Sari la conținut
Forum Roportal
algebra

Cam cat se mai da la nunta? Daruri in bani.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca nunta costa 10k euro(de exemplu)... vezi cati trebuie sa vina ca sa iesi pe profit :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa ne casatorim. facem 50-50, jucam gaina si fugim in lume cu banii. apoi fiecare cu 'pasarica' lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ne casatorim!

 

dar in ro, ca am auzit ca acolo te declara divortat f repede daca asta doresti.

 

 

aici oricat de repe doresti, e o lege care zice ca trebuie sa treaca 12 luni de cand bagi actele de divort pana esti declarat divortat. cand te declara divortat, 12 luni esti legat de fostul/fosta si ai nevoie de semnatura ei/lui daca vrei sa te recasatoresti. (te tine legat practic 2 ani)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ..chiar daca e var doar 400 ron? Pai stiu ca meniul se invarte in jurul sumei de 200-250 in general. Acum, nu stiu, intreb si eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in Bucuresti o nunta e scumpa... meniul variaza de la 65 la 85 de euro (include: mancare, bautura, tort si sampanie)la un restaurant frumos, dotat cat de cat...cu tot ce-i trebuie...

la toate nuntile la care am fost, am dat 1000 ron, cand am fost nasi de cununie am dat 2000 ron (darul la masa) crazy.gif

Pe cine ati nasit de ati dat 2 000 de lei?

Precis ati strigat 5000 de lei sau 6000, ca 7-10 000 de lei ar fi fost prea gogonata.

 

Scuze ..chiar daca e var doar 400 ron? Pai stiu ca meniul se invarte in jurul sumei de 200-250 in general. Acum, nu stiu, intreb si eu.

400 de lei dai daca te duci la cineva care nu ti-e ruda, iar daca ti-e var si e din Bacau dai minim 700 de lei daca te duci singur, 1200 daca te duci cu partenera sau 1 000 singur si 1 500 doua persoane .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si le arde de nunta cand e saracie?

Pai vor sa faca nunta ca sa mai scape de saracie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×