi-aș pierde vremea, viața cu asa ceva, nici cu 14 copii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cristiane, te miri ca nu reprezinti nimic, ca ea nu are niciun fel de rusine, ca nu se grabeste sa plece, pai scuze, dar ea stie ca nu esti in stare sa dai cu ea de pereti. La figurat, desigur, ca altfel i-ar plesni saracei proaspata operatie de slabire, infrumusetare si vazut ce are altul in chiloti.

 

Poate nu trebuia sa-i mai dai ragaz de nimic. Adica, atat timp a negat si si-a dat ochii peste cap si cand descoperi si iti confirma si tu te simti ca un gunoi, mai stai sa respiri acelasi aer cu ea? Nu, nu tu sa pleci la prieteni. Ci sa-i faci bagajul si s-o trimiti pe ea pa-pa. Prea teatral? :D

 

Da, acum poti sa mai astepti sa-si gaseasca locsor de campat, dar copilul ar trebui sa-l pastrezi, ea nu e mama.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu trebuia sa-i mai dai ragaz de nimic. Adica, atat timp a negat si si-a dat ochii peste cap si cand descoperi si iti confirma si tu te simti ca un gunoi, mai stai sa respiri acelasi aer cu ea? Nu, nu tu sa pleci la prieteni. Ci sa-i faci bagajul si s-o trimiti pe ea pa-pa. Prea teatral? :D

I like it :salut: Cam asa ...nu am avut si nici nu am curajul necesar. Ceea ce regret este ...timpul pierdut alaturi de ea si inevitabil suferinta copilului ... ca nu cred ca nu ma va face cu ou si cu otet cand va mai creste ! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si inca mai vrei sa pierzi timp: vrei sa-i mai dai sanse, dar inca nu ai cui, pentru ca ea nu-ti da semne ca regreta (iar daca/cand va regreta va fi din motive practice/pragmatice).

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Avem doar 400 lei in casa (naa se mai intampla) si cu acestia trebuie sa isi cumpere nu stiu ce pantofi noi ca nu poate sa mearga la ziua de nastere a unei dintre "fete", prietenele ei fara acesti pantofi.  Eu sunt mai cu capul pe umeri, gandesc de 10 ori, actionez o singur data, ea se arunca in fata fara prea multa gandire. Asa a fost si cu amantul ....ala l-a prima intalnire i-a zis vreau sa te f... si ea a zis DA, de ce nu...cand am intrebat-o de ce a zis DA si nu a zis NU a raspuns pentru ca vroia sa vada ce are de oferit.  Bam bam ...

Este femeie si nu prea se intereseaza de economisit cand stie ca te are pe tine in ham la tras jugul  :haha:

Barbatii au alta parere despre pantofii femeilor, dar tu de ce urmaresti posta ei sa afli cu cine si unde umbla ea???  mai si comunici cu el ... si tu chiar crezi ce spune ala!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista o expresie, invatatura veche, care spune, Calul e mort, da-te jos!

 

De cele mai multe ori asa este cu toate sperantele... Speranta isi da duhul la sfarsit.

 

Cateodata insa, doar pare evident ca este mort si ne putem insela, pe termen putin mai lung. Din acest motiv si deoarece calul reprezinta casnicia+copil+femeia+ani in spate de amintiri si acumulari, teluri, planuri..etc, ai putea sa-ti acorzi un termen definit pana la care sa mai astepti sa vezi daca chiar a murit, sau este doar intoxicat cu fum si lesinat. Indiferent daca ea pleaca sau nu de acasa, singura sau in bratele altuia. Nu te impotrivi, nu interveni cu nimic, fii demn si nu strica mai mult decat ce este deja stricat.

Dar iti mai poti acorda un timp....pentru ca la momentul prezent calul este in coma si nu ai ce face.

Cateodata mai sunt si miracole, sau situatii la care poate nu te-ai gandit.

 

 

Sau ai putea sa te dai jos chiar acum, daca esti sigur ca este mort de-a binelea.  :)

 

A stagna intre cele doua variante, pe termen lung...nu este recomandat, iar a calari mai departe un cal mort, este fara sens.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

, dar copilul ar trebui sa-l pastrezi, ea nu e mama.

Scuzați, nu am citit tot, a zis că ea nu are nici măcar grijă de copil?

Dacă e așa, atunci da. Dar faptul că își caută validarea la diverși indivizi pe net nu o face o mamă rea sau proastă sau neglijentă... eu așa cred.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, a zis ceva de cat de mult se implica in relatia cu copilul.

 

Si nu o arat neaparat cu degetul, nu toate femeile care au nascut au chef, disponibilitate si inclinatie sa fie mame, chiar daca stau cu copilul in aceeasi casa si dorm cu el.

 

Daca ei se despart ca lumea, pot sa aiba custodie comuna, si poate avand-o mai putin timp, o sa o intereseze mai mult si o sa fie chiar o prioritate pentru ea cea mica. In ultimii ani nu pare sa fi fost.

 

Acum, cat inca se razboiesc sau nu stiu cum le va fi viitorul, ar fi mai bine sa ramana pe pozitii copilul si ea sa vina sa-l vada acasa sau sa invete sa-l ia de la gradinita, sa-l plimbe si sa-l aduca acasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×