Sari la conținut
Forum Roportal
dragos36

Am 23 de ani si inca nu am avut prietena

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu inteleg de ce ambii parinti traiesc cu impresia ca o eu sa umblu cu toate indiferent de cum arata. :search:

Le-am zis ca daca nu gasesc ce vreau eu nu o sa isi vada nepotii. Pareau suparati sau dezamagiti dupa asta.

Editat de dragos36

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti Puferiu, doar Dumnezeu te poate ajuta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am impresia ca ai de citit niste romane, si traduceri din alte limbi sa ai un orizont mai larg despre femei si relatii cu ele.  De calatorit n-ar strica, macar sa participi la acele circuite cu biserica prin tara sa vezi si localitati mai mici si traiul de acolo, doar material de comparatie. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am impresia ca ai de citit niste romane, si traduceri din alte limbi sa ai un orizont mai larg despre femei si relatii cu ele.  De calatorit n-ar strica, macar sa participi la acele circuite cu biserica prin tara sa vezi si localitati mai mici si traiul de acolo, doar material de comparatie. 

 

Ce invat eu din romane si din traiul de acolo?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prima oara citeste o carte si vezi sub ce influenta te pune.   Daca in capitala romana nu-ti gasesti perechea unde intelegi vorba in mai multe versiuni, vei compara viata in alte parti al lumii unde oamenii-s mult mai altfel, si totusi viata nu se opreste.   Tu n-ai experienta vietii decat extrem de redus din amintirile cand in liceu invatai poeziile de dragoste a lui Eminescu si credeai ca viata e asa de simpla cum era descris acolo.   A citi romane o sa ai idee macar cum a fost alta data viata pe planeta asta in Franta, Anglia, Italia, etc.

In Austria viata Prințului Rudolf cu Marie Vetsera si multe alte cazuri celebre cu probleme maritale, dupa care au fost facute si filme renumite si premiate, insa cartea vorbeste si spune mai mult decat filmul.      

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prima oara citeste o carte si vezi sub ce influenta te pune.   Daca in capitala romana nu-ti gasesti perechea unde intelegi vorba in mai multe versiuni, vei compara viata in alte parti al lumii unde oamenii-s mult mai altfel, si totusi viata nu se opreste.   Tu n-ai experienta vietii decat extrem de redus din amintirile cand in liceu invatai poeziile de dragoste a lui Eminescu si credeai ca viata e asa de simpla cum era descris acolo.   A citi romane o sa ai idee macar cum a fost alta data viata pe planeta asta in Franta, Anglia, Italia, etc.

In Austria viata Prințului Rudolf cu Marie Vetsera si multe alte cazuri celebre cu probleme maritale, dupa care au fost facute si filme renumite si premiate, insa cartea vorbeste si spune mai mult decat filmul.      

 

Si zici sa umblu prin alte tari dupa femei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×