Sari la conținut
Forum Roportal
dragos36

Am 23 de ani si inca nu am avut prietena

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mi-o fi facut cineva "de urat", vreun farmec sau alte treburi din astea? Am impresia ca resping femeile desi nici nu am deschis gura, ori se uita la mine putin si merg mai departe ori altfel de chestii.

Plus ca de cateva ori cand as fi avut ocazia sa interesez pe vreuna ba nu m-am aranjat bine, ba ma simt nasol in ziua aia si o data nu am fost atent cand se uita una la mine in autobuz.

Eu am impresia ca tu le respingi pe ele, ca la cate criterii de selectie ai, daca erai Adam, probabil ca omenirea nu ar mai fi existat....

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai stai pe langa fusta mamei ''oleaca'',sa mai copilaresti .Poate ,cine stie -te mai si maturizezi?! Ca subiectul pe care l-ai deschis ,varsta (declarata -sic ! )si mesajele nu te recomanda pentru o relatie cu o fata frumoasa,daca  de asa ceva te plangi . Prietene poti avea ! Alea pocite s-ar putea sa fi deschis vreun topic asemanatator pe aici  :pardon:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai si ce treaba ai tu cu femeile bune de ceva?!...

 

Nici tu nu esti luat, probabil te exclud pentru ca te considera laturi/pocitanie...

 

 

 

 

Uau, crezi si in farmece. Super tare.

 

Nu merge pe impresii! Afla ce e in neregula, cu tine, cu circumstantele, cu tintele tale. Zici ca arati bine. Poate ar fi cazul sa deschizi si gura.

 

Astea au fost singurele tale ocazii? Tare.

 

1.Femeile bune de ceva merita efortul. Restul la plimbare.

2.La mine marea problema e socializarea si timiditatea.

3.Nu cred in farmece, am zis ce am mai auzit.

4.Nu socializez aia e problema. Ocaziile de socializare sunt putine iar asa pe strada mai slabe sanse sa intru in discutie cu vreuna.

 

De al naibii nu o sa ating tot ce seamana a turc, indian, arab, african, asiatic sau alte specii extraterestre.  :no: :no: :no:

Astea sunt pierderi de timp pretios.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Merita ele efortul, dar ce eforturi faci?

 

Eu am inteles ca doar te plangi.

 

Invata sa socializezi. Iesi prin locuri dragute si trendy. Daca mai faci scoala, vorbeste cu colege. Daca vrei online, dar fara sa pierzi mult timp pe acolo, vezi grupuri de discutie (pentru timizi), parca pe facebook sunt grupuri de tot felul, poate gasesti unul cu fete care vorbesc despre sensul vietii si te bagi in seama.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cat am fost mai tinerel am fost supraponderal si din cauza asta am fost timid si nu m-am apropriat de colegele de la liceu mai ales, apoi cele de la facultate .Iar la capitolul amici am stat prost pentru ca nu simteam nevoia de comunicare.

La capitolul igiena si imbracaminte stateam iarasi prost pentru ca imi era lene si nu imi pasa.

Acum insa am slabit si acord importanta igienei. Sociabil sunt daca am cu cine insa nu caut in mod expres din proprie initiativa. Cluburile si discotecile nu ma pasioneaza.

 

1.Nu stiu sa abordez o fata.

2.Stiu cam ce ar trebui sa discut insa ma blochez aiurea din timiditate, rusine, etc.

3.Sunt alb si imi plac numai femeile/fetele albe.

4.Fetele de alte etnii nu imi plac sau de etnii amestecate (care sunt destule daca studiezi atent) mai ales daca au pielea inchisa la culoare.

5.Locuiesc in Bucuresti. Am competitie cu toti strainii care vin aici pentru romance si ma oftic cand mai vad cate un prost din asta cu vreuna pe strada. Pe de alta parte sunt multe plecate in afara iar o parte se stabilesc cu toti mamelucii/pizzerii/capsunarii.

 

Asadar ce ar trebui sa fac? 

Din ceea ce scrii aici rezulta cum sta treaba.

Ceea ce nu inteleg insa este, de unde si pana unde pretentiile tale cand esti pe de rost?

Nu vrei la curve, nu vrei la matrimoniale.Vrei sa o faci crestineste? O singura data pentru toata viata?

Sa stii ca al nostru popa traieste cu alta decat aia prima.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De al naibii nu o sa ating tot ce seamana a turc, indian, arab, african, asiatic sau alte specii extraterestre.  :no: :no: :no:  Astea sunt pierderi de timp pretios.

 

N-am stiut ca strazile sint pline de aceste fiinte iar alea pe care le cauti se ascund!!!

Din cele de mai sus, n-am idee cate ar fi interesate in tine, intra in discutie cu careva, poate mai afli cate ceva, interesant.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-am stiut ca strazile sint pline de aceste fiinte iar alea pe care le cauti se ascund!!!

Din cele de mai sus, n-am idee cate ar fi interesate in tine, intra in discutie cu careva, poate mai afli cate ceva, interesant.

 

Au fost 2 interesate de mine la inceputul liceului cand eram gras si urat. Acum nu poate fi mai rau, imposibil.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adica ce, te-au privit doua tipe o data in 4 ani si tu ai interpretat asta drept ocheada cu semnificatie de interes (in ultima instanta si sexual) fata de tine?

In conditiile astea la 50 de ani vei aduna 7 ocheade.

Nu stiu daca asta e act sexual. :think:


Dar la ducul sfant toate sunt cu putina!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au fost 2 interesate de mine la inceputul liceului cand eram gras si urat.

Acum esti slab si frumos?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adica ce, te-au privit doua tipe o data in 4 ani si tu ai interpretat asta drept ocheada cu semnificatie de interes (in ultima instanta si sexual) fata de tine?

In conditiile astea la 50 de ani vei aduna 7 ocheade.

Nu stiu daca asta e act sexual. :think:

Dar la ducul sfant toate sunt cu putina!

Da pentru ca alea doua seamana cu fetele din zona din care vin. Poate nu am fata de Bucuresti, corcitura tipic arabo-tigano-turceasca si de la sute de potentiale raman la cateva. Toate toantele se uita la "Iubind din Istambul" si alte caricaturi cu turci pasionali si se viseaza cu o astfel de creatura. Daca eram mai nespalat asa poate aveam "bulan". Nu sunt genul de cocalar care o arde in figuri si nici nu o sa fiu vreodata.

 

Sau poate vreun scandinav ca ala care s-a mutat in blocul vecin acu vreo luna si si-a gasit o curva romaneasca deja.

 

Eu oricum vreau sa plec din Bucuresti, prea poluat, stresant, aglomerat. Poate imi gasesc ceva prin provincie.

 

Ducul sfant e o poveste de adormit popoare.

 

Acum esti slab si frumos?

Aparent arat mult mai bine decat la obezitate. Pe atunci eram un purcelus.

Editat de dragos36

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×